Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Egyetemistáknak vagy pároknak...

Egyetemistáknak vagy pároknak jobb kiadni az albérletet?

Figyelt kérdés

#egyetem #lakás #pénz #pár #albérlet #ingatlanközvetítő.
2021. jún. 18. 18:54
A kérdező szavazást indított:
Egyetemistáknak.
Pároknak.
Kiadni egy ingatlanközvetítőnek.
47 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%

Egyetemistáknak adtam ki eddig szobákat, de valószínűleg befejeztem.

Semmi felelősség vállalás, a szerződést csak a saját védelmükben kötnek, de nekik nincs kötelezettségük.

Amelyik ügyvédnek, jogásznak tanul, az a legbutább jogi ügyekben..

2021. jún. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
27%

Azoknak jó, akikkel beszélsz, és látod, hogy emberek. Tökmindegy, hogy gyerek, kutya, Alf, vagy fasztuggya. Emberek, vágod?


Van esély tévedni, de általában tudni fogod, ha nem variálod túl.


Nyilván van menekülési terved, nyilván a szerződés kicsit 30M:100k felfogású, nyilván vannak agresszív barátaid, nyilván még a kib-tt törv. is melletted áll, ha akció van.


Legkésőbb két-három hónap után kiderül, hogy embernek látszanak-e csak, vagy emberek is. Ha felkészültél, tudsz lépni, mindig kicsiket. Rossz esetben egyet, aminek a fedőneve "heló".


Általában a tárgyalóképes emberek, akikből nem kihúzni kell, mifélék és mit akarnak, stabilnak tekinthetők. Az első év jó, ha azzal telik, hogy finom, de határozott kulturális egyeztetést folytatsz. Utána képes önjárni a dolog, ha te vagy az az inspiratív ember, aki megmutatja a bérlőnek, hogy a pénzéért kaphat vak bizalmat, amennyiben a minimálisan ésszerű, kb egy tulajdonostól elvárható reakciói megvannak, csak persze veled egyeztetve. Nyilván nem leszel szűkmarkú a bajban, ha a kapcsolat ilyen. A matek veled van, használd jól!

2021. jún. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
82%

Másodiknak igaza van, egyetemisták, párok, tanulók, dolgozók, mind emberek.

Van köztük jó is rossz is.


Na meg mi számít párnak?

Egy fiatal pár tulajdonképpen ugyanaz mint egy többed éves egyetemista.


Pároknál sem egyszerű, főleg ha esetleg szét is mennek és jön az alkudozás, hogy ki hogy fizessen tovább. Egyetemistáknál viszonylag egyszerűen lehet válogatni és nagyobb is a választék.

2021. jún. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
84%

Részemről egyiknek sem.

Kizárólag egyedülálló, 30+-os értelmiségi férfinek. Velük van a legkevesebb gond.

2021. jún. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
74%
Az egyetemistáknak megvan az a hátránya, hogy most szabadulnak ki anyuci szoknyája alól, még nagyon felelőtlenek, fogalmuk sincs, mi az a rezsi, jobban rájuk kell nézni. Kevésbé takarítanak, de teljesen bútorozott lakást keresnek, ahonnan könnyen lelépnek, ha úgy hozza a helyzet. Sokszor nem is hosszú távra keresnek, hanem csak 5-10 hónapra, tanév idejére. Aztán nyár elején nagy szemekkel csodálkozva néznek rád, hogy te nyárra is kéred a bérleti díjat, ha fenn akarják tartani a bérleményt. Az estleges bulikról nem is beszélve. Mivel nem az ő lakasuk, eleve csak rövid átmeneti szállás számukra az albi, nem is vigyáznak úgy rá. Nekik nem gond, ha kárt okoznak, hamar lelépnek. Inkább fiatal pár, akik hosszabb időtávban gondolkodnak, és otthonként tekintenek a lakásra.
2021. jún. 19. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
77%
Egyetemisták és fiatal párok kizárva. Kizárólag egyedülállónak, ha nő, akkor legyen 50 plusszos, ha férfi, akkor 30 plusszos, utóbbi csak értelmiségi. Általában olyannak adom, aki inkább csak hét közben használja, vidéken van háza, esetleg családja. Nekem ez vált be. Ők vigyáznak rá, nem amortizálnak, ezért olcsóbban is megéri nekik kiadni és nincs velük gond.
2021. jún. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

A nők, lányok jobban figyelnek a lakásra mint a fiúk?

Szívem szerint az autómat inkább pasira bíznám de ha lakásról van szó én inkább nőnek adnék bizalmat.Háziasabbak, felelősségtudatosabbak mint a pasik. Kortól függetlenül én jobban megbízom bennük. Jól teszem?

2021. jún. 20. 18:48
 8/24 anonim ***** válasza:
98%

A te dolgod!

Nekem pasikkal van jó tapasztalatom, de mindegyikkel lehet kegyetlenül beválasztani. Nekem eddig szerencsém volt.

2021. jún. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
98%
Nőként mondom, hogy nem. A nők is tudnak retkesek és igénytelenek lenni. Koliban laktam az egyetemen. Első két évben ilyen garzon lakás szerű volt. Állandóan csak én takarítottam a szobatársak helyett. Pedig én sem vagyok egy tisztaságmániás, de az a retek már nekem is sok volt. Az utolsó 3 évben meg klasszikus kollégiumban laktam. Közös konyha, mosdó. Ne tudd meg mi volt ott. A wc kefét rendszeresen nem használták, a hajszálakat a tusolóból nem szedték ki, állandóan dugulás volt ezért, a használt tamponokat is a mosdó szélén hagyták. A konyha is lepra volt. A tűzhelyet egyesek sosem takarították le maguk után, ha kifutott a kaja hagyta hogy ott égjen stb. Szóval nőként mondom, hogy ez egy rossz sztereotípia, hogy a nők igényesek a pasik meg igénytelenek.
2021. jún. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Ha határozott idejű szerződést kötök az albérlővel lehet jobban vigyázz rá?

Akár több évre is megéri leszerződni? Diákkal és egyetemistával egyaránt.

2021. jún. 21. 11:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!