Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek nagy elvárás egy...

Szerintetek nagy elvárás egy ilyen ingatlan?

Figyelt kérdés

[link]


Ilyen tornácos, hangulatos parasztházra gondoltam (csak cseréptetővel), de több okból sem menne:


- legtöbb vályog

- Észak-Magyarországon van több kő vagy tégla építésű, de ott sok a roma, ill. nincs munka, vállalkozni meg nem érdemes

- ami van Dunántúlon hirdetve, vagy totál rom ahhoz képest drágán, vagy 150 ezernél kezdődik m2-e, és még nincs felújítva...


Elvárás lenne:

- nagy porta (min. 2-2500 m2)

- lehetőleg csak két oldalon szomszéd, hátsó ne legyen

- erdőben érjen véget a telek hátul...

- kő vagy téglaépítés

- tornác, vastag oszlopokkal

- 3 szoba, nem egymásba nyíló

- kevés roma

- jó közlekedés (busz)


Gondolom ez már túl sok.


Ingatlanok böngészése során nagyon ráuntam arra, hogy tizenmilliókért ízléstelenül, félig-meddig felújított kádárkockákat árulnak, akárhol is van. Legtöbb beton falazóblokkból épült, faablakos, palatetős... Többi meg vagy vályog felázófélben lévő fallal, vagy szilikát emeletes, 30 évvel azelőtti állapotában.


És felmerült bennem a kérdés, érdemes-e ilyenért pénzt adni, szórakozni a felújítással, hogy aztán ne szeressen ott lakni az ember, mert lelke az nincs se a teleknek, se a háznak.


2018. okt. 5. 10:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen nagy.

Több ok miatt is.


"Ilyen tornácos, hangulatos parasztházra gondoltam"

"- 3 szoba, nem egymásba nyíló"


Na ilyen nem lesz. Már csak a tornácos parasztház szerkezeti kialakítása miatt sem.

2018. okt. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a parasztházak szobái eleve egymásba nyílnak.


Egyébként meg azt várod, hogy valaki a szádba repítse a sült galambot. A valóságban ez úgy van, hogy megveszed a jó lokációt és ráépíted vagy olynanű újítod fel, amilyenné akarod.


Azon meg jót nevettem, hogy milyen kerítés legyen ... építtesd meg, ember :)


A lelket meg te teszed bele, bármilyen ingatlanba.


Ami a fotón van, pl. kifejezetten csúnya.

2018. okt. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Senki nem mondta, hogy nem alakítanám át. Nem készházat vártam én sem, csak érdekelnének vélemények az elképzeléssel kapcsolatban.


A képen lévő nekem se az igazi tulajdonképpen, csak a ház típusát próbáltam vele láttatni. Az a térkő + kerítés kombó nem tetszik.


#2 válaszoló: egyébként kerítést sehol sem említettem. Szomszédot mondtam.


Példák akkor autóbeálló részre, illetve ház melletti kertre: [link]


[link]


[link]

2018. okt. 5. 10:25
 4/16 anonim ***** válasza:
79%

"Ilyen tornácos, hangulatos parasztházra gondoltam (csak cseréptetővel), de több okból sem menne:

- legtöbb vályog"

Igen ezek az épületek (tájegységtől függően) nagy többségében vályog épületek.

De mi ezzel a baj? A vályog egy szuper építőanyag, ami, ha normálisan van üzemeltetve hosszú-hosszú évtizedekig kiszolgálja gondos gazdáját.

Egy parasztháznak, csak akkor lesz "hangulata", ha az tényleg az is. Mármint parasztház, vastag vályog fallal, fafödémmel, tornáccal, nagy eresszel, kis ablakkal, alacsonyabb belmagassággal, egymásból nyíló helyiségekkel. Hozzáépített alacsonyabb melléképülettel, még alacsonyabb istállóval, ólakkal.

Csak mert ilyen ez a népi építészet.


Ami nem ilyen az nem parasztház. Max csak a hatása, ami meg inkább vicces.


Mindezeket nem bántásból írom, javaslom szűkítsd a kört, hogy mit is szeretnél, mi az igény. Mert gyanús, hogy nem lesz az elvárásaidnak megfelelő.

2018. okt. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az ingatlan.com-on tudsz parasztházra keresni.


De nem mindegy, mennyiért.

2018. okt. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ilyen házaknál pont hogy egymásból nyílnak a szobák.

Vegyél egy házat és építess tornácot hozzá, jobban jársz

2018. okt. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%

Építs egyet.

Ezt a típust a legolcsóbb építeni.

Én nem szarakodnék régi vizes vackokkal.

2018. okt. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Lehetetlent ne kérj, 10 milliós keretből semmit nem tudok építtetni...


Mint mondtam, van jó állapotú ilyen jellegű ház is, csak nem a mi pénztárcánknak való (15-16+ millió, egy 70-80m2-es).


Építtetnék én szívesen ha lenne rá zsebből annyink. Nálam hitel, LTP, stb. nem játszik.

2018. okt. 5. 13:27
 9/16 anonim ***** válasza:
24%

Figyelj 10ért sehol nem fogsz kapni.

Ha kötsz ltp-t akkor pár hónapon belül tudsz már felvenni kezdevező kölcsönt.

2018. okt. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
10 milláért kívánságműsor? Igen, túl nagy az elvárás.
2018. okt. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!