Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Covid idején költözés mérgező...

Covid idején költözés mérgező szülőtől?

Figyelt kérdés

Sziaszok.

Itthon eléggé mérgezővé vált a hangulat.

Anyámmal élek és a tesvéremmel. Covid előtt mind a hárman dolgoztunk. Én terveztem, hogy elköltözök és elkezdem (tudom sajnos későn) az életemet, de jött a Covid. Elkaptuk a vírust és átestünk rajta. Anyám munkahelye szünetelt és végül leszámolt azzal az indokkal, hogy fél a vírustól és nem megy emberek közé. Úgy hogy én dolgozom (havi 500000 ft keresek) és a testvérem dolgozik (közmunkás, értelmi sérült, nem tud máshova menni dolgozni, 30 éves), anyámnak egy év van a nyugdíjig és tele van hitel tartozással így levonása lesz. Ő elvan azzal a tudattal, hogy eltartom ezért nem csinál semmit. De folyamatosan számonkéri az anyagiakat, úgy hogy SEMMIT nem keres. Nap mint nap cirkuszok vannak a semmin. És én már nem bírom tovább, el akarok menni.


Ha elmegyek, akkor 56000 ft lesz a bevételük, 560000 ft helyett.

Önkormányzati lakásban lakunk most.

Anyám 58 éves túlsúlyos és magas vérnyomásos. Oltást még nem akarja.

1 éve nem ment ki a lakásból.

Van valakinek rajtam kívül akinek ennyire elviselhetetlen lett a szülője?

Költözés ilyen esetben megoldás még ha ők nehéz helyzetbe kerülnek? Normáslis esetben nem lenne gond, csak hát covid van.

Júniusban tudnék költözni.

30/f



2021. ápr. 25. 02:34
A kérdező szavazást indított:
Költözzek
Ne költözzek
Várjak még
55 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
3%

Hogy van neki 1 év a nyugdíjig?

66 évesen mehet nyugdíjba.

2021. ápr. 25. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%

Ki fog vásárolni nekik, miből, stb.

Én értem hogy elmennél, de mégis az anyád, aki felnevelt.

Pattanj le, de támogasd őket, mert olyan tartozást fognak felhalmozni hogy kirakták őket, és utánna megint hozzád költöznek az albiba.

2021. ápr. 25. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
45%

Figyu, majd' 30 évig éltél a "nyakán".

Eltartott, felnevelt, nem zavart el otthonról, hiába vagy felnőtt férfi.

Tényleg olyan nehéz lenne akkor ezt az egy évet kibírni?

Nem onzoseg, hogy ennyit sem akarsz visszaadni?

2021. ápr. 25. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
74%
#1 ez nem igaz, amit írsz.
2021. ápr. 25. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
21%

4:

Google: nyugdíjkorhatár.

2021. ápr. 25. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
95%

Nők kedvezményes öregségi nyugdíj 40 évi szolgálati idő után.

Ezt hívják korkedvezményes nyugdíjnak. Ha nincs meg a 40eved, akkor kell várni 65eves korig.


Google, szívesen.

2021. ápr. 25. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
0%
6: Az min. 3 gyerek után van, nem?
2021. ápr. 25. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Holdenke válasza:
100%

Nők 40 éves nyugdíjához nem kell 3 gyerek. 40 év szolgálati idő kell. A szolgálati időbe munkán kívül beleszámít a gyerekkel otthon lévő idő is.Tehát nem feltétele a gyerek, csak "segít" hogy meglegyen

A 40 éved.

2021. ápr. 25. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Holdenke válasza:
94%

Én szülőként a költözés mellett vagyok. Tudom, hogy a lelkiismereteddel küzdesz, de ez a te életed. Én is mindent megteszek a fiamért/15/, de nem várhatom el, hogy majd ő oldja meg a gondjaimat.

Talán azt lehetne tenni, hogy hetente bevásárolsz nekik.

Ha elmész anyukád segélyt is biztos kapna, mert az egy főre jutó keresetük nagyon kevés lenne.

A NYES -NYugdíj Előtti Segélynek is utána lehetne nézni, hogy korkedvezményes nyugdíj előtt jár-e.

Lakhatási támogatást is kapnának az önkormányzattól.

Próbálj meg tudakozódni, vagy az anyukád.

Tudom, hogy nehéz meglèpni a költözést, de a saját életed kell élni. Családalapítás stb.

Remélem minden jól alakul!

2021. ápr. 25. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is költözz, de támogasd. Nagylelkű kompromisszum lenne, ha fizeted a rezsit meg heti egy alap vásárlást akár házhoz szállítással. Tehát kb. olyan 350 maradna neked, amiből azért meg tudsz élni egy garzonban. Anyukádnak meg ha ennyire nincs jövedelme és tesód is munkaképtelen és csak ketten lesznek egy háztartásban, biztos jár még segély, nézzetek utána. De keressen is valami munkát (innen nem tudjuk, mihez ért, mennyire komoly az egészségügyi problémája, meg nem depressziós-e), mert 58 évesen még korai feladni.
2021. ápr. 25. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!