Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A közös költséget előre vagy...

A közös költséget előre vagy utólag szokták kérni fizetni?

Figyelt kérdés

2021. aug. 9. 22:07
 1/3 anonim ***** válasza:
77%

Nincs olyan hogy előre vagy utólag. Egy évet is befizethetsz egyszerre nyugodtan.


Lényeg, hogy attól a hónaptól fizeted, amikor te lettél a lakás tulajdonosa. Ha tört hónapban, pld július 22-én, akkor a júliust meg a régi tulajdonos, augusztustol már te.


De olyanok is vannak akik időarányosan elosszak egymás között, de az már elég xarrágás szerintem.

2021. aug. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%
Tárgyhóra megy a közös költség, szóval kvázi előre (szemben a csekkekkel ugye, ami fogyasztás utáni).
2021. aug. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk tárgyhó, és utólag fizetjük. Tehát a július hónapot augusztus 10-ig. De ahogy az előző írja, a lényeg hogy mindig legyen rendezve, a közös képviselő ne lásson hatralekot. Egyszerre szoktam fel évet fizetni, általában amikor eszembe jut, de arra figyelek, hogy NE! úgy hogy közben fél év elmaradásom legyen, inkább előre kifizem.
2021. aug. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!