Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hirdetésekben miért írják...

Hirdetésekben miért írják kiadó albérletekhez, hogy gyerekkel nem költözhető?

Figyelt kérdés

"Gyerekkel és háziállattal NEM költözhető!"

Hogy lehet egy kalap alá venni egy gyereket és egy háziállatot? Mi baja származhat egy gyerekes bérlőből a tulajnak?


A háziállatot megértem, mert valaki esetleg allergiás a szőrére stb.



2021. júl. 12. 15:04
1 2
 11/15 kovpet ***** válasza:
0%

Pontosan hogy nehezebb kirakni? Ha megy, akkor mindegy, ha nem, akkor meg bíróság. A gyereket viszi a gyámügy, ha nincs hova mennie.


Szerintem ez csak egy mantra, amit mindenki hajtogat, de én nem látom értelmét. De aki esetleg nem csak mantrázza, az írja már le, legyen szíves, hogy pontosan mi más, ha gyerek is van a bérlők közt.


Az viszont tény, hogy a gyerek és a háziállat jobban amortizálja a lakást. Mivel egy felújítás sok százezer alsó hangon plusz több hónap, így milliós kiesést jelent. Ezt nem sokan akarják bevállalni.

2021. júl. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
65%

Ez nem mantra.


Gyerekekre nem lehet kilakoktatást alkalmazni.

2021. júl. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 kovpet ***** válasza:
43%

"Gyerekekre nem lehet kilakoktatást alkalmazni."


Esetleg valami érv, ami ezt alátámasztja? Mert ez így semmi, csak egy kinyilatkoztatás.

Amúgy marhaság, a bíróság simán elrendeli, hogy dobják ki őket, ha nincs hova menniük, akkor mennek a híd alá, a gyerekek meg állami gondozásba.

2021. júl. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
92%

Számomra teljesen egyértelműek az okok. Egy kisgyerek sok kárt tud okozni a lakásban, főleg hogy rengeteg mostanság a neveletlen hülye gyerek, akiknél ez hatványozottan igaz. Összefirkálja, összefesti a falat/kanapét/bútorokat, véletlen bepisil a padlószőnyegen, összetöri az étkészletet stb stb. A lista végtelen. Továbbá a károkozáson kívül egy kisgyerek sokszor jár lármával, pl ugrál, kiabál, futkorászik, hisztizik, bőg és társai. És meglehetősen sok az olyan szülő, aki ezt letudja annyival, hogy “de hát gyerek, ez a dolga”. Na már most én egyetlen szomszédnak sem kívánom, hogy ilyenek mellett kelljen lakniuk (nekem már volt hozzá szerencsém), hogy állandó legyen a feszkó, ellehetetlenítsék a környezetükben élők nyugalmát. Én speciel személyesen ismerem a szomszédokat, ahol kiadom a lakásom, szeretem őket, nagyon kedvesek, eleve nyugis az egész lakóközösség. Tehát biztos nem szúrnék ki velük azzal, hogy direktbe gyerekeseknek adom ki a lakást, bekockáztatva, hogy hangosak lesznek és generálják majd a feszkót.

Az én lakásom, tehát jogom van annak kiadni, akinek én akarom. Ha valakinek ez nem tetszik, az keres másik albérletet.🤷🏻‍♀️

2021. júl. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Bár én csak rövidtávra (pár éjszaka) adtam ki lakást, ezt tapasztaltam a gyerekesektől:

7-9 éves gyerekek széttúrtak mindent, az elraktározott (eldugott) 1 kilós cukorkámat lenyúlták, a drága cukorkás tálba belerakták az összenyálazott cukrot, soha nem tudtam kivakarni belőle.

A pár éves gyerekek összetapogatták a fehér falat, rendesen barna tenyérnyomok voltak a falon.

Tönkretettek egy elhúzós szekrényt, amit kb 2 óra alatt javítottam meg.

A bejáratnál lévő nehéz kabátakasztó szekrényt valahogy leverték, majdnem ráesett a gyerekre, miközben 4 csavarral rendesen volt rögzítve. Persze még engem hibáztattak a drága szülők, hogy milyen balesetveszélyes.. Mert kinek jutna eszébe egy falon függő szekrényt rángatni, nekimenni??

Az éjszaka lepisilt ágyakról már nem is beszélek...

És ezek mind 1-2 éjszaka leforgása alatt történtek. Akkor szerinted 1-2 év után milyen károkat okoznának??

Nekem csak bajom volt velük meg plusz munka állandóan, ezért ha lenne kiadó lakásom biztosan nem gyerekesnek adnám ki.

2021. júl. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!