Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha a kert felujitasok osszeget...

Ha a kert felujitasok osszeget levonjuk a kauciobol, az utana nem jar vissza?

Figyelt kérdés
2021. máj. 17. 10:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Alapban nem értem a kérdést!

A kaució egyik részről sem erről szól.

Ki és milyen mértékben újította fel a kertet?

A tulajdonos kérte a bérlőtől, vagy a bérlő a tulajdonostól?

Ha a tulajdonos kérte a bérlőtől, akkor az a kaución felüli elszámolás kérdése.

Ha nem kérte, csak saját örömére ügyködött a bérlő, nem kell a tulajdonosnak kifizetnie.

2021. máj. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem vagy képes ékezetet írni, nem sikerült eldönteni, hogy KÉRT felújításra gondolsz (akkor ki kérte?) vagy a kertet kell felújítani...

Írd már le normálisan a kérdést.

2021. máj. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok és még annyit:


Mi van a szerződésben?

A kert rendben tartása kinek a feladata?

Bérlőé, vagy a tulajdonosé?(Általában a bérlőé)

Mit értesz "felújítás" alatt?

Fűnyírást, vagy valaki - tulajdonos vagy bérlő? - kiépített egy filagóriát és térkövezett?

Született e erről előzetes megállapodás?

2021. máj. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a 2-esnek!


De akár kért, vagy akár kert, a válaszaim nagy része mindkét opcióra igazak.

(1-es 3-as voltam)

2021. máj. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés nem tartalmaz elegendő információt, így nem értelmezhető. Alapból: A kaució nem felújításra van. Bárki kéri bárkitől. A kaució arra van, hogyha a bérlő kárt okozott, akár akaratlanul is, legyen fedezet azt helyrehozni. Illetve a kaució felhasználható lakbér- és rezsiköltség elmaradásra
2021. máj. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Én vagyok a kiadó fél, a tulaj. Lenne most egy bérlő, aki azt kérte, h festessek ki neki és az csapot is kiakarja cseréltetni a konyhaban. Ezeknek az összegét a kaukcióból akarja levonatni.

150 ezer lenne a kaució, ezt ideadna, de nekem ebből kéne megcsináltatni ezeket a kért dolgokat. (kB amúgy el is vinné az összes pénzt)

A kérdésem az lenne, hogy ha majd kikoltozik és nem csinál semmi kárt, akkor igy ugye nem kell neki visszaadni a kauciot?

2021. máj. 17. 11:54
 7/12 anonim ***** válasza:
69%

De, a kaúció ebben az esetben is visszajár. Az arra van, ha kárt okoz a bérlő. Teljesen jogos, ha ezt vele akarod megfizettetni, de a kaúciónak ehhez semmi köze, ennek megtérítése külön megegyezés alapján történhet.

Az is teljesen járható út, hogy ad most 150 ezret, abból megcsinálod, aztán semmit nem kap vissza, csak akkor ennek nem kaució a neve. De ettől függetelnül meg lehet így csinálni.

2021. máj. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#6

A kauciójából akarja levonatni a bérlő?

MIÉRT???

Elmebeteg talán az illető, hogy saját maga alatt akarja vágni a fát?

A kaució az kaució.

Ahhoz akkor nyúlhatsz, ha bérlő kárt okozott és a kiköltözéskor még úton levő el nem számolt számlák összegét lehet belőle levonni.


Te festess ki, a csaptelepet cseréld ki, mert egy lakásnál ezek eleve elvárható elvárások.

A bérlő tegye le a kauciót, amit te visszaadsz kiköltözéskor az esetleges károkozás és rezsiszámlák levonása után.

2021. máj. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Te festess ki, a csaptelepet cseréld ki, mert egy lakásnál ezek eleve elvárható elvárások."

Azért nagyon nem mindegy, hogy azért akarja kicsréltetni a csaptelepet mert rosszul (sehogy sem) működik vagy csak nem tetszik neki. Festésre ugyanez igaz, ha pereg már le a régi festék akkor teljesen jogos az elvárás, de ha van rajta két karc, vagy egy korábbi javítás helyén nem töéletesen egyező színű a festés, és ezért akarja kifestetni, azt akkor fizesse abérlő.

2021. máj. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%

#9

Ebben teljesen igazad van, de mivel nem írta a Kérdező, hogy a bérlő extra igényei miatt van erre szükség, inkább az általánosabban ismert verzióra válaszoltam (koszos falak, rossz csaptelep)


A lényeg:

Ha a kaucióból csináltatja meg, akkor a bérlő kaució nélkül fog ott lakni és a végén nem lesz miből a felmerülő költségeket fedeznie.

2021. máj. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!