Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha külföldön dolgozom jelenleg...

Ha külföldön dolgozom jelenleg akkor elvehetik a határozott idejű szerződéssel bíró önkormányzati lakásomat a kontrakt meghosszabbításának igénylésekor?

Figyelt kérdés

Van egy önkormányzati vidéki lakásom.Kiadni albérletbe nem lehet csak én használhatom jogilag.

Idő közben külföldre költöztem és mivel nem kaptam határozatlan idejű szerződést, ezért minden 3-ik évben újra meg kell kötni a szerződést amihez sok papirokat be kell szerezni.

PL, igazolnom kell, hogy nincs tartozásom.

Mindig rendesen fizetem, így ezzel sosem volt gond.


Viszont most külföldi keresetem van.

Elvileg a szerződésben az van, hogy életvitel szerűen kell használnom a lakást.

Félő, hogy most, hogy külföldön dolgozom ebbe bele fognak kötni vagy abba kötnek bele, hogy a magyar átlaghoz képest most magasabb a jövedelmem.


Megvenném a lakást, de egyszerűen megvételre nem hajlandóak felajánlani.

Viszont óriás hiteleket meg nem szeretnék felvenni egy másik lakásra és méginkább nem szeretném 25 évig fizetni.


Kérdésem az, hogy így kirakhatnak a lakásból?

Illetve milyen lehetőség van arra, hogy ne kössenek bele abba, hogy külföldön dolgozom jelenleg?


Pl: ha ingázó vagyok?

vagy mi a jogszabály ilyenkor?


Illetve a külföldi jövedelmem miatt bele köthetnek abba, hogy nem vagyok már jogosult az önkormányzati lakásra?



#önkormányzati lakás #határozott idejű szerződések
2018. dec. 19. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Az nem merült fel benned, hogy más elől veszed el az önkormányzati lakást, akinek nagyobb szüksége lehet rá, egyből trükközni kell?
2018. dec. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az önkormányzati lakások pont erre vannak kitalálva, hogy a külföldön dolgozók használhassák azon a pár napon, amikor az országban tartózkodnak...

Dehogy rakhatnak, nyugodj meg. Ja de, mégis!

2018. dec. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

oké, szerinted mit kéne tennem??


Lakásra vételre otthon esélyem sem volt.

7 éven kerszetül fizettem normálisan, mindent elkövettem, hogy megvehessem az önkormányzatit.

A városban semmi normális munkalehetőség nem volt amiből normálisan meg lehet élni..


Majd adódott egy külföldi munkalehetőség ahol nem milliárdokat keresek, de jobban mint otthon, legalább félre tudok tenni valamennyit.


Mekkora egy .ohadék vagyok, hogy szeretnék majd haza menni a kis sporolt pénzemmel amiért keményen dolgoztam..


Munkanélküli soha nem voltam.

Egy dolgot szeretnék egy lakást ahol normálisan élhetek.


Azért ne én legyek már a hibás, mert magyarországon annyira korrupt a rendszer, hogy aki nem szorul rá az kap önkormányzati lakást aki meg nem rászolul az meg nem.


Ki mondta, hogy ez helyes?


Az helyes, hogy 7 évig fizettem, ügyvédet fogadtam és a szemembe röhögtek, hogy már pedig nem vehetem meg..


Ez helyes??

2018. dec. 19. 15:26
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Puffogás helyett örülj neki, hogy legalább eddig használhattad és engedd el.
2018. dec. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Az helyes, hogy 7 évig fizettem, ügyvédet fogadtam és a szemembe röhögtek, hogy már pedig nem vehetem meg.."


A lakhatásért fizettél, nem azért, hogy az a tied lesz bagóért. Ha meg szeretted volna venni, akkor hitel, és a végén a tied lesz. Persze, annak magasabb a havi törlesztője...


Más 20 -25 évig fizeti a részleteket, hogy az övé legyen, te meg 7 év után már jogot formálnál rá (úgy, hogy gondolom egy viszonylag korrekt havi összeget kellett csak fizetned, ami meg sem közelíti egy piaci alapon való bérlés költségeit). Picit fordítva ülsz a lovon, még ha abban igazad is van, hogy korrupt egy világban élünk.

2018. dec. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ajánld fel az önkormányzatnak, hallottam már olyat hogy fizettek a kiköltözésért.

De ha kiderül hogy nem laksz benne, se perc alatt elveszik, mivel nem vagy rászorulva.

2018. dec. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az,hogy nem laksz benne életvitel szerűen,csak a szomszédokon múlik,hogy kiderül-e.

Egyáltalán társasház?

Nálunk Szegeden egy mocskos társaság az ingatlankezelő,a hosszabbításkor rendre végigkérdezik a szomszédokat. Ha van cigó,az baj. Ha bármikor is veszekedtél vele a zaj,a kosz,vagy bármi miatt,"meghálálják",végig hazudják a világot. Mivel itt libsi a vezetés,nekik hisznek. De ez itt van.

Nálunk nem kell igazolni,hogy honnét van jövedelem.

2018. dec. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!