Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Megszabhatja-e a bérelt lakás...

Megszabhatja-e a bérelt lakás tulajdonosa, mennyi időt töltök otthon és mit csinálok?

Figyelt kérdés

Nincsen sajnos jó viszonyunk a tulajdonossal, nagyon bizalmatlan. Társasházi lakást bérlünk, ez az első albérletünk és hát nagyon nem így képzeltük el. Párom műszakokban dolgozik, én a covid óta itthonról és ez így is marad, az iroda választható. A tulajdonos anyukája a szomszédunk, nagyjából hetente jön "ellenőrízni" és panaszolja a tulajdonosnak hogy hangos a telefoncsörgés meg mindig itthon vagyok, biztos nincs munkám. Ezt jelezte is felénk. Mikor szerződtünk feltétel volt 3 havi bankszámlakivonat és munkáltatói igazolás hogy biztosan stabil a jövedelmünk. Ez azóta sem változott, de a tulajdonos mondta hogy mostmár vissza kéne menni az irodába. Megszabhat ilyeneket?

Egyébként már tervezzük a költözést, de amíg nem tudunk lakást venni, itt nem mondanánk fel.



2021. júl. 28. 08:03
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Meg még mit nem! Ilyesmit nem szabhat meg és semmi köze hozzá, mennyi időt töltesz otthon. Eszem megáll milyen tulajok vannak.
2021. júl. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%

Az öregasszonyt nem kell beengedni, mert nem vele szerződtetek!

Egyébként a tulaj sem zaklathat hetente, maximum havonta megbeszélt időpontban.

Természetesen nem szabhatja meg, hogy mennyit vagytok a lakásban és a magánügyeitekbe sem avatkozhat bele.

Ha egyikőtök sem járna dolgozni, mindketten otthon lennétek, de fizettek mindent rendesen, akkor nincs joga foglalkozni az életetekkel.

Legközelebb nyugodt szívvel hajtsd el, ...a telefoncsörgést meg vedd halkabbra, hogy az öregasszony pofája be legyen fogva!

2021. júl. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok


és amiket írtam, bérbeadóként írtam!

2021. júl. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Sajnos nemnagyon van választásunk a beengedésben, nem tudtuk hogy neki is van kulcsa és a szerződésben benne van hogy semmilyen módosítást nem végezhetünk, így a zárcsere kizárt. Ez is az egyik oka, hogy mennénk, most csak abban reménykedünk, hogy nem rak ki minket a tulaj valami kamu dumával hogy itthonról dolgozok mert szerinte nincs is olyan munkahely ahol ilyet lehet. Nekemmeg nincs neki energiám elmagyarázni hogy mi is a munkám, úgyse értené meg
2021. júl. 28. 08:46
 5/40 anonim ***** válasza:
93%

Akkor csak az marad, hogy sajnálkozunk, mert egyéb megoldás nincs!(?)

Azt mondjuk nem értem, hogy miért nem lehet másik albit keresni, de ti tudjátok!

2021. júl. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
99%
Micsoda, az öregasszony fogja magát és bemegy a kulcsával?!? Jól értem?
2021. júl. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
94%

Ha amúgy is otthon vagy, akkor miért nem hagyod a kulcsodat a zárban??

Akkor nem tudna bemenni.

2021. júl. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%
Azért kérdezd már meg a tulajt, hogy ha rendesen fizetitek a lakbért akkor mi köze van hozzá, hogy ment a munkahelyen, vagy otthonról dolgozol? Eleve teljes hónapot és azon belül napi 24 órára bérled a lakást, tehát ilyenformán sem vonhatna kérdőre, hogy mennyit vagy otthon.
2021. júl. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

Cseréld le a zárat nyugodtan, csak úgy kell kivenni a jelenlegit, hogy egyben maradjon. Kiköltözésnél visszaszerelitek, így nem lesz a lakáson semmi módosítás.

Addig is, míg ez meglesz, hagyd benne a kulcsot a zárban, párodnak meg szólj, hogy szóljon, mikor jön haza, a nyanya bejutási kísérleteire ne reagálj.


Hosszabb távon jobban járnátok egy normális albérlettel.

2021. júl. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
93%
A lakbérben benne van a rezsi is, amit a villany tekintetében a tulajdonos fizet? Akkor értem, hogy csökkenteni akarja a villanyszámlát, vízfogyasztást stb. De ha emiatt háborog, akkor tetessen fel számotokra egy külön órát és azt Ti fizessétek a szolgálattó felé és ezt vegye ki a lakbérből.
2021. júl. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!