Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nem vettek fel a koleszba,...

Nem vettek fel a koleszba, ezért albérletet kell keresnem. Kinéztem már néhány jót,szerintetek megoldható az, hogy a nyárra kiköltözzek? Nyilván júli augusztusban így nem is fizetnék lakbért?

Figyelt kérdés
Megbeszélhető ez a tulajokkal? Vagy teljesen hülyeség lenne erre rákérdeznem? Nem akarom magam beégetni ha nem muszáj.

2021. aug. 20. 20:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
99%

Augusztus vége van, milyen júliusról van szó? Jövőre?

A bérleti díjat addig fizeted, amíg ott tartózkodsz. Ha nyáron is, nyilván nyáron is bérlőként vagy ott, mi alapján járna az ingyen? A rezsit fizetni kell, a lakás amortizálódik ugyanúgy, mint az év másik 10 hónapjában.

2021. aug. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%

Hát ha úgy gondolod, hogy 2 hónapra kiköltözöl, szeptemberben meg vissza akkor nem hiszem hogy belemennek. 2 hónapig üresen áll a lakás majd. aztán vagy lesz airbnb-s ember vagy nem.

De ezt ne tőlünk kérdezgesd hanem attól akitől a lakást kiveszed.

Én lennék olyan jó fej hogy megengedném, de csak akkor ha júniusban az átadáskori állapotban van a lakás, nincs leélve, szét...va, stb.

2021. aug. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
61%

Kimondottan kettőtök megegyezésén múlik. Nem ütközik törvénybe.

Ami a nyári szünidőt illet, tudok olyan esetekről, hogy arra az időre a tulajdonos kedvezményt ad (talán azért, mert nincs vízfogyasztás és kisebbedik a villanyszámla is). Ellenszolgáltatásképpen a bérlő szerződik, hogy továbbra is bérlő marad, tehát nincs gondja a tulajdonosnak egy még ismeretlen bérlőnk kiadni a bérleményt.

2021. aug. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
Első vagyok, ne haragudj, én valahogy teljesen fordított gondolatmenettel írtam a választ, és a második válaszig le sem esett.
2021. aug. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
98%
Én, mint bérbeadó nem mennék bele. Felőlem kiköltözhetnél június végén, de akkor vidd minden cuccodat magaddal. Aztán vagy meglesz még a lakás szeptemberre, vagy nem. Nekem az az érdekem, hogy minden hónapban jöjjön onnan bevétel. 2 hónapig egy üres ígéretre nem fogom fenntartani a laķást.
2021. aug. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
97%

Ha két hónapra nem fizetsz lakbért, akkor megszünik a bérleti viszony, senki nem kötelezhetö arra, hogy fenntartsa neked késöbbre. (Meg ez neki jövelemkiesés is!)

Azt esetleg meg lehet beszélni a tulajdonossal, hogy július-sugusztusra kiadhatja valaki(k)nek nyaralásra, de természetesen ebbe nem kell beleegyeznie, csak addig vagy a te cuccaidat használják az átmeneti vendégek, vagy erre az idöre mindet eltakarítasz a lakásból.

2021. aug. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%

Budapesten ezt biztos nem tudod megbeszélgetni, mert nagyon pörögnek az albérletek. (Én pl. egyetemistáknak ki sem adom)

Ha szállodai szobát veszel ki 10 napra és ebből 5-öt nem vagy ott, attól még a 10 napot ki kell fizetned.

Esetleg valami vidéki városban, ahol a lakáskiadás csak az egyetemistákra épül és kénytelenek kompromisszumokba belemenni.

2021. aug. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
53%

#3 vagyok.

Valahogy elsiklott több utánam válaszoló az utolsó mondatomon. Azt írtam, hogy tudok olyan esetről (közeli vérrokonom), aki egyetemistaként a fővárosban bérel barátaival egy lakást. Szerződésben KÖTELEZTÉK MAGUKAT, hogy a szünidő után ismét megkapják a lakást és a 2 nyári hónapra CSÖKKENTETT LAKBÉRT FIZETNEK. Jó a tulajnak, mert ismeri a bérlőket, megbízik bennük, de jó a bérlőknek is, mert meg vannak elégedve. A bérbeadó nem keverik bele a két havi jövedelemkiesést, csupán azért, mert csökkent a havi bevétele neki. Mindkét fél elégedett. Elhiszem, hogy nem minden bérbeadó megy ebbe bele, de amit leírtam, AZ VALÓSÁG, ÉVEK ÓTA.

2021. aug. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem fizettek akkor kiadja másnak. Két havi lakbértől nem szívesen esik el senki, konkrétan az éves bevételnek majdnem 17%-a amit az ablakon kéne kidobnia, miközben sorba állnak a bérlők akik kifizetnék neki.
2021. aug. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
96%
Rákérdezhetsz, de én pl. biztosan nem mennék bele. Mert miért is? A szerződéssel te jogot kapsz egy lakás használatához. Az, hogy benne élsz, hetente egyszer vagy ott, vagy havonta alszol csak benne - a te dolgod. A használati jogért havidíjat fizetsz, ha erre nem vagy hajlandó, akár csak időlegesen is, akkor a lakásból menned kell.
2021. aug. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!