Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tényleg igaz, hogy ha lejár a...

Tényleg igaz, hogy ha lejár a határozott idejű bérleti szerződés, és tovább lakunk az albérletben az automatikusan határozatlan idejűvé válik?

Figyelt kérdés

2021. máj. 25. 14:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Én bérlőként úgy gondolom, hogy az a legkorrektebb eljárás, ha a szerződés végére oda van biggyesztve az a már korábban emlegetett két sor, mely szerint a szerződés lejártával - amennyiben nem jelzi senki a kiköltözési/felmondási szándékát - határozatlanná válik, xy paraméterekkel. Kifejezetten kerülöm azokat a helyeket, ahol 1 év lejárta után újabb 1 éves, kőbevésett hosszabbítást akarnak aláiratni.


Totál megértem, hogy miért akar valaki elsőre egy fix 1 éves szerződést (nem akar pár havonta új bérlőt keresni), de egy év ott lakás után, már hadd ne kelljen már röghöz kötni egy jó, hosszú távú bérlőt.

2021. máj. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem írják, legjobb, ha már a szerződésben benne van, hogy a szerződés határozatlan idejűvé válik.


Nekem benne volt, de azért bele írtuk a végére is +1 sorral, hogy a szerződés határozatlan időre meg van hosszabbítva.


Amúgy azt látom, normális emberek meg tudják beszélni a dolgokat akkor is ha 1 évnél előbb kell távozni meg akkor is ha 1 év után.

2021. máj. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!