Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet választásnál, ha...

Albérlet választásnál, ha gázkonvektoros fűtés van, akkor mire kell figyelni?

Figyelt kérdés

Itt a fővárosban keresek albérletet és a legtöbb számomra megfelelő és megfizethető albérletben gázkonvektoros fűtés van.


Nem volt még dolgom gázkonvektor rák, mert otthon távfűtés van.


Hétvégén látogatók egy ilyen albérletet. Mire figyeljek?



2021. máj. 20. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mármint azon kívül, hogy működnek-e a konvektorok?


* Ne legyen légmentesen zárt a lakás, tudjon cserélődni, áramlani a levegő bezárt ablakok mellett is.


* Nem lejárt dátumú szénmonoxid érzékelő, ha van, akkor plusz pont.

2021. máj. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, az kimaradt, hogy parapetes konvektorok nem tudják szénmonoxiddal telíteni a lakást, de ha kéménybe menő konvektor/gázkészülék van, akkor ott kell vele számolni (fürdőszoba).
2021. máj. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket. A nyílászárókra ránézek majd.


A képek alapján nem kéményre menő konvektor van, hanem közvetlenül az ablak alá van szerelve. A fürdőben nincs fűtőtest.

2021. máj. 20. 18:36
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Nem lehet túl komfortos télen ez a fürdő. Irtó nagy pára, csorog a falról a víz, penész?
2021. máj. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó, egy pont ilyen lakást vettem a télen. Üresen állt már egy éve, nem fűtötték egész télen. Megvétel után két héttel elmentünk, és 20 fok volt a lakásban. Nem hittem el az eladónak, mikor azt mondta, a fürdőben meleg van, holott nincs fűtőtest ott se. Meglepődtem, mert ott is 20 fok volt. Ja, és csontszáraz a lakás. Eddig mindig azt hittem, úgy van, ahogy te írod. De gázszerelő ismerősöm is azt állította, nem mindig kell fűtés a fürdőszobába. Ennek ellenére felszereltem egy hősugárzót, zuhanyzáshoz, de még nem kellett bekapcsolni.
2021. máj. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi is olyan albérletben lakunk most, ahol a fürdőben nincs fűtőtest. A tulaj minket is győzködött, hogy 4 oldalról a többi helyiség körbefűti. Hát mi nem ezt tapasztaltuk (kb. 5 nm). A törölköző sosem szárad meg másnap estére se, emellett ha kint hideg van, hiába megy a fűtés a fürdőben fáztunk, így vettünk oda egy hősugárzót. Előttünk nem lakott itt senki, így nem penészes, de szerintem hosszú távon az lesz.


Én a gázkonvektoros fűtést nem szeretem. Laktam ilyen albérletben, de elég sok gond volt vele. A szobai például nem tudta felfűteni a szobát. Emiatt hozzá nem értőként mindenképp tesztelném, vagy vinnék olyat aki ért hozzá, hogy az adott konvektor teljesítménye megfelel-e az adott helyiségbe. Párszor ki is aludt, szerelőt kellett hívni, de az nem ért rá csak 1-2 nap múlva, így addig fűtés nélkül voltam. Illetve a konvektor nagyban megdobja a fűtésszámlát. Emellett számomra ilyesztő, hogy folyamatosan ég a nyílt lág ott alul, a hangját sem szerettem. Például háziállatot (kutya, macska) nem tartanék konvektoros házban, nehogy megégesse magát.

2021. máj. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os! Nekunk is konvektorunk van! A paratartalom 30-35%,amiota nem aztat a felsoszomszed!! Elotte alig lehetett felfuteni a lakast,a futesi koltseg a 2-3x volt es a paratartalom 60% vagy folotte. Nem szaradtak meg a ruhak csak 2-3 nap alatt...


6-os,ti is aztok valahonnan: felulrol pl. Vagy ha,foldszinten van,akkor onnan a foldrol szivja be a vakolat az esot...


Merj paratartalmat lakasbezesnel. Para es homero: [link]



Mi is azzal megyunk.


Rogton kiderul,ha azik a lakas.


Nekunk azota egy konvektor kifuti a 50 nm-t. A furdoben is meleg van.

2021. máj. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!