Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Össze költözöm a barátommal...

Össze költözöm a barátommal hogy legyenek az anyagiak?

Figyelt kérdés

Szóval össze szeretnék költözni a barátommal másfél éve együtt vagyunk. A helyzet az hogy ő egy barátjával lakik albérletbe és amíg nem találunk albérletet addig én is oda költöznék de munkám nincs illetve hétköznap bébiszitterkedem 4óraban( 21éves vagyok). A Barátom jól keres de én nem szeretném ha eltartana,van egy kis fele tett pénzem plusz amit majd a bebiszetterkedésért kapok. Hogy tudnánk jól elosztani a költséget ötletek?

És nem gáz ez így? Minél hamarabb szeretnék dolgozni



2021. szept. 20. 19:40
1 2
 1/16 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
81%

Mindenképpen harmadoljátok a rezsit!

Azért gondolom a négy órás munkából is kapsz annyit, hogy a rezsi harmadát fizetni tudod.

2021. szept. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem akkor költözz oda, ha már tudod a saját költségeidet finanszírozni ( rezsi harmad, saját ételed, stb).

Ha ő nyitott rá, akkor amíg nem dolgozol teljes állásba, addig az extrább kiadásokat állhatja ő ( pl havi 1 mozi stb), de ez rövid távon működőképes csak feszültség nélkül. Feltételezem még tanulsz, addig persze nem gond, ha kevesebbet adsz bele, de ne legyél teljes függőhelyzetben.

2021. szept. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
37%

" de munkám nincs"


Egy újabb nő aki lazán eltartatja magát egy pasival a 4 órás alibi "munkája" mellett.

2021. szept. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
3 válaszoló ha el olvastad volna pont hogy nem szeretném hogy eltartsanak és munkát keresek az "alibi"munkát is azért csinálom hogy amíg nincs normális munka legyen valamicskét bevételem úgyhogy kérlek ne itelkezz
2021. szept. 20. 22:31
 5/16 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nem csak a rezsi harmadát kellene fizetned, hanem a bérleti díj felét is, ha adsz a látszatra, hogy nem kitartott vagy!

Ha nem adsz, akkor fizesse a pasid az egészet, oszt jó napot!

Bár nem tudom, hogy a barát mit szól, hogy odaengedte a haverját és a nője is (ingyen) odacuccol?

Én tuti, hogy csak akkor mennek, ha külön albiba tudunk menni a barátommal és a kötelezettségekből egyenlően ki tudom venni a részem.

2021. szept. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
98%
Üljetek le mindhárman és beszéljétek meg. Előtte Te beszéld meg a barátoddal kettőtök viszonyát (helyzetét) e téren.
2021. szept. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
9%
Legfeljebb a barátod barátjának is természetben tudod le a rezsirészedet.
2021. szept. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%

"nem szeretném hogy eltartsanak és munkát keresek"


Akkor segítek. Itt van kb. 12.000 állásajánlat.

Hajrá!


[link]

2021. szept. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
34%

A baratod a lakas rezsijenek 2/3-at fizesse. A lakber 2/3-at fizesse szinten.


Elotte beszeljetek meg a baratjaval,h neki megfelel-e. (A baratod baratja 1/3-ot fizet a rezsibol es a berleti dijbol is.)


Szerintem,amig nincs teljes munkaidos allasod,ne fizess semmit. Csak a kajad es egyeb cuccaid maximum.



Ha nem tetszik nekik,meg mindig haza tudsz koltozni.(?)

2021. szept. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
21%

#9

A barát barátja miért fizetne bármennyi bérleti díjat, amikor az övé a lakás?

A rezsi 1/3 az jogos.

Sőt, ha eddig a haverjának kiadta baráti áron mondjuk 40- ért, ha még egy személy költözik oda, simán felemelhetné 80-ra, de ha nagyon jó fej akar lenni, akkor 60-ra.

2021. szept. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!