Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan lehetne elkoltozni? Ti...

Hogyan lehetne elkoltozni? Ti hogyan költöztetek el 18 évesen?

Figyelt kérdés

Szóval mostanában egyre többször gondolkozok azon, hogy el költöznek, fel Pestre egy albérletbe. Viszont van még 2 éves érettségi, amit végig kell csinálni. Kérdés lenne, hogy hogyan szedek össze rá pénzt/ suli mellett hogy dolgoznék. Gondolom hétvégente/délutánonként.

Nektek hogy sikerult támogatás nélkül elkoltozni? (csak a ezért írom így, mert nem szeretnék minden esetre a szüleimre hagyatkozni) és bocsi az elírásért



2021. jún. 29. 15:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen kollégiumban laktam, majd összeköltöztem a későbbi férjemmel egy azért olcsó albérletbe, mert én lettem a takarító.
2021. jún. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon meggondolnám. Ahhoz, hogy albérletbe költözz, kapásból le kell tenned kéthavi kauciót, plusz az első havi lakbért, és lehet, hogy pár dolgot még venned is kell, plusz ki kell fizetni a költözést is. Iskola mellett nagyon nehéz annyi pénzt összeszedni, hogy egyedül élj, mert a lakbér és a rezsi mellett enned, közlekedned is kell. Nem lehetetlen, de nagyon kimerítő, mert a rekreációra és a pihenésre nem marad időd.

Amíg iskolába jársz, célszerű otthon lakni, gondolom, eltartanak. Utána is költözhetsz.

Én 25 évesen költöztem el otthonról az egyetem után. 3 évig albérletben laktam, egy 22 nm-es kis garzont béreltem, a házasságkötésemig, amikor egy megörökölt nagyszülői házba beköltözhettünk.

2021. jún. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetben nem lakast, hanem szobat berelsz, de amig tart a suli, addig lakj otthon. Ha dolgozol nyaron, iskolai szunetekben, es minden penzt felreteszel, az boven eleg lesz az indulashoz, mivel ugye a szoba kaucioja sem annyi, mint egy lakase. Nem kell szerintem hetvegente is dolgozni, ha tenyleg kibirod, hogy nem koltod el a penzt.

Persze ugye koltozes elott celszeru munkat talalni az adott varosban, ez az elso szerintem.

2021. jún. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségiig szépen otthon maradsz. Közben gyűjtögetsz. Aztán szobát bérelsz. Lépésenként majd kialakul.
2021. jún. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
68%
Érettségi után költöztem Budapestre, albérletbe. A jövedelmemből sikerült úgy gazdálkodnom, hogy eltartsam magam. Az érettségi esti tagozaton is megszerezhető, mellette tudnál dolgozni.
2021. jún. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyettemen koliban, utána szobát béreltem, majd lakást.
2021. jún. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sehogy. Anyukám költözött el tőlem 30 éves koromban.
2021. jún. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Középsuli mellett nehéz, egyetem mellett picit jobban lehet igazítani a munkát. Én 18 évesen költöztem el, munkából gyűjtöttem pénzt utána meg munkábol fizettem nemes egyszerűséggel, szülők nem támogattak.
2021. júl. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Annyit hozzáfűznék hogy nehéz is meg szar is tanulni meg dolgozni egyszerre, főleg hogy pesten egy albérlethez azért elég szép összegeket kell kipergetni, ahhoz hogy egyedül eltartsd magad meg annyit kell dolgoznod mintha főállásba dolgoznál, mellette tanulással nem marad semmire se időd, konkrétan alvásra is alig.
2021. júl. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!