Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan keresnétek lakótársat...

Hogyan keresnétek lakótársat ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Kivettünk egy két szobás lakást elsősorban az egyetem miatt, egyelőre egyedül és értelemszerűen szeretnék majd magam mellé egy lakótársat is (elsősorban korombeli egyetemista lányt). Ezzel csak annyi a probléma, hogy a szerződés csak szeptember elsejétől szól és addig ugye a mostani bérlőé. Ő már nem lakik bent (a lakótársa pedig már régebben kiköltözött), de még nem költözött ki, tehát minden cucca ott van még, nála van a kulcs stb. Na most emiatt úgy lenne igazán korrekt, ha én kivárnám ezt a hátralévő időszakot és csak akkor kezdenék el lakótársat keresni mikor már én leszek a bérlő, én lakom bent, én mutatom meg az érdeklődőknek. Viszont azért a szeptember eleje már picit necces lehet... lehet, hogy még akkor is lennének jelentkezők (pl. a kolis ponthatárok augusztus végén derülnek ki és akit nem vesznek fel az nem biztos, hogy rögtön talál albérletet vagy akár valaki mégsem akar kolis lenni, ilyesmit tudnék elképzelni), nem tudom. Viszont az sem lenne sokkal jobb megoldás, ha már most elkezdeném hirdetni mikor még nem az enyém, mert akkor tulajdonképpen szerencsétlen bérlőt ugráltatnánk és hoznánk kellemetlen helyzetbe. Nekünk is ő mutatta körbe a lakást mikor érdeklődtünk és nagyon kedves volt, segítőkész, rendes stb., de nyilván ez így mindenkinek kellemetlen picit. Mégiscsak az aktuális otthonáról van szó, ott vannak a személyes tárgyai, bármikor ugrasztja a tulaj és neki kell ezzel foglalkoznia, felmenni a lakásba stb., illetve nyilván nekünk is kellemetlen volt, mert mi sem akartunk a terhére lenni, belépni valakinek a privát szférájába. Még azt is felajánlotta, hogy ha kell kiköltözik előbb, de nyilván ezt sem várnám el tőle, nem szeretném sürgetni sem.


Úgyhogy ez a dilemmám, mert nem tudom mi lenne a jobb megoldás. Arra is gondoltam, hogy kiteszek egy hirdetést és beleírom, hogy maximum szeptembertől lehet megtekinteni (de akkor is csak szeptemberben bólint rá, tehát ugyanott vagyok vele mintha kivárnám) vagy lehet valaki nem is akarja megnézni. Bár nekem eddig az a tapasztalatom, hogy érdemes, mert vannak furcsaságok és csalóka hirdetések. Szóval nem tudom hogyan kellene. A tulajnak egyébként teljesen mindegy, rám bízza.


2021. aug. 1. 11:34
 1/6 anonim válasza:
89%
Én megvárnám a szeptembert, szerintem akkor sincs még későn. Addig esetleg szétnéznék ismerősi körökben, hátha akad valaki.
2021. aug. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Ha meg lehet vele beszélni (ha jól értem), hogy így vagy úgy megmutatod a szobáját, akkor szerintem ne aggódj azon, hogy mi lehet kellemetlen neki, majd ő eldönti és szól, ha nem fér bele.
2021. aug. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Tehetsz fel most is hirdetést h szept 1-től
2021. aug. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt látom, hogy pár nap óta folyamatosan keresik az egyetemisták a kiadó lakásokat. Szerintem szeptemberre már mindenki keres, akinek kell. Most kellene lakótársat keresned. Szerintem is beszéld meg a mostani bérlővel, hogy egyeztetett időpontban megnézhessétek a lakást.
2021. aug. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Hogy hirdeted te a lakást, mikor te is csak bérled? Hirdetni a tulajdonos hirdethet. Ha te kiveszel egy lakást, akkor nem adhatod ki másnak. Vagy a tulaj tud róla és ő vele egyeztél meg?
2021. aug. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nyilván mindenki arra törekszik, hogy szeptemberre meg legyen oldva a lakhatásuk, de azért nem mindenkinek sikerül, szeptember elején derülnek csak ki a kolis fellebbezések és rektori kérvények eredményei is, valaki otthagyja a kolit stb., azért még akad olyan, aki albérletet keres olyankor is. Nekem is több hét volt most is mire sikerült mindent elrendezni, lakásokat találni, időpontokat egyeztetni, beszélni a tulajokkal, megnézni stb., nem egyszerű, se nem gyors. Úgyhogy én elképzelhetőnek tartom, hogy még akkor is lenne jelentkező. Csak persze nekem is az lenne a jobb, ha addigra már biztosan megoldódna ez is, mert az úgy biztosabb.

A mostani bérlővel szerintem meg lehet beszélni, csak ez így bonyolultabb is amellett, hogy kellemetlen. Hárman összeegyeztetni azért macerásabb is, pláne úgy, hogy a mostani bérlő már ugye máshol lakik és dolgozik is (tehát neki is idő amíg odaér, nem ér rá bármikor), én is másik városban lakom, az esetleges érdeklődők ugye valószínűleg szintén. Pláne, ha az első érdeklődő végül nemet mond a megtekintés után, akkor megint időpontot kell egyeztetni egy újjal és ismételten oda kell hívni a bérlőt…

Persze, ez a tulajjal így van megbeszélve, neki is jobb így.

2021. aug. 1. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!