Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mekkora fizetés mellett...

Mekkora fizetés mellett vágnátok bele a lakásbérlésbe?

Figyelt kérdés

Most magamból indulok ki és tegyük fel, ki szeretnétek bérelni Budapesten egy jó elhelyezkedésű, bútorozott, jól felszerelt, kb. 30 nm-es lakást. Én nem rég néztem hasonlókat, rezsiköltséggel, közös költséggel együtt nagyjából 160 ezer forinttal kell számolni. Erre nyilván rájön az a pénz, amit havi szinten magára, ételre stb.-re rákölt az ember.


Mi nálatok az a nettó fizetési szint, aminél azt mondanátok, hogy nyugodt szívvel kibérelnétek ennyiért egy lakást?


Én a mostani fizetésemmel kb. lenulláznám magam, mégis nagyon mennék már a szülői házból, függetlenednék és jelenleg ez tűnik az egyetlen megoldásnak.



2021. júl. 22. 11:44
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
98%

15# Én is vidékről származom, pont ezért mondom, hogy aki normális család mellett él Budapesten, annak olyan lehetősége van, ami keveseknek adatik meg. Érdemes kihasználni. Persze, önállósodna az ember, de nem minden áron. Egy önerőhöz azért normál esetben nem kell 10+ munkás évet otthon ülni a szülők nyakán. Vagy ha igen, akkor el kell gondolkozni hogyan lehet ebből kitörni, több fizetésért dolgozni. A 2-3 év, illetve a 4-5 részemről teljesen ugyanaz, nem oszt, nem szoroz. Én egy percig nem gondolkodtam volna, ha van erre módom, de nekem nem volt. 4 évig éltem hol barátokkal, hol unokatesóval társbérletben. Persze, nem olyan, mint amikor az ember önállóan él, de szerintem ennek is megvan a maga varázsa. Én szerettem fiatalon, hogy mindig van kihez szólni, vagy este meginni egy pohár bort ha törik, ha szakad. Utána a párommal (mostmár a férjem) költöztem össze, szóval igazán önállóan, egyedül sosem éltem. 31 vagyok, már csak egy olyan pár van a baráti körünkben, aki még mindig szobát bérel Budapesten, ők is a srác legjobb barátjával. Mindenki más már lakást vett és egy valami közös bennünk. Kivétel nélkül mindannyian vidékről származunk és kivétel nélkül mindannyian kolisok voltunk, majd szobát béreltünk gyakorlatilag 4-8 évig.

Nyilván, ha valaki megteheti a keresetéből, hogy lakást béreljen, éljen és még megtakarítást is tud képezni, azzal nincsen semmi baj. Én attól próbálok óvainteni valakit, hogy meneküljön egy élhető helyzetből erején felül úgy, hogy az nem lenne kényszer. Mert ha egy embernek nincs kilátása sokkal magasabb keresetre, akkor 300 ezer forintból Budapesten sosem fog egyről a kettőre jutni úgy, hogy legalább a fizetése felét albérletre költi.

2021. júl. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
82%
21. Amúgy ez de igaz! Aki Pestre született nem is tudja milyen jó dolga van. Azok a sok százezrek, akik vidéki származásúak és Pesten nyögik az albérletet ölni tudnának azért, ha huszonévesen csak még néhány évig otthon lakhatnának a szülőkkel Pesten és el tudnák tenni azt a pénzt, amit bérleti díjra dobnak ki.
2021. júl. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
91%
Szobát kell bérelni, amíg nem engedhetsz meg mást magadnak. Sajnos ez a realitás.
2021. júl. 25. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
92%
210 a nettó fizum, párommal szétmentünk, itt maradtam egy 60 négyzetméteres albérletben egyedül de 115+rezsi ami nagyon jónak számít itt a környéken ezért maradok ameddig nem emeli nagyon a tulaj. Én is lenullázom magam teljesen de szülőkhöz már nem mennék vissza mert meg van a saját kis magán szférám ami nekem nagyon fontos. Másik oldalon viszont nagyon rossz belegondolni, hogy nem tudok önerőre félretenni egy vasat se havi szinten.
2021. júl. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom sok vidéki (én is az vagyok egyébként) miért érzi létszükségletnek, hogy a fővárosba költözzön.
2021. júl. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim válasza:
100%
Talán mert vidéken nincs munka? Csak egy tipp. Üdv, egy vidéki. És nem, nem azért diplomáztam le, hogy utána 900Ft/óráért álljak a gyártósor mellett.
2021. júl. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
46%
A vidék nem a szabolcsi zsákfalukból áll. Nem magyarázzátok már meg, hogy Debrecenben, Győrben, Hatvanban, Pécsen stb. nincs munka.
2021. júl. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Hát én Pécsen tanultam, az bőven elég is volt és soha a büdös életben nem mennék vissza oda sem, sem sehová máshová Budapesten kívül. Budapesten kívül is van munka, de sokaknak nem mindegy, hogy milyen...
2021. júl. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
Legalább nettó 450 ezer, de inkább 500 ezer. Ha a lakbéren kívül marad legalább 250 ezer (de inkább 300 ezer) forintod, az mar jó.
2023. márc. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Ökölszabály az, hogy a lakhatásra ne menjel el több, mmint a fizu kb 1/3-a.


Lakhatás=lakbér+rezsi. a mondjuk 160e a lakbér és 40 a rezsi, akkor nettó 600e kellene, hogy KÉNYELMESEN albizzál.


Persze nyilván kevesebb is elég, csak akkor nem kényelmes. Ha 50%-a a fizudnak megy el lakhatásra, akkor már nem olyan kényelmes és félreraki is nehéz.

2023. márc. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!