Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Megengednétek, hogy az albérlő...

Megengednétek, hogy az albérlőtök macskát hozzon a panellakásotokba?

Figyelt kérdés
Kiadtam a lakásom albérlőknek akik közölték szeretnének 1 macskát a lakásban tartani cserébe többet fizetnének. Ti belemennétek 1 ilyen üzletbe? Milyen kárt tud csinálni 1 macska a panellakásomban? Hallottam már ilyen -olyan véleményt is de én a személyes véleményetekre, tapasztalataitokra vagyok kíváncsi.

2021. aug. 27. 20:41
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
28%

Ha lelakott sz^r lakásaim lennének engedném.

Így hogy nem azok vannak kisállat és gyerek is kizáró ok.

2021. aug. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom...


Egyik oldalról szeretem az állatokat, másik oldalról nekünk amikor macskák voltak az egyik mindig össze hugyozott mindent. Olyan büdös disznóólat csináltak az egyik szobából, hogy ki kellett dobni onnan a bútorokat.


Másik oldalról meg, kérnék +1 hónap kauciót, és bútorozatlanul adnám ki a lakást. Plusz építőiparban vagyok, ha valami tönkre megy, akkor sem dőlne össze a világ.

2021. aug. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Annyit hozzá tennék, laktam albérletben ahol a tulajdonos kijelentette, hogy "bármilyen állat nuku".


Előtte meg a haverja lakott ott aki rosszabb volt akármilyen állatnál, szó szerint soha nem mosott fel, a pultokon vastagon állt a kosz és zsír elegye, a morzsát a földre seperte, igénytelen, büdös volt folyamatosan így penetráns bűz terjengett a lakásban. A matracát konkrétan ki kellett utána dobni pedig alig 1 éves volt.

2021. aug. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim válasza:
100%
Igen, de csak ha mondjuk a macska szétkaparja a bútort akkor a bérlőnek újat kéne venni.
2021. aug. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Én csak úgy engedném, ha már egy meglévő, jól nevelt, szobatiszta macskát/kutyát hozna. Ezt előtte látni is szeretném. Kölyköt még nevelni kell alaposan, így ha bejelentené, hogy hoz ez kölyökmacskát alaposan elgondolkodnék. Ha amúgy nincs velül baj és a saját bútoraik, szőnyegeik vannak, akkor jöhetne. Ha bútorozott a lakás, főleg ha új bútorok, akkor nem.


Bérlőként voltam hasonló cipőben csak én kutyust jelentettem be :) Nem akarták engedni, pedig kertes ház volt. Nagyon akartam, így az is felmerült, hogy elköltözök olyan helyre, ahova jöhet a kutyus. Nagyrészt saját bútoraink voltak, ami a tulajé volt az olyan, hogy lomtalanításkor megkérdezte kell-e vagy kidobja...

Végül belement a kutyába.

2021. aug. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Bérlő vagyok macskával. Plusz egy havi kauciót és 15%-al több bérleti díjat fizetek, ezzel a feltétellel hozhattam állatot. Egyvalami viszont furi...Egyrészt jogos, hogy fizessem ki, ha bármit tönkretesz a macska másrészt viszont, ha úgyis az én saram akkor mire is fel fizessek többet...? Pont a macska által esetleg okozott károk miatt fizetek többet, akkor miért fizesssm meg ki ha esetleg kicsit összekarmolja a kanapét (nem, nem csak 300 ezres kanapé van). Ez is csak egy indok a lehúzásra...Egyébként egy normálisan szocializált és nevelt, ivartalanított macska/bármilyen kisállat nem hugyozik össze mindent és és nem amortizal többet mint egy ember. Macska kikörmözi a szőnyeget vs vörösbor ömlött a szönyegre..Csak ugye a kulturált felelős állatartás is csak utópia itthon (tisztelet a kivételnek).
2021. aug. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
0%
Amit #11 ír nem butaság, marhára nem mindegy hogy normlális tenyésztötől (nem szaporito) veszel egy jól nevelt szocializált macskát vagy fogsz egy traumatizált szerencsétlen cirmit az utcán. Mindkettő volt és nem sznpbsaf de van különbség. A tenyésztő Ivartalanitva, álomra és kaparofára szoktatja adja a macskát az azelőtt esetleg ki tudja meddig az utcán lofráló cincirivel már lehet hiába küzdesz, hogy ne ott hugyozzon/kaparjon ahol épp gondolja.
2021. szept. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
86%
27 "Azelőtt esetleg ki tudja meddig az utcán lofráló cinciri" macskáim vannak, a ki tudja meddig alatt éveket kell érteni, nem fiatalok - egyik se hugyozott SOHA mellé, és mindegyik képes használni a kaparót, SOHA nem kapartak mást. Maximum az ágytakaróm bánja a boldogságtól úszó dagasztást néha.
2021. szept. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
30%
nahát mintha az egész a nevelésen múlna és nem a származáson
2021. szept. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Nem csak a károkozás és a vizeletszag miatt, hanem az állatszőr miatt sem. Nem kockáztatnám egy későbbi bérlő életét vagy egészségét.
2021. szept. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!