Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha ez rendszeres lesz, ok a...

Ha ez rendszeres lesz, ok a szerződésbontásra?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztem új albiba, a tulajokkal egy telken levő különálló kis "garzonba", a szerződés egy évre szól. A fotelben olvasgattam, amikor láttam az ablakból, hogy a tulaj férje arra jön. Ő meg simán megállt az ablakom előtt, és belesett. Nyilván nem látott semmi érdekeset, de azért na. Ha akar valamit, az ajtón kopogjon, ne az ablakon leskelődjon. Egyébként nem akart semmit, nem kopogott be.

Ha még egyszer, vagy többször előfordul, és esetleg készítek felvételt róla, ez elegendő ok szerződésbontáshoz, azaz visszakapom a kauciót, ha idő előtt elköltözöm?

Mondjuk nem sok kedvem van költözni,csak ha nagyon besokallok. Mondjuk öltözni ezentúl csak lehúzott redőny mellett fogok.


2021. aug. 8. 19:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
11%

" azért nagyon nem ugyanaz, ha valaki elsétál a kisház mellett, vagy megáll és belesekedik az ablakon!"


Nem, valóban nem ugyanaz szerintem sem. De jogi szempontból igen. Nincs különbség aközött, hogy valaki elsétál a ház mellett és közben 0,3 másodpercre bepillant, és aközött, hogy odaáll 10 másodpercre leskelődni. Vagy ha szerinted igen, akkor kérlek nevezd meg (jogi értelemben!) azt a minimális időtartamot, ami megkülönbözteti a "megáll leselkedni" és "elsétálás közben bepillant" fogalmakat.

2021. aug. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
52%
Tudom regimodi vagyok, de fuggony? :D Ugy ertem amin nem latni at.
2021. aug. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
83%

Sok mindent nem tudsz tenni. Ha földszinti, utcára néző lakásod lenne, akkor az utcán elhaladó emberek is mind bebámulnának, akár csak szórakozottan is. Szoktam látni az előttem sétálókat, hogy mindig befelé nézelődnek megszokásból.


Függöny-redőny és helló.

2021. aug. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
74%
Ebből még nem szűrném le, hogy kukkolni fog. De tényleg tegyél fel egy tüllfüggönyt, azon nem látni be, amíg bent sötétebb van, de te kilátsz. Aztán este, ha már lámpa kell, húzd le redőnyt.
2021. aug. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
64%

Nem ok a szerződés felbontására.

Mi ugyanebbe futottunk bele (+egyéb,pl. a kerti kútja, kerti eszközei a mi villanyóránkat pörgették amiről mélyen hallgatott, a kertet nem tudjuk használni mivel egész nap ott ricsajoznak, ezenkívül bent se tudunk pihenni akkora a viháncolás). Nekünk az a szerencsénk, hogy 30 nap felmondási idővel határozatlan idejűt kötöttünk. 4 hónap után a múlt héten mondtuk fel, nem tetszett a tulajnak így se a felmondás.

Mi inkább elmegyünk egy lakásba, ahol tényleg nyugtunk van, senki nem lát be és nem zavarja a magánterünket. Közös kertes házat egy életre megtanultam, hogy csak kerülni szabad.

2021. aug. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Hú, nekem is a lakáson kivul vannak a mérőórák, de én ilyesmiben antitálentum vagyok, biztos nem venném észre, ha becsapnának. Ti hogy vettétek észre?

Soha nem laktam még így. Hát tényleg nem egy nyugi, járkálnak, ajtót csapkodnak, stb. Ugyanis a kis házban nemcsak az én garzonom van, hanem a sufnijuk is. És egy év itt. De csak magam okolhatom.

2021. aug. 9. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!