Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Jogos elvárás a bérelt lakás...

Jogos elvárás a bérelt lakás tulajdonosától, hogy mielőtt elköltözök, csináljak nagytakarítást?

Figyelt kérdés

Nem élek mocsokban, csak egy általános nagytakarítást kért (függönyök kimosása, ablakpucolás, stb), mivel hogy "én is így kaptam meg a lakást, ez jár a következő bérlőnek is".


Én abban a hitben éltem, hogy az én dolgom, hogy adott időpontra ne legyenek ott a cuccaim, a lakást pedig okozott kár nélkül adjam át (vagy ha lenne, akkor megtérítve az okozott kárt).

Javítsatok ki, ha tévedésben élek, de tényleg az én dolgom lenne a következő bérlőnek szóló nagytakarítás?


2021. jún. 16. 15:08
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
82%
Ha a beköltözésed előtt tényleg ki lett takarítva, akkor (mivel ugye ugyanolyan állapotban kell átadnod mint ahogy átvetted) a kiköltözésed után ki lesz takarítva. Vagy megcsinálod te, vagy a tulaj (vagy megbízott takarító) a kaució terhére.
2021. jún. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
51%

Bérlő jelentkezik:


Én amikor beköltöztem az albiba előtte volt ott 2 takarítónő, akik kitakarították. De úgy, hogy előtte 2 nappal költözött el az előző bérlő. Ha takarítónőkkel takaríttatott ki a tulaj, akkor valószínűleg az előző lakó nem takarított ki.

2021. jún. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
#12: Igen. és valószínűleg levonták a kaúcióból.
2021. jún. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
61%
13. Nem kapták vissza a kauciót, mert 1 éven belül költöztek el és benne van a szerződésben, hogyha 1 éven belül költözöl el, akkor nem jár vissza.
2021. jún. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ezt is a kaucióból fizették!
2021. jún. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Hú ez a lepontozás. Nem vagytok semmik.
2021. jún. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
17%

15. Ez a kaució annyira egy virtuális dolog. Komolyan bármelyik tulajnak megvan a kaució egy borítékban külön félretéve, vagy egy banki alszámlán? Dehogy. El van költve rég, vagy be van vágva a közösbe, aztán vagy lesz, vagy nem lesz épp, amikor vissza kell adni.


Egyszer egy alkoholista 60 éves néni volt a tulajom. Csóró volt, mint a szar. Az élettársánál lakott és kb a bérleti díjamból és valamilyen segélyből élt még. Csak kinevetett, amikor költözéskor visszakértem a kauciót. Azt mondta nincs is annyi pénze, hogy visszaadja, az már régen el van költve.

2021. jún. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Németországban - ahol komolyan szabályozva meg ellenörizve van a lakások bérbeadása - a tulaj köteles egy külön betétkönyvbe tenni a kauciót, és ezt bármikor fel kell tudnia mutatni. Ha nem teszi, ugyanolyan komolyan büntetik, mint az adócsalást. (Ott ez a legkomolyabban büntetett törvénysértés!)
2021. jún. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2021. jún. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

"Komolyan bármelyik tulajnak megvan a kaució egy borítékban külön félretéve, vagy egy banki alszámlán?"


A törvény így írja elő, szóval büntetendő, ha nem.

2021. jún. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!