Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Normális, ha a tulaj ennyire...

Normális, ha a tulaj ennyire le akar minket informálni?

Figyelt kérdés

Albérletkeresésben vagyunk. Tegnap találtunk egy szép lakást, fel is hívtam a tulajt. Elmondta a lakásról, amit tudni kell, majd rólunk kezdett kérdezni. Mondtam neki, hogy a párom egy csomagszállító cégnél dolgozik, én pedig egyéni vállalkozó vagyok. Erre azt kérte, ha megyünk megnézni a lakást, a párom vigye magával a munkaszerződését és az elmúlt 2-3 havi bérpapírját, tőlem meg majd kérni fogja az adószámomat, és én is vigyem el az elmúlt 2-3 hónapban az ügyfeleim felé kiállított számlákat.


Most keresek először albérletet, és ő volt az első, akit felhívtan, úgyhogy nem tudom, mennyire normális, hogy ilyen szinten le akar informálni minket? Ez manapság bevett szokás a tulajok körében, vagy inkább már túlzás? Másik albérleteknél is hasonlóra számíthatok?



2021. aug. 19. 11:29
1 2 3 4 5
 1/45 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
84%
Biztos volt rossz tapasztalata, hogy nem fizettek az albérlők. Nem szokták amúgy ennyire leinformálni az albérlőket, de egyáltalán nem biztos, hogy rossz dolog ez.
2021. aug. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
75%
Semmi köze a tulajnak mennyit keresel. Én biztos nem osztanék meg vele ilyen infókat.
2021. aug. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
75%

Külföldön normális, bankszamlakivonatot is szoktak kérni, de itthon szerintem nem normális. Arra van a kaució hogy ha kell abból vonja le ami hiányzik.

Én is fennakadnék ezen a helyedben, ugyanakkor megértem a tulajt is, biztos átverték már.

2021. aug. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:

Hát igen, nekem is ez a gondom, hogy a havi kereset manapság olyan dolog, amit az emberek sokszor még a rokonságon belül sem osztanak meg egymással, nem ám idegeneknek... az én bankszámlakivonatomat rajtam kívül konkrétan csak a könyvelőm látja.


Persze, én is értem, ha a tulaj óvatos, csak épp felvetődik bennem a kérdés, ha már az elején ennyire "kukacoskodó", akkor vajon mire számíthatunk tőle, ha esetleg kivesszük a lakását? lehet, hogy folyton a nyakunkra járna, és mindenbe belekötne? Sajnos én totál tapasztalatlan vagyok e téren, úgyhogy szintén óvatos vagyok, hisz én sem akarom, hogy várva várt költözés csalódás legyen.

2021. aug. 19. 11:43
 5/45 anonim ***** válasza:
84%
Én ilyennel nem állnék szóba, van elég lakás a piacon. Ha már az elején mem tetszik valami, az fontos jel szerintem
2021. aug. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim válasza:
85%
Hollandiában ez az alap. Ezek nélkül szóba sem állnak veled. Viszont ott baromi nagy hiány van kiadó lakásokból, úgyhogy érthető, hogy ezt megtehetik. Magyarországon viszont eléggé szokatlan, ilyenről még nem hallottam. Nekünk is van itthon kiadó lakásunk és sose kertünk bérpapírt, se munkaszerződést.
2021. aug. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
Én is dilemmázok, hogy megéri-e egyáltalán így a fáradságot... ezért is kérdezek itt, mert ha azt mondjátok, hogy ez manapság a normális, és mindenhol erre kell számítani, akkor végülis egy próbát megérhet, mert a lakás tényleg nagyon szép és jó helyen van. De ha a válaszolók többsége szerint is túlzás, akkor lehet, hogy mégsem ok nélkül furcsállom.
2021. aug. 19. 12:04
 8/45 anonim ***** válasza:
83%
Alapból az hogy így le akar informálni (bérpapír, munkaszerződés, bankszámlakivonat stb.) nem egyedi eset (bár tény hogy magyarországon nem annyira gyakori), és nem is kell megijedni tőle. Viszont az ügyfelek felé kiállított számla az szerintem tabu.
2021. aug. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
87%
Külföldön ez teljesen normális. Ugyanakkor, hozzá kell tenni hogy ott főleg lakáskiadással foglalkozó cégektől, ingatlanirodáktól bérelnek lakást, nem magánszemélyektől. Magánszemélynek én sem adnám oda a bankszámlakivonatomat meg a munkaszerződésemet. Szóval, én óvatos lennék ezzel kapcsolatban, inkább néznék másik lakást.
2021. aug. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
66%

Kulfoldon es alap.

En 2 helyen bereltem Amerikaban es egyik helyen kertek munkaigazolast, a masik helyen csak megkellett adni hogy mennyit keresunk de nem kertek berpapirt, bar kerhettek volna.

Ha en adnak ki hazat berbe en is szeretnem tudni hogy a leendo berlo keres e annyit hogy kitudja fizetni mert sok ember tulvallalja magat es szebb hazat akar berelni mint amit megengedhet maganak. Azt viszont nem lehet lecsekkolni hogy mire kolti a penzt mert lehet jol keres, de a fizetese nagyreszet karos szenvedelyre kolti es az alberlet kifizetese nem elsodleges neki.

2021. aug. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!