Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Jogos elvárás a bérelt lakás...

Jogos elvárás a bérelt lakás tulajdonosától, hogy mielőtt elköltözök, csináljak nagytakarítást?

Figyelt kérdés

Nem élek mocsokban, csak egy általános nagytakarítást kért (függönyök kimosása, ablakpucolás, stb), mivel hogy "én is így kaptam meg a lakást, ez jár a következő bérlőnek is".


Én abban a hitben éltem, hogy az én dolgom, hogy adott időpontra ne legyenek ott a cuccaim, a lakást pedig okozott kár nélkül adjam át (vagy ha lenne, akkor megtérítve az okozott kárt).

Javítsatok ki, ha tévedésben élek, de tényleg az én dolgom lenne a következő bérlőnek szóló nagytakarítás?


2021. jún. 16. 15:08
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

"tényleg az én dolgom lenne a következő bérlőnek szóló nagytakarítás?" Nem törvényszerű, hogy bérlő érkezik utánad. A tulajdonos is használhatja a lakást.

Te is felvehetsz takarítót, ha nem akarod saját kezűleg kitakarítani.

2021. jún. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

"tényleg az én dolgom lenne a következő bérlőnek szóló nagytakarítás?"


NEM, a te dolgod a saját nyomaid eltüntetése, és ezt egy alapos takarítással lehet megoldani.


A következö bérlö garantáltan meg akarja nézni a lakást, mielött kiveszi, egy nem kitakarított lakásba meg senki nem akarna beköltözni.

Most eltekintve attól, hogy alapvetö igényesség kérdése az, hogy kiköltözéskor kitakarítasz magad után, ez érthetö elvárás is veled szemben.


Ha valaki késöbb beköltözik, akkor majd kitakarítja elötte úgy, ahogy neki tetszik, de ez nem mentesít téged attól, hogy tisztán kell átadni a lakást.

2021. jún. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

"tényleg az én dolgom lenne a következő bérlőnek szóló nagytakarítás?"

A te dolgod, az, hogy olyan állapotban add vissza a lakást, ahogy átvetted. Ha az átvételkor ki volt takarítva, akkor neked is ki kell, vagy levonják a kaúcióból. Ha az átvételkor, az előző bérlők után sem volt meg ez a nagytakarítás, akkor tőled sem lenne elvárható (kivéve, ha a szerződés másként rendelkezik róla)

2021. jún. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

"tényleg az én dolgom lenne a következő bérlőnek szóló nagytakarítás?"


Nem is értem, hogy fogalmazódik meg valakiben egyáltalán a kérdés maga.


Nekem legalábbis evidens és alapvető, hogy normális állapotban adok vissza valamit. Egyrészt mert ilyen vagyok, másrészt mert nekem is kellemetlen lenne, ha rögtön az előző lakók szarjait kellene eltüntessem, sajnos jártam már így is.

2021. jún. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen,teljes nagytakaritas alap nalunk is. Minden berlo kitakarit tavozas elott. Hisz tisztan kaptad meg a lakast.


Legutobb Gorogorszagban nyaraltunk : apartmant bereltunk: tavozas elott az egeszet vegigtakaritottam. (Direkt vittem magammal rongyokat meg kis dobozokban takszereket. )

Elvegre tisztan kaptuk meg.

2021. jún. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Utolsó azért nézd át a számlát, mert apartmanok kiadásakor fel szoktak számolni valamennyi pénzt a takarításra, airbnbn például mindig ott van külön a takarítási díj felszámlázva. Ha ott a számlán, akkor nem szoktam kitakarítani, maximum lehúzom az ágyneműt.
2021. jún. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!