Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi ennek a menete lakásbiztosí...

Mi ennek a menete lakásbiztosítással és anélkül is?

Figyelt kérdés

Eláztattam egy alattam lévő lakást a bérelt ingatlanomba. A kár kb 30 ezer forint. A kársultnak van lakásbiztosítása az Allianznál. Nekem a főbérlő még nem válaszolt ezzel kapcsolatban. Már adtak egy papírt amit ki kellene majd tölteni. De addig míg nem tudom meg nem nyulnék hozzá és ha nem kellene a főbérlőt se vonnám bele mert ugyis csak a kacióbol venné el. Mondhatom e azt hogy nincs biztosítás inkább kifizetem saját magam a kárt?

Vagy hogyan működik ez?



2021. jún. 15. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:
33%

Ebben a csoportban általában egymást köpködik a bérlők és a tulajdonosok. Fogsz kapni kétféle választ és döntsd el melyik tetszik, de a károkozást és a felelősséget nem a gyakorin fogják eldönteni.

Te írod hogy eláztattad az alattad levő lakást, szerinted kinek lenne a dolga a kár rendezése?

Én egy fb csoportban mint tulajdonos egyszer felvetettem hogy kinek a dolga lenne biztosítani a lakást. A bérlők szerint a tulajnak, a tulajok szerint a bérlőnek, a hozzáértők szerint meg a társasház kell hogy rendelkezzen valamilyen alacsonyabb szintű biztosítással és ez benne van a közös költségben.

Én a helyedben megkérdezném a közös képviselőt.

2021. jún. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Menj le a kapualjba, és ott ki van írva a ház biztosítója és biztosítási száma. Ha nincs, szerezd meg.

Náluk tudsz érdeklődni.

Legáltalánosabb, hogy a beázott tulajnak fizetnek, és a fönt lakónak alá kell írnia, hogy az ő felelőssége volt. (Felelősségbiztosítást tartalmaznak a társasházi biztosítások.

Ha nem terajtad múlt az elázás, akkor nem kell aláírnod.

2021. jún. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha még nincs, akkor ezek után köss felelősségbiztosítást. Írták feljebb, hogy a közös képviselő eligazít, de nálunk pl. csak a 4 fal, padlózat van közösen biztosítva a közös képviselő által. Nekünk pl. az ingósággal együtt van biztosítva a lakás (betörés ellen is).
2021. jún. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A tarsashazi kozoskoltseg mindenhol tartalmaz egy vizkar biztositast is!!!

A lakas tulajanak kell viszo t alairni a felelossegvallalas papirt


A biztosito fizet az alattadlevonek.


Nektek viszont ki kell cserelni a vizcsoveket vagy birtokvedelmi eljarast indithat ellenetek. Azaz a jegyzo hatosagi zarat tesz a lakasra es a berlot kilakoltatja azonnal.


Jobban jartok,ha a tulaj elismeri a felelosseget.

2021. jún. 16. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!