Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mi van akkor, ha az elmű...

Mi van akkor, ha az elmű megszüntette a szerződést?

Figyelt kérdés

Azt írja az alkalmazásba, hogy nincs élő szerződés, csináltak egy végelszámolást is, amiből mínuszba jött ki az egyenleg, mármint túlfizetésem van.

Nem tartozás miatt, ki volt fizetve minden számla.

Valószínűleg, mert akinek a nevén volt a szerződés 20 éve nem él.

20 évig lakatlan ingatlan volt, ezalatt öröklődés útján többször volt tulajdonos váltás történt családon belül. Én egy éve lakok ott, fizettem a csekkeket, ment is így mostanáig.

Mi várható? Hazamegyek nem lesz áram, leolvad a hűtő... gondolom ez fog történni.

Vagy normálisan intézik nem kötik ki, csak új szerződés kötés után megy tovább? (kétlem, túl egyszerű lenne)



2020. febr. 11. 08:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez itt a gyakorikerdesek.hu nem az elmuemasz.hu


Próbáld náluk! Hatásosabb!

2020. febr. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

Hát... Elég kellemetlen helyzet, most már ugye hiába lenne leostobázva mindenki, akinek a nevére került az ingatlan, és nem íratta át a mérőt, mert ez már nem segít a helyzeten.

Lehet, hogy tudnak valamire hivatkozni, például megtudták valakitől, hogy rég halott a mérőhöz társított személy, és az is lehet, hogy fel tudják mutatni, hogy kétszer kiküldtek tértivevényes felszólítást.

Másfelől meg te meg hivatkozhatsz arra, hogy te meg ott fogyasztasz, és ezt tényszerűleg elismerték, mikor elfogadták a pénzt érte.

Szerintem egy ügyvéd ebből megélne 20 évig. :)

Rohanj be papírokkal, hogy intéznéd az átírást, mert ha ledobják a csatlakozót, minden sokkal kellemetlenebb lesz.

Mondjuk azt nem írtad, hogy te lettél a tulajdonos, lehet, hogy pongyolaságból, lehet, hogy precízen, mert tényleg nem te vagy. Ha nem te vagy, akkor alighanem csak felvilágosítást kapsz, hogy mit kell még vinned. De minél előbb kezdd el intézni, hogy legyen nyoma.

2020. febr. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hogy laksz ott? Bérlő vagy tulajdonos?
2020. febr. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szülők nevén van én lakok ott.

Ők még szerencsére élnek.

2020. febr. 11. 20:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindenképp akkor a szülőknek kellene be battyogni. Nem tudom az ilyen névátírások megtörténtek-e meg elhalálozáskor a bejelentés.

Lehet csak a név vagy a felh. Azonosító hibás. Általában ott van a csekken.

De mivel a szolgáltató küldte a csekket tudta, hogy használatban van most tök mindegy ki nevén.

Én a sajátomat fél éve nem tudom átírni, mert bénáznak....pl múlt csütörtökön a vizeseknél egy kis p.csa ugatott h " tartozas " van rajta meg addig nem lehet atírna.. mondom áruld már el miből van a tartozás... Erre ma is hívtam őket most meg azt mondja egy másik h hát nov 20-val a nevemen van... Mondom az jó, mert a számlák még mindig a volt tulaj nevére jönnek 🤬🙄

2020. febr. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!