Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Jogos az emelés?

Jogos az emelés?

Figyelt kérdés

Most lesz harmadik éve, hogy bérlem a lakást a tulaj közölte, hogy emelne 30 ezer forintot októbertől mert minden sokkal drágább lett (160 volt első évben, aztán 170, most 200 lenne). Nekem is minden sokkal drágább lett, de nem hatja meg a munkahelyemet..

A lakás Budapesten van a Budai oldalon másfél szoba. A ház régi, 60-as évekbeli, távfűtéses, a lakás maga részlegsen felújított (itt-ott fellehetők a sufnitunning felújítás nyomai). Légkondi van, de tizensok éves, zajos, és sokat fogyaszt, mosogatógép nincs, a (többi háztartási gép is 8-10 éves). A belső ajtók még a szoci időkből maradtak itt, az erkély és a parketta szintén. A Wc-ből néha masszív csatornaszag jön fel, a fürdőszoba penészedik télen (bár ezek látszólag korrektül fel vannak újítva) hébe-hóba csótány van a konyhába, ezeket párszor említettem, de a tulajdonos elengedte a füle mellett. A bútorok a legolcsóbb ikeásak, de azok is pár évesek már. Amióta itt lakom semmi olyan felújítás/csere nem történt ami értéknővelő lenne és a tulaj fizette volna.. A közlekedés nekem jó, mert 15 perc a munkahelyem, de a belváros kb 40 perc átszállásal (BKV). Mindig időre fizettem, nem tettem tönkre semmit, ez nem lehet gond, a tulajjal semleges a kapcsolatunk. Csak szerintem túlzás ezért a 200 ezer + rezsi? Ki tudom fizetni, ha nagyon muszáj, de nekem ez kezd lehúzás szagú lenni...



2021. aug. 10. 21:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a környéken hasonló ingatlanokat milyen árban adnak ki.
2021. aug. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ja a lakás kisállatbarát, egy cicával költöztem, de már ez sem szempont, mert Anyukámnál van, aki időközben nyugdíjas lett. Ez neki, meg a cicának is jobb, mint nálam egyedül, napi 9-10 órát bezárva. ( A macska semmit nem tett tönkre, erről a tulaj többször is megyőződhetett és már egy éve nincs itt, ezt meg is beszéltük).
2021. aug. 10. 22:02
 3/21 A kérdező kommentje:
1-es. Nem sokkal messzebb modernebb házban (2008-as építésű) láttam kertkapcsolatos lakást 200-ért..
2021. aug. 10. 22:04
 4/21 anonim ***** válasza:
88%
A szerződésben általában kitérnek rá, hogy évente az inflációval egyezően emelhet a tulaj. Ez idén a pénzcentrum szerint 3% körül van. Egyáltalán nem indokolt a 30.000-es emelés. Keress másik lakást, csak nyerészkedni akar. Ennyiért találsz jobbat.
2021. aug. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
A szerződésben valami ksh által közzétett fogyasztói index van, amiről nem igazán tudom mi, mert sem jogász, sem közgazdász nem vagyok...
2021. aug. 10. 22:09
 6/21 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ne fogadd el!

Ha elfogadod, jövőre már 240 lesz.

Nem tudni, hogy alakul a covid, de úgy gondolom, hogy ilyen kétséges helyzetben ez egy elég merész húzás volt a bérbeadó részéről. Mondom mindezt bérbeadóként.

170-200-ért - ahogy leírtad - különbet is fogsz találni!

A kertkapcsolatost hagyd, azokból rendszerint balhé van. Ha csinálod a kertet, akkor azért, ha nem csinálod, akkor meg azért.

2021. aug. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan mondj fel, nem vagy köteles elfogadni!

Azért előtte nézd meg ezeket:

[link]

2021. aug. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
6-os én is ettől tartok, hogy akkor sose lesz vége. A kecó meg ugye amortizálódik csak, nem javul az idővel...Egyébként a kertkapcsolatot privátnak írták, de amúgy se lenne időm/kedvem kerttel bajlódni, csak azért írtam, mert mégis több értéket képvisel, mint egy kb3 nm-es lepsztult erkély (a jelenlegi tulaj nagyon oda van az erkélyétől meg a kilátástól. Ez utóbbi szép is, de azért nem minden...Egyébként még tavaly felajánlottam, hogy pár dolgot újítsunk fel /cseréljük ki felesben (pl erkély, légkondi)de nem akart belemenni, mondván neki erre most nincs pénze + van itt pár bútor amit lecseréltem volna úgy, hogy az új az övé marad csak tüntesse el a régit ami nekem csak útban van, ebbe se ment bele (pedig eredetileg abban maradtunk ,hogy ha már belaktam a lakást akkor szóljak, és elviszi azokat a dolgokat amik nekem feleslegesek, de aztán először mindig talált valami kifogást, aztán már szerinte erről szó sem volt.....
2021. aug. 10. 23:18
 9/21 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem feszegeti a határokat. Nagyon sok tulaj azt képzeli, hogy attól mert van egy régi on/off klíma, vagy már 2 fát lehet látni az ablakból attól már zöldövezeti luxus a lakás. Én is tulaj vagyok, de az általad írt lakás kb reálisan olyan 160-at érhet. Marina Parton teljesen új építésű okosotthon (alexa) rendszerrel felszerelt 50nm-es dunára néző teraszos lakásomat adom ki 210-ért (ja van portaszolgálat, igény szerint teremgarázs, stb). Na valahol itt kezdődik a luxus alja, nem ott ,hogy örüljél mert van egy lepuki talpalatnyi terasz ahonnan látod mondjuk a János hegyet, csak ki ne essen a korlát, meg behajigáltak pár Ikea szart ami első látásra jól néz ki, de 3-4 év múlva szétesik...A penészedést meg a csótányt inkább nem is említem... Gondolkozz!
2021. aug. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
84%
'Szarért nem költözöl? Rágódsz most itt ezen a kérdésen, mint egy darab kakán, talán mert ilyen nehezen veszed rá magad a változásra, a megszokottból való kimozdulásra. De költöznöd kell, te is tudod.
2021. aug. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!