Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Elkezdett lepattogni a fürdősz...

Moozygoo kérdése:

Elkezdett lepattogni a fürdőszoba falának felső részéről a festék, kit terhel a festés, rendbehozás ?

Figyelt kérdés

Van egy fregoli, ruhaszárító a kád fölött ami így néz ki:

[link]


Na most az egyik "lábánál" ahol a falnak ér, ott is van egy rész ahol leesett a festék, de azon kívül vannak még foltok a falon ahonnan szintén lejött némi festék, leginkább annál a résznél ahol véget ér a csempe.

Ennek az újrafestése, rendberakása a bérlőt terheli ?



2021. máj. 8. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Mi van a szerződésben? 🤔
2021. máj. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gondolom odaütődött a falhoz a fregoli. Most az a kérdés, hogy lehet-e úgy használni azt a fregolit, hogy ne ütődjön a falnak, vagy mindenképp éri a falat a mozgatásnál.
2021. máj. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Gondolom fingod sincs hogy mit kellene a festékkel csinálni.
2021. máj. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1 A szerződés nem túl konkrét.

"A Bérlő szobát és a hozzá tartozó közös helyiségeket rendeltetésszerűen, a Bérbeadó jogainak és érdekeinek sérelme nélkül kötelesek használni. Felelősek minden olyan kárért, amely a rendeltetésellenes vagy szerződésellenes használat következménye"

A fregoli már akkor ott volt, mikor beköltöztem a szobába, úgy érzem én rendeltetésszerűen használtam.


2# Volt már hogy odaütődött, viszont nem csak ott jön le.

Fel-le húzásnál lehet fogni hogy ne érje a falat, viszont ha megvan pakolva biztos ütődik a fürdőszoba használat közben.


#3 valóban fingom sincs, azért is kérdezek.

2021. máj. 8. 20:22
 5/7 anonim ***** válasza:
40%

Ki kell festened. Kifestve kaptad ,nem???


Vagy a kauciodbol fizesse a festot?

2021. máj. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem volt frissen festve és már akkor is voltak púpok.

Első albim, nem vagyok teljesen még képben a gyakorlatban hogy működik ez.

Azt nyilvánvaló hogy az égőket kicserélem, de egy festés már nem tartozik a felújítás/karbantartás kategóriába ami a bérbadó kötelessége ?

2021. máj. 9. 15:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Dehogy kell kifestened. Rendeltetésszerűen használtad, nem a te hibád hogy sz..rul van megcsinálva.
2021. máj. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!