Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha elromlott a mosógép, a...

Ha elromlott a mosógép, a javíttatását nekem kell fizetnem, vagy a tulajdonosnak?

Figyelt kérdés
Albérletben lakom, és elromlott a mosógép. Legutóbb a tulaj javíttatta meg, még mielőtt beköltöztem a lakásba. Azóta hosszabb idő telt el, nem volt vele semmi gond, de a napokban vettem észre, hogy valami baja van, a program lejárta után áll körülötte a víz. Kérdezem, hogy ha szerelő hívunk, márpedig hívunk, akkor őt nekem kell kifizetnem, vagy a tulajnak? Milyen szabály van erre? Előre is köszönöm a válaszokat.

2018. febr. 27. 16:50
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
80%
lent van egy szűrő, azt ki kell csavarni és kitisztogatni a bennfelejtett papír-zsebkendőket és húsz-ezreseket.
2018. febr. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:

Ilyen dolgokban milyen szerződést kötöttetek ?

Máris világos lesz minden .

2018. febr. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
Nincs rá szabály, megegyezés alapján van ill. ami a szerződésben szerepel az az irányadó. Például az is lehetne, hogy a tiéd a mosógép. Mielőtt szerelőt hívsz, neki szólj mindenképpen!
2018. febr. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Persze, nyilván neki szólok előbb, de kíváncsi voltam, mi a menete ennek. Semmiben nem állapodtunk meg erre vonatkozóan. Pzs-k meg húszezresek meg nincsenek benne, azokat mindig kiszedem előtte.
2018. febr. 27. 16:57
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
A normál elhasználódás költségei a lakástulajt terhelik átlalában, de a szerződésben bármi állhat.
2018. febr. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:

A leeresztő szivattyúnál azért érdemes egy takarítást csinálni, tud az is problémát okozni.


A program melyik részénél engedi el a vizet? Vagy végig szivárog belőle?

2018. febr. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
A levezető szivattyú géphez csatlakozásánál is érzek némi vizet még így napokkal a legutóbbi mosás után is, illetve annál a szivattyúnál is, ahol a vizet kapja. Azt nem tudom, melyik fázisban jött ki a víz, már csak a végén láttam, azóta meg direkt nem mostam, mert nem akarom eláztatni az alsó szomszédomat.
2018. febr. 27. 17:05
 8/34 anonim ***** válasza:
23%

Nincs rá szabály, de: Ő adott használatra egy jó mosógépet. Te használtad és közben elromlott, egyértelmű, hogy a te költséged visszaállítani(javíttatni) az eredeti állapotot.

ha nem felelne meg neked a mosógép (régi, sokat kell javítani) amit biztosítanak, vehetsz magadnak másikat, ami a sajátod lesz.

2018. febr. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Tök jó, hogy van, aki szerint én fizetek, és van, aki szerint nem. :D
2018. febr. 27. 17:20
 10/34 anonim ***** válasza:
89%

Tulajdonképpen ha más nem áll a szerződésben, akkor a tulajnak kell javítania.

Miért? Mert ti a megtekintéskor és a szóban / írásban közölt feltételek és állapotok szerint vettétek át a bérleményt. Amíg nem a ti hibátokból keletkezik bármilyen kár vagy használódást, az a tulajt terheli. Még csak nem is hallottam sosem olyanról, hogy ilyet a bérlőnek kéne fizetnie.

2018. febr. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!