Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért nem látják be egyesek,...

Miért nem látják be egyesek, hogy a magas albérleti árakra igenis szükség van?

Figyelt kérdés

Két ember lakótársaként több éves bérlői tapasztalattal mondom, hogy nagyon fontos megszűrni a jelentkezőket.

Alacsony bérleti díj és kaució esetén olyan emberek jönnek, akiknek egy kb 50 ezer ft hírtelen kiadás már rombadönti a havi költségvetésüket.

Mondom kéne új porzsák (kb 3000 ft), kéne új izzó ( kb 1600 ft egy olyan, ami 800 lumenes és 25 ezer óráig ég), mondom vegyünk új wc deszkát, mert ez el van rohadva (kb 8-10 ezer ft). Húzzák a szájukat, meg nyökögnek. Mind egyedül vettem meg. Nem beszélve a tisztasághoz való hozzáálásukról. Ilyenek miért nem mennek munkásszállóra?


Nemrég költözött el egy női lakótársam, akinek az volt a hitvallása, hogy a kb 1-2 éve festett fal az olyan ám, hogy koszos lesz. Így aztán pont lesz@rta, mikor nekitámasztotta a felmosót amiről ráfolyt a víz, meg összefröcskölte forró olajjal a konyhában a falat a tűzhely fölött kb egy méterrel. Lekell majd kaparni, le kell glettelni és újra kell festeni. Jönnek majd a festők...


Akkor elköltözött és a szobát úgy hagyta ott, hogy az erkélyen voltak ilyen szelektált ruhái, amik áztak az esőben, tiszta penész volt. Az asztala alatt almacsutka b@_z_meg, a fabútor összekarcolva...


A tulaj az én segítségemet kérte, hogy válasszunk új lakót, akik jelentkeznek a hírdetésre. Vegülis mi fogunk együtt lakni vele. Válasszunk egy szimpatikusat.


Mondom koronavírus van, munkanélküliség van, nincsenek túristák, sem Rbnb. Sok az üres lakas, kéne csökkenteni az árakat. Levitte 1 havi kaucióra, a második havi lehet részletfizetéses és a szoba bérleti árát pedig 40 ezer forintra csökkentette.


Ez olyan "népeket" vonzott be...

Büdös, koszos, fogatlan. Tudod én mindenkit beengedtem. Megmutattam nekik a szobát, megkínáltam üdítővel, de nagyon zavart, hogy nincs egy határozott mondásuk arra, hogy mivel foglalkoznak.


Az egyik elkezd papolni arról, hogy a 90-es években útépítőtechnikus volt, de a 2000-es évek elején digitalizálták a szakmát. A kb félórás mese végére kiderűlt, hogy bizzonsági őr, de most készül felmondani, mert a főnöke így meg úgy...

Felmond és így akar albérletet...


A másikat épp most akarják kirakni az albérletből és kéne valami olcsó szállás. Nem lehetne-e esetleg alkudni az árból. A 40 ezer + rezsiből...


A harmadik egy nő volt, aki velem (aki szintén bérlő) vitatkozott arról, hogy miért a bérlő fizeti a közös költséget. Mondom a közös költségben benne van a víz, fűtés, szemétszállítás stb...


Vegül sikerűlt találni egy látszólag minden szempontból jónak tűnő lakótársat. Kb 3 hónapja lakik velünk most valami gáz van a munkahelyén és ott tartunk, hogy az áprilist én fizettem neki, de eddig minden hónapban kért kölcsön. Istenem -.- beüt valami gebasz és nincs egy havi tartaléka sem. Egy férfi embernek...


Szóval bérlőként is azt mondom kell a magas bérleti díj, hogy legalább egy előzetes szűrő legyen.

Most készülök önálló albérletbe költözni, mert ezt már nem bírom.



2021. ápr. 23. 08:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
#10: Amit én néztem az 35, de többfajta szoba is van, átlagosan durván féláron van a havidíj, a naponkénti árhoz képest.
2021. ápr. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
15%
Kérdező, de azért jól érzed magad te is az alacsony árú albiban, ha pont olyat vettél ki ugye? ;)
2021. ápr. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem magas bérleti árakra van szükség, hanem az albérletnek megfelelő reális árakra.


Nyilván alacsony ár több mbert fog vonzani. A túl alacsony meg gyanús lesz a normálisabb embereknek. Viszont hiába hirdetsz valamit drágán, ha nem lesz senki aki kiveszi.


Másrészt... szoba bérlés. Szobát soha nem azért bérel az ember, mert mennyire f..sza lakótársakkal élni, hanem 99%-ban kényszer helyzet, ahol az alacsony költségek a mérvadóak.


Én magam ha lakótárssal laktam, akkor azt néztem, hogy fizessek kevesebbet. Egyszerűen azért, mert ha már le kell mondja a szabadságról és mással kell lakjak, akkor legalább ne fizessek érte sokat. Nyilván nem mindegy, hogy hol, milyen albérlet.


Na meg laktam én infóssal aki 6-700 ezret keresett, mégis mindenen spórolt és végtelenül igénytelen volt. A nagyobb szoba miatt közel annyit fizetett, mintha saját garzont vett volna ki. Mindig kérdeztem is, hogy nem-e érné meg neki az a plusz 30-40 ezer Forint saját lakásra? De még ezen is spórolni akart.


Senkinek nem kívánnék olyan igénytelen, spúr lakótársat mint ő volt...

2021. ápr. 26. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
83%
#13: Szerintem sokan vannak, akik azért bérelnek szobát, hogy ne legyenek egyedül állandóan. És biztos sokan vannak olyanok is, akiknek pénzük lenne, csak egyszerűen életképtelenek egyedül intézni egy lakás dolgait.
2021. ápr. 26. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!