Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Megszabhatja-e a bérelt lakás...

Megszabhatja-e a bérelt lakás tulajdonosa, mennyi időt töltök otthon és mit csinálok?

Figyelt kérdés

Nincsen sajnos jó viszonyunk a tulajdonossal, nagyon bizalmatlan. Társasházi lakást bérlünk, ez az első albérletünk és hát nagyon nem így képzeltük el. Párom műszakokban dolgozik, én a covid óta itthonról és ez így is marad, az iroda választható. A tulajdonos anyukája a szomszédunk, nagyjából hetente jön "ellenőrízni" és panaszolja a tulajdonosnak hogy hangos a telefoncsörgés meg mindig itthon vagyok, biztos nincs munkám. Ezt jelezte is felénk. Mikor szerződtünk feltétel volt 3 havi bankszámlakivonat és munkáltatói igazolás hogy biztosan stabil a jövedelmünk. Ez azóta sem változott, de a tulajdonos mondta hogy mostmár vissza kéne menni az irodába. Megszabhat ilyeneket?

Egyébként már tervezzük a költözést, de amíg nem tudunk lakást venni, itt nem mondanánk fel.



2021. júl. 28. 08:03
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
A számlák erre a címre érkeznek csekkel és mi fizetünk minden közüzemi számlát. Ez a kulcs zárban hagyás még nem jutott eszünkbe🤦‍♀️ de kipróbáljuk. Köszönöm
2021. júl. 28. 16:08
 12/40 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezeket Ti fizetitek, akkor őt miért zavarja, hogy ti miből mennyit fogyasztotok és mennyit tartózkodtok a lakásban? Tudom, Te sem tudod, csak mérgemben feltettem a kérdést.

Hogy milyen ostoba emberek vannak! Kérdezd meg őt, hogy ezt miért akarja tiltani (korlátozni) veletek szemben.

2021. júl. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
8%
Nem, de az árat ahhoz szabhatja, hogy milyen az életviteled. Ha úgy vetted ki, hogy egyedül vagy és csak aludni jársz haza, és hétvégén a szüleidnél vagy vidéken, és ez megváltozik, akkor az árat újra lehet tárgyalni. Pl. ha ketten lesztek és otthon dolgoztok és sok ember jár fel, az indok az emelésre ahhoz képest.
2021. júl. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%
Cserèlj zàrat! Nincs joga bemenni, nektek meg van jogotok zàrat cserèlni. Kiköltözèskor visszateszed az eredetit ès kèsz.
2021. júl. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim válasza:
90%

Te jó ég!

Én 2020 márciusa óta home officeban vagyok+egyetemista is mellette,az is végig online volt,90%ban itthon vagyok.

Egy multinál vagyok gyakornok és nálunk idén áprilisig tilos volt bemenni,most már mehet aki akar,de nyilván így nyáron nem igazán járok be,ha nem muszáj.

Senkinek semmi köze!!!

Sőt,nekem pl szüleim fizetik az albérletet,ehhez sincs semmi köze.

Én 2 éve,az egyetem kezdete óta lakom itt de azóta még 1x sem volt itt a főbérlő és nem kérdezett a privát életemről,ír smst amikor utalni kell,utalok,és ennyi.

Szerintem keress új lakást,ez nagyon nem normális!

22L

2021. júl. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:
Nekem már a civid előtt is volt heti 2 nap ho, párom is "sokat" Van itthon, műszakokban dolgozik, ezt nem kötöttük az orrára. Zárat nem merünk cserélni mert amilyenek, tuti mi szívnánk meg, de ezt a kulcsbennhagyós dolgot kipróbáljuk. Minden közmű csekken érkezik, ezt mi fizetjük természetesen. Soha nem maradtunk még el pénzzel, illetve egyszer volt hogy valami technikai dolog miatt meghiúsult az utalás, akkor a megszokotthoz képest 20 perccel később ment, de ez apróság. Már nézelődünk hova tudnánk menni de annyi bérlős rémtörténet van, hogy a saját lakás lehet jobb ötlet...
2021. júl. 29. 07:19
 17/40 anonim ***** válasza:
100%

Cserélj zárat! Ti vagytok birtokon belül, jogotok van zárat cserélni. És a ti engedélyetek nélkül senkinek nincs joga bemenni. Nem szívességet tesznek nektek, fizettek egy lakás teljes használatáért. De ha megnyugtat kérdezz rá egy ügyvédnél, ugyanezt mondja majd.

Sőt, nyugodtan rendőrt hívhatsz, ha bemegy.


Vagy megvárjátok, míg szex közben nyit rátok? Esetleg eltűnik ez az a lakásból…


A nyanya ha ennyire hallgatózik, abban a pillanatban megy át hozzátok kutakodni, hogy kiteszitek a lábatokat. Szerelj be két kamerát, simán látni fogod, hogy az alsóneműitekben túrkál.

2021. júl. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:
Eddig az volt a legdurvább, mikor mi aludtunk volna kicsit tovább egy péntek esti bulizás után. Nem szoktam gyakran ilyet csinálni, de csak beáztattam a szennyes edényeket és konkrétan arra keltünk, hogy mosogat és közben hangosan szid minket hogy milyen igénytelenek vagyunk. Az a fixa ideája hogy ezt a lakást neki kell rendben tartani, úgy látszik ezt nagyon komolyan veszi... Arra döntöttünk felmondjuk a szerződést, az se nagyon érdekel már minket, ha a kauciót bebukjuk
2021. júl. 29. 07:56
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

#18

Ilyen nincs, az eszem megáll!


"Már nézelődünk hova tudnánk menni de annyi bérlős rémtörténet van, hogy a saját lakás lehet jobb ötlet..."


Hát, hallod, én is hallottam már cifra eseteket, de a tiétek viszi a pálmát! Ennél durvább nincs!

Tény, hogy a saját lakás a legjobb, de addig is míg nem juttok oda, sürgősen keressetek másik albit! ...még a leghülyébb bérbeadó is szanatórium lesz ezután!

2021. júl. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
100%
Szerződést szegett a tulaj, kaució visszajár
2021. júl. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!