Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Emiatt tényleg elveheti a...

Emiatt tényleg elveheti a kauciót?

Figyelt kérdés

3,5 évig az egyetem alatt végig egy egyszobás albérletben laktam egyedül.

Most diplomáztam le és összeköltözünk a barátommal (neki van saját lakása)

Szóval ugye felmondtam az albérletet.

Enyhén rend és tisztaságmániás vagyok,szóval nagyon vigyáztam mindenre. Viszont a leggagyibb ikeás bútorokkal volt berendezve a lakás és így 3,5 év után már nem teljesen olyan az állapota mint amikor beköltöztem (akkor újították).

Emiatt pedig nem akarják visszaadni a kauciót.

Igazából semmit nem rontottam vagy karcoltam el,egyezerűen gagyik a bútorok és az idő "megette" őket.

Emiatt tényleg jogos,hogy nem akarja visszaadni a kauciót?

23L



2021. aug. 1. 08:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem.

De ha van 1-2 szíve csücske bútor, pláne ha IKEÁ-s, akkor könnyen be lehet szerezni használtan, jó állapotban. Akkor azt megvenném, odaszállíttatnám, az ott lévőt meg eladnám, így hátha meg tudnátok egyezni.

2021. aug. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A normális, rendeltetésszerű használat miatt bekövetkezett kopást nem neked kell kifizetned.
2021. aug. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a lakbért sem emelhette volna csak úgy.
2021. aug. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

#8

Én sem úgy gondoltam,hogy polc polc,darab darab.

Írta a kérdező,hogy a legegyszerűbb IKEA bútorok vannak.

Millió lehetőség van még újszerű állapotú,de használtat beszerezni az ilyen tucatáruból.


Egy ideig én is kiadtam a lakásom.

Évekig nem emeltem neki, pedig benne volt a szerződésben,hogy évente az infláció mértékével megtehetem.

Nekem többet ért,hogy normális ember lakik ott.

A javításokat én intéztem vagy ha ő, én fizettem ki.

A biztosítást szintén én fizettem,és az ő berendezésére is kötöttem.

A kauciót meg 30 napos ismétlődő lekötéssel bankba tettem és kamatokkal adtam vissza,mikor elköltözött.

Az hogy néhány dolog megsérült vagy kopott meg pont nem érdekelt,mert én is ugyanúgy elhasználom a körülöttem lévő dolgokat.

Mondjuk elképesztő dolgokat hallok,hogy milyen főbérlők vagy épp milyen lakók vannak.

De ez még a szerződés előtt kiderülhet,mert olyankor van lehetőség kérdezni,hogy ilyen vagy olyan esetben mi kinek a költsége.

Nem olyan bonyolult dolog kiszűrni a nagyon gázos emberkéket.

Nyilván mindent előre nem lehet,de a kérdező helyzetén is sokat segítene,ha előre tisztázták volna a dolgokat.

2021. aug. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Van szerződés?
2021. aug. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 moozygoo ***** válasza:
100%
Nem, ne hagyd magad.
2021. aug. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 moozygoo ***** válasza:
100%
A kaució arra van ha okádék állapotban hagynád ott a lakást, és fullosan fel kéne újítani, vagy hűtőket, tv-ket üzemképtelenné tennél nem rendeltetés szerű használat miatt....
2021. aug. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi van a szerződésben a kaucióról? A mienkben pl. az, hogy a rendeltetésszerű használat miatti káron FELÜLI kárt kell megtéríteni. Ha neked is van ilyesmi, kiállnék amellett, hogy ez rendeltetésszerű használat volt. Meg amúgy is.
2021. aug. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!