Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Megengednétek, hogy az albérlő...

Megengednétek, hogy az albérlőtök macskát hozzon a panellakásotokba?

Figyelt kérdés
Kiadtam a lakásom albérlőknek akik közölték szeretnének 1 macskát a lakásban tartani cserébe többet fizetnének. Ti belemennétek 1 ilyen üzletbe? Milyen kárt tud csinálni 1 macska a panellakásomban? Hallottam már ilyen -olyan véleményt is de én a személyes véleményetekre, tapasztalataitokra vagyok kíváncsi.

2021. aug. 27. 20:41
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
93%

Röviden: Ivartalan, felnőtt fajtamacska jöhetne, kivéve, ha szőnyeg van valamelyik szobában. Feltétel: +1 hónap kaució


Hosszan: Macskatulajdonosként mondom: Nem mindegy, hogy milyen macskáról és milyen lakásról van szó. A macskáról: Háztájit például nem engednék (szinte egész életükben borzasztó energikusak és ha nincsenek lefárasztva, megoldják maguknak a mókát), de a fajtamacskák többsége (főleg felnőtt korban) nem rongál egyáltalán. Rengeteg generáció óta az a dolguk, hogy szépek legyenek és aludjanak, ők meg felnőttek a feladathoz.

A lakásról: Ha szőnyeg van, akkor szó se lehet róla, soha nem fogod tudni teljesen kiszedni a szőrét belőle. Bármilyen más burkolatot szépen lehet takarítani.

Itt jegyezném meg, hogy ivartalan macskának nulla, azaz zéró szaga van, ha egészséges (ivaros macskáról szó se lehetne nyilván, mert vagy széthugyoz minden bútort, vagy tüzeléskor ken össze mindent. Ivartalan ilyet nem csinál). Az almot meg minden normális macskatartó naponta, vagy naponta többször takarítja, de ha csomósodó alom van és normálisan használják, annak sincs szaga jó ideig (nyilván, ha friss a bogyó, akkor pár percig lehet érezni, de hamar beszívja az alom).

10-es: neked a tulajod sumákolt. Ha macska csinálta, akkor ivaros kandúr volt, esélytelen, hogy a tulaj ne érezte volna kiköltözéskor. Tehát úgy adta ki neked, hogy tudott róla, a kaucióból meg nem cserélte le. Ha nem macska volt, akkor vadászgörény, azoknak van egy baromi jellegzetes, erős pézsma szaguk, amit én se bírok. De azon se csodálkoznék, ha kiderülne, az előtted lévő ember(!) volt végtelenül igénytelen.

2021. aug. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
53%

11, Macskatulajtól rég hallottam ilyen butaságot, hogy a házimacska csak rombol, bocsi. :D Pont ugyanúgy személyisége van mindnek, mint a fajtatisztáknál.


Kérdésre válaszolva: mi macskásként vagyunk albérletben, nálunk pl a bútorok sajátok, nem a tulajé, így nem stresszel rajta, hogy miben tesznek kárt.

Lakáshoz szoktatott macska nem pisil bútorra, almot tudja használni, így ez nem szempont. Az ivarosság (kandúr esetében) már lehet kérdéses, a jelölgetés miatt, ahogy elhangzott korábban.


Inkább azt érdemes figyelembe venni, hogy engedélyezel e a lakáson átalakítást, nálunk pl albérletkeresésnél szempont volt, hogy engedjen a tulaj az ablakra/erkélyre macskahálót szerelni. Volt olyan lakás, ahol emiatt köszöntünk el, mert macskát ugyan engedett volna, de ezt nem.


Azt érdemes kikötni, hogyha valamit kikapar a macska (tapétát, kanapé oldalát), akkor a tulaj dolga a csere.

2021. aug. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
97%

#12

“Azt érdemes kikötni, hogyha valamit kikapar a macska (tapétát, kanapé oldalát), akkor a tulaj dolga a csere.”


Szerintem ezt fordítva gondoltad, csak tévesztettél.

Vagy milyen tulajról beszélsz?

A lakás tulajáról, vagy a macskáéról?🤔

2021. aug. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
8%
Nyilván a lakás tulaja, az ő tulajdona. A bérlő azért adja a kauciót hogy az ilyen jellegű javításokat ki tudja fizetni a tulaj.
2021. aug. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

13, Igen, köszi a kiigazítást. :) Természetesen arra gondoltam, hogy bérlőként kell cserélni/javítani, ha a macska karmai által megy tönkre valami.


Mi is ezzel a feltétellel bérlünk, ezért is volt szempont a bútorozatlan albi, mert így max a saját bútorainkat vágják tönkre - bár szerencsére nem szokásuk, udvariasan megmaradnak a cicabútornál. :) De vannak sima balesetek is, pl. imádnak a babzsákfotelben fetrengeni, ott néha kirángatják a szálakat dagasztáskor a huzatból, hiába van rendszeresen vágva a karmuk. Az évek alatt azért elég tépázott már a huzat, ha nem saját lenne, alap lenne szerintem, hogy azt cserélni kell, mert a macska általi kisajátítás nem rendeltetéssszerű, és nem természetes amortizáció.

2021. aug. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
65%

11, Macskatulajtól rég hallottam ilyen butaságot, hogy a házimacska csak rombol


11 vagyok. Kérlek, idézd már azt a mondatomat, amiben azt írtam, hogy csak rombol. Azt írtam, hogy energikusabbak, tehát többet kell velük foglalkozni, hogy nyugi legyen. Nyilván vannak egyéni különbségek, de általánosságban igazam van.

Azon meg, hogy a lakástulaj dolga, hogy újratapétázzon, meg kicserélje a kanapét, csak röhögni tudok. Egy normális kanapé van annyi, mint a teljes kaució, amit kérnek (az enyém például majdnem 300.000 volt, pedig csak egy egyszerű kihúzható kétszemélyes, semmi extra). E mellé még tapétáztasson is.. Francokat. Én macskásként vállalom, hogy ha a macska kárt okoz, megtérítem MAGAMTÓL, nem lőcsölöm a feladatot a tulaj nyakába, hogy kitoljak az utánam jövő összes kisállatossal.

Amúgy egyszerű a megoldás: a veszélyeztetett bútorokra huzatvédőt kell tenni.

2021. aug. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem a saját bútoraid vannak a lakásban, hanem a bérlőké, akkor túl sok veszíteni valód nincsen, mert elsősorban a kárpitozott bútorokat szeretik szétkarmolni a macskák. Bár nálunk a festett falra is felugrált, egy idő után azon is meglátszódott a karma nyoma. Szóval a helyedben ha megengedném a macskát, akkor úgy tenném, hogy beleíratnám a szerződésbe, hogy amikor kiköltöznek az albérlők, akkor kötelesek előtte visszaállítani az eredeti állapotába a lakást és úgy átadni. Tehát ha a macska szétkarmolja a falat, akkor kiköltözés előtt nekik le kell gletteltetni, festeni újra. Ha szétkarmolja a szőnyeget vagy a szúnyoghálót, akkor ezek helyett is újat kell rakatniuk.
2021. aug. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
78%

16, Bunkózás helyett inkább végigolvashattad volna a kommenteket. Igen, elírtam, igen, felhívták rá a figyelmemet, igen, javítottam magam.


És továbbra sincs igazad, nevetségesnek tartom azt a kijelentést, hogy a fajtamacska dolga az, hogy szép legyen és aludjon, míg a házimacska rombol... Általánosságban sincs igazad. Lehetsz fajtamacska párti, szíved joga, de ettől még nem kell démonizálni a "sima" macskákat.

2021. aug. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
35%

En nem engednem meg.

Sot ha lenne kiado lakasom akkor semmi haziallat nem lehetne bent, esetleg akvariumban halak.

A macska osszekarmolja az ajtokat, butorokat(ha butorozott) es bepisal a lakasban. Nalunk vannak akik levagjak a macskaik kormeit, igy azok kizarolag benti macskak de a pisalas akkor is problema lehet. A szonyegbol a szagot azt ki nem szeded.

Az viszont jo uzlet lehet ha kiadod macskasoknak, kutyasoknak a jovoben is mert nekik nem sok valasztasi lehetoseguk van es tudsz plusz penzt kerni erte, sot en kernek vissza nem teritendo kauciot is, ha a magyar torvenyek lehetove teszik.

Nalunk ha kutyat, macskat viszel alberletbe akkor $200-300 kaucio amit nem kapsz vissza, plusz a kaucio magad utan ami visszajar ha elkoltozol es nincs tartozasod. Ezen kivul kb $30 allatonkent havonta pluszban.

Ha kart okoznak es a kar merteke meghaladja azt a plusz penz amit befizettek akkor felmondasz nekik.

2021. aug. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
81%
Maximum bútorozatlant!
2021. aug. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!