Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kinek a feladata a javíttatás...

Kinek a feladata a javíttatás bérlők esetén? Kaució!

Figyelt kérdés

2 év után lassan végre kiköltöznek a bérlők de jönnek a bajok.

Jelezték hogy elromlott a mosogatógép, mondtam csináltassák meg önköltségen mert nem én rontottam el, nem csináltatták meg, vettek egy újat amit most nem akarnak ott hagyni a lakásban arra hivatkozva hogy a másik egy 8éves gép volt, ez meg új.

Jelezték hogy beázás van, rosszul tárnak a nyílászárók, most a nagy viharokban emiatt nagyobb kár keletkezett, ezt is a kaucióból javíttatnám, hiszen szerintem nyitva is hagyták az ablakot és nem voltak otthon.

Bútorokat cseréltek le, a régi bútoraimat nem megfelelően tárolták, ápolták -szintén kaucióból vonnám a kárt.

Szerintük ez nem mélrányos, mi lehet a megoldás?



2021. júl. 23. 08:40
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
85%
A ház karbantartása a főbérlő feladata, főleg olyan hibák esetén, mint nyílászáró. Azt, hogy szerinted mit csináltak senki le se sz.rja, van bizonyítékod? A mosógépet ők vették, tehát jogilag az övék.
2021. júl. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
92%

Innen nem tudjuk eldönteni, hogy hogy is zárnak a nyílászárók, ha igazoltan jól zárnak, csak nyitva hagyták, az abból eredő károk az ő saruk.

(Nekem 50 éves faablakaim vannak, huzatos is eléggé, de ha be van csukva, nincs az a vihar, ami befolyna, tehát nyilván nyitva maradt)

Nem tudom, hogy a beázás az ebből ered, vagy a plafon ázott be? Ha az utóbbi, akkor az a te gondod.

Mosogatógép:

Ha meg lehet csináltatni a 8 éves gépedet, akkor csináltasd meg és ha számukra felróható okból romlott el, akkor vond le a kaucióból!

Ha nem miattuk romlott el, hanem természetes amortizáció miatt, akkor az a te sarad, de majd a szerelő megmondja.

Az új gépet semmiképp nem tarthatod meg, akármelyik lehetőség áll fenn!

A bútoraidban nem tudom milyen mértékű kár esett, ennek a mértékében meg kell egyeznetek és levonható a kaucióból.

2021. júl. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
76%
Jó ég, ha nekem ilyen főbérlőm lenne, már rég kiköltöztem volna a lakásból.
2021. júl. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 A kérdező kommentje:

A bejárati ajtó alatt van 2cm hézag, az ablakok elvileg el vannak vetemedve, azért nem csináltatták meg mert nagyobb összeg lett volna. Előző bérlőnek nem volt ezzel baja. A kár az, hogy befolyt a víz és felpúposodott a padló, 2 szobában teljesen fel kellene szedni és újra rakni mert már nincs ugyanolyan járólap.

Azért vettek új mosogatógépet mert kifogásolták az állapotát/kinézetét de akkor még működött, most már nem. Ugyanez van a lámpákkal, csaptelepekkel, ezeket mind újra cserélték és most vissza akarják rakni a régieket.

Bútorokat lefóliázva kitették a pincébe de 2 évig nem figyeltek rá így poros-koszos, elhasználódott, dohos bútorokat kapok vissza utánuk, az egész házat újra kéne bútorozni, ez sem kis költség és így ezeket a károkat lehet már a 3havi kaució sem fedezné

2021. júl. 23. 09:03
 5/68 A kérdező kommentje:
2 évig annyi kapcsolatunk volt, hogy folyamatosan nyávogtak az ilyenek miatt, dehát ők laknak ott nem én, ha zavarja őket, csináltassák meg ne én rohangáljak minden miatt vagy kivárják a 3 hónap felmondást és költözzenek. Ha meg valamit ők tesznek tönkre, azt tudják be, 2 év után annyit amortizálnak, hogy egyáltalán nem lenne jogos vissza a kaució
2021. júl. 23. 09:08
 6/68 anonim ***** válasza:
100%

" Ugyanez van a lámpákkal, csaptelepekkel, ezeket mind újra cserélték és most vissza akarják rakni a régieket."


Ez teljesen jogos, nem tudom ezen mit tudsz kifogásolni.

A bútorok cseréjéhez és leraktározásához kértek engedélyt?

Ha kértek és megadtad - sőt, a pincét te jelölted ki erre a célra, vagy csak tudtál róla és nem kifogásoltad - akkor most nem szólhatsz egy szót sem!

Ha engedélyed és a tudtod nélkül csinálták volna, akkor lehetne ezt boncolgatni.


Ami ESETLEG jogos, az a felázott parketta.

A mosogatógép 50%-át fizesd ki nekik és egyezz meg velük, hogy hagyják ott!

2021. júl. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
78%

Ha ők cserélték ki a lámpákat, a csaptelepeket is, meg a mosógépet is, a saját pénzükön, ötletem sincsen, hogy mit pattogsz.

A vihartól meg sok ház beázott, még akkor is, ha nem hagyták nyitva az ablakokat.

Ez az utolsónak szól: Ha valaki az új mosógépnek a felét fizetné ki nekem, én biztosan nem hagynám ott.

2021. júl. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
16%

#7

Az "új mosogatógép" (és nem mosó!:) az már nem új mosogatógép, hanem használt, mert 2 évig használták.

Nézd meg légy szíves, hogy egy lejárt garanciájú használt gép mennyibe kerül!

2021. júl. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, elolvastam. De akkor sem hagynám ott, mivel nem csináltatta meg az előzőt, mert az is a főbérlő feladata.
2021. júl. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
100%

#9

Nem tudom erre mit mondjak.

Először azt írta a Kérdező, hogy az előző elromlott. Erre írtam, hogy javíttassa meg.

Utána azt írta, hogy

"Azért vettek új mosogatógépet mert kifogásolták az állapotát/kinézetét de akkor még működött, most már nem"


Így eléggé ellentmondásos a sztori, így inkább jegeljük ezt!

2021. júl. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!