Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szegeden fogorvostan hallgatók...

Szegeden fogorvostan hallgatóként melyik kollégiumba lenne esélyem bekerülni? Örülnék, ha sok orvosis lenne körülöttem, akitől tudnék tanácsokat kérni. Na meg a közösség is jó lenne.

Figyelt kérdés
A szüleim jól keresnek, nincs rajtam kívül már eltartott és nagyjából 60 km-re lakom.

2021. jún. 6. 16:20
 1/4 anonim válasza:
86%

60km-es táv miatt ne nagyon reménykedj kollégiumban, mikor 2x-3x túljelentkezések szoktak lenni.

Főleg a FOK-nak nincs külön kari kollégiuma, így csak kar közibe mehetsz.

Meg nem releváns, hogy mit értesz azon, hogy a szüleid jól keresnek. Van aki megkapja a kollégiumot, akkor is, ha a szülei jól keresnek, de akkor azért mert 150+ km-es távban lakik…

Az orvosisoknak van külön azt hiszem 2 kollégiumok (vagy talán csak 1??). Így ők nagyobb számban oda szoktak jelentkezni. Azonban vannak akik így is kar közibe jelentkeznek. Tehát lehet orvosist szerezni, de nem nagy rá az esély.

2021. jún. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Várólistára kell jelentkezni, mert nagyon sokan kiesnek év közben az egyetemről, és felszabadul a helyük. Én az Apáthyba kerültem így be, pedig nem orvosnak tanultam. Akinek a helyére mentem ő passziváltatta magát (azt még lehet augusztus/szeptember környékén intézni), így kifizette a szeptemberi koli hónapot, de amint megtudta, hogy végleges a passzív kérelme, felmondta a kolit. Szóval simán ki lehet fogni ilyeneket, csak élelmesnek kell lenni, és utána menni a dolgoknak.
2021. jún. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szóval én ott októberben bekerültem a koliba, és mivel a vezetőségnek az a lényeg, hogy kiadja az üres helyeit, így még azon sem problémázott, hogy semmi közöm az orvosi szakhoz. Érdemes személyesen intézni ezeket, mert jó visszacsatolás nekik is, hogyha szemtől szembe látják, hogy komolyak a szándékaid. Szóval ha sehova nem vesznek fel szeptembertől, simán végigjárnám a kollégiumi tanárokat hó közepén, és személyesen iratkoznék fel és érdeklődnék a jövőbeli uresedesekrol.
2021. jún. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A Jancsó és az Apáthy a két orvosis koli. A szociális helyzetfelmérő adatlap kitöltése után tudod a kollégiumi jelentkezést is beadni. Mindenképp próbáld meg és ha nem kerülsz be, akkor írj a vezetőségnek egy emialt, hogy ha üresedés lenne (mindig előfordul, hogy valaki meggondolja magát), akkor nagyon szeretnél felvételt nyerni.
2021. jún. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!