Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nekem vagy a lakótársamnak...

Nekem vagy a lakótársamnak volt igaza?

Figyelt kérdés
Jó haverom és azért megbeszéljük, ki hova megy, ő 26 én 25 évesek vagyunk. Kérdeztem, hogy merre járt, erre csak annyit mondott, programja volt egy haverjával. Gondoltam megkérdem ki az, merre volt, mit csináltak, de csak annyit mondott, hogy "magán dolog, nincs kedvem beszámolni". Ledöbbentem, hogy mit kell ezen ennyire bunkók reagálni és miért nem lehet válaszolni. Szerintetek?
2021. jan. 8. 13:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha nem szeretne beszélni, akkor nem tartozik rád. Még rokonnak se köteles jelenteni senki, hogy merre járt.Ha később el akarja mondani, akkor magától el fogja. Szerintem.

Nem bántásból, csak mikor pl. koleszban voltam, volt, hogy én is intéztem magánügyet/olyannal találkoztam, és erről nem igazán beszéltem volna senkinek, hiába kérdezik.

2021. jan. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Most itt milyen igazról van szó? Nem is erről szól a sztori. Tiszteletben kéne tartanod h az ő döntése mit oszt meg veled.
2021. jan. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Neki volt igaza, elég nagy suttyóság így faggatózni. Lakótársak vagytok, nem barátok, annyit oszt meg a magánéletéből, amennyit ő akar és ehhez egy szavad se lehet.
2021. jan. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hiába vagytok jóban, attól még nem köteles mindenről beszámolni, csak mert te kíváncsi vagy és megkérdezted. Először kitérő választ adott, de mivel te tovább kérdezgetted, megmondta, hogy nem akar beavatni, ebben semmi bunkó nincs. Ha nem akar, nem kell válaszolnia, nem tartozik rád.
2021. jan. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Erre mondom mindig azt, hogy a lakótárs az nem élettárs.


Nem kötelező semmiről sem beszámolnia, nem azért laktok együtt mert annyira jó együtt lakni, hanem anyagi okokból.


Igazából nem is értem, hogy merül fel a kérdés, hiszen szabad emberek vagyunk, mindenkinek joga van "nem válaszolni" egy neki feltett, magán jelegű kérdésre.


Nem is értem mi ebben a "bunkóság" hiszen teljesen normálisan válaszolt.

2021. jan. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Nekem is rosszul esett volna ez a válasz. Nem azért, mert nincsen kedve beszélgetni vagy nem akarja elmondani, hanem ez így elég bunkónak hangzik. Szerintem ez nem faggatózás, számon kérés stb. a részedről, hanem szimplán érdeklődés és egy egyszerű beszélgetés. Ez az én szememben teljesen normális, főleg mivel jóban is vagytok.
2021. jan. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Magamból kiindulva, ha azt mondom, "találkoztam egy ismerőssel", akkor én sem szeretném, ha tovább faggatnál.

Ha azt mondom, "piacoztam Jucival", akkor nem zavar, ha kérdezősködsz.

2021. jan. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
3%
Én se értem, miért kell így válaszolni. Kulturált ember ki tud térni egy kérdés elől úgy, hogy ne legyen bunkó.
2021. jan. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ez egyáltalán nem bunkó válasz. Megmondta hogy magán dolog kerek perec. Nem kell mellé hatvanmillió "bocsikah de erről nem szeretnék beszélni tényleg bocsi, jaj de bocsi és sajnálom de nincs kedvem, magán dolog jaaaaj remélem megbocsátasz"

Az egyenesség nem bunkóság.

2021. jan. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%
"Gondoltam megkérdem ki az, merre volt, mit csináltak" - nem jól gondoltad :) Lehetett volna kicsit cizelláltabb, de ez akkor is csak az ő döntése, te meg mostantól tudod, hogy hol a határ ebben a "jó haverságban".
2021. jan. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!