Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szokás a költözés előtt egy...

Szokás a költözés előtt egy hónappal előre elkérni 2 havi kauciót, úgymond foglalóként?

Figyelt kérdés

2021. szept. 7. 12:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Igen. Vagy majd valasztasz mas lakast,ha ezt kiadjak az orrod elol.
2021. szept. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Szerződtetek? Ha igen, akkor miért ne?
2021. szept. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Mi egy havi foglalót tettünk le, és igen, később ezt beleszámolták a kaucióba.

De erről külön tanúzott papírt írtunk, hogyha visszalépünk, bukjuk a foglalót, ha meg esetleg a tulaj gondolja meg magát, a foglaló duplája jár nekünk vissza.


Mivel mindenhol az azonnali szerződéskötés a divat, szerintem ennyi belefér azért, hogy tartja a tulaj X hétig a lakást, és addig esetleg meggondolja magát a másik.

2021. szept. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Csak itt most olyan szerződésről lenne szó, hogy a tulaj aláírta és beszkenneli, és az ő 2 tanúja, majd a beszkennelt verziót én is aláírom, és beszkennelem nekik. Tehát elektronikusan ez így szabályos lenne?
2021. szept. 7. 14:34
 5/13 anonim ***** válasza:
68%

Ne hülyéskedj már ezzel a szkennelős carsággal. Mikor nekem más üzletből kifolyólag ilyet ajánlottak akkor megkérdeztem hogy ez rám is vonatkozik? Mert természetesen nekem is megfelel, de akkor fogadja el hogy a kialkudott vételár összege bankjegy formájában be lesz nálam szkennelve és úgy küldöm.

Érdekes, azonnal eltekintett a szkenneléstől.

2021. szept. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Igen, de egy havit inkább és minden mást beköltözéskor.

Ha már leszerződtetek, akkor végülis mindegy.

2021. szept. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tulaj nem tud megjelenni szerződéskötésnél, akkor adjon meghatalmazást valakinek, aki ott lesz helyette. Ennyi.
2021. szept. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Bérleti szerződést nem szkennelgetünk. Honnan tudod, hogy a másik oldalon valóban a tulaj írta-e alá? Hagyjuk ezt a szkennelgetős módszert...
2021. szept. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Sosetom ***** válasza:
76%

Én a bérleti díj 1/3-át kértem el, amit költözéskor beszámítottam, így mindenki megnyugodott. Levettem a hirdetést a bérlőknek meg volt egy nyugis nyaruk mert csak most költöztek.

A szerződésbe beleírtam hogy ha mégis kiadom akkor a 2x-sét fizetem vissza, ha pedig ők mondják le akkor bukják a befizetést. Nem nagy dolgok ezek. De a szkennelgetés nem egy hivatalos forma.

2 példányban szépen aláírva mindenkinél 1-1 lap.

A tanuk lehetőleg ne csak az egyik oldal képviselői legyenek.

2021. szept. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Sosetom ***** válasza:
100%

Előző voltam.

Másfelől, ha valaki még sem akar teljesíteni és vissza kéne adni a pénzt és mégsem adják vissza, senki sem fog pereskedni ilyen összegekért évekig, szóval emiatt érthető a bizalmatlanság. Érdemes felmérni, hogy kinek adod oda a pénzed.

2021. szept. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!