Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Régebbi lakás bérlés során a...

Régebbi lakás bérlés során a bérlő köteles tűrni az esetleges felújítási munkákat?

Figyelt kérdés

Egy hónapja vettük ki a lakást, 15 éve folyamatosan bérbe volt adva. Az egyik szobai ablaknál most vettük észre, hogy elvetemedett. Becsukásnál az alsó 1/3-a kiugrik a helyéről hatalmas réssel, régi dupla faablak. Nemrég jött a tulaj, megmutattuk neki, hogy ezzel még a tél előtt kellene valamit kezdeni. Arra jutott, hogy ezt már nem akarja megjavíttatni, majd tavasszal vagy nyáron kicserélteti műanyagra, de előtte bevételt is akar hozzá. Ezt nem teljesen értem, hisz hosszú évek alatt csak bevétele lehetett a lakás állapotát elnézve (falak is kb.15 éve nem voltak festve, csapok csöpögtek, most cseréltettük, de azon is sirankozott hogy miért volt ilyen drága). Tehát azt mondta, tegyünk az ablak közé rongyokat vagy valamit - nagyon ízléses lenne, pedig egy ablakos azt mondta, hogy kis csiszolással itt-ott meg lehetne javítani. Már amennyire ezek még javíthatók.

Felmerül, hogyha komolyan gondolja az ablakok cseréjét, ami ugye min.1 napos tűrést és rengeteg koszt jelent, azt köteles vagyok-e tűrni? Vagy mondhatom majd tavasszal/nyáron, hogy ha télre így jó volt neki/nekem/ akkor nekem nyárra is jó lesz és majd ha lejár egy év múlva a szerződés, kiköltözöm és időzítse akkorra az ablakcserét?


2021. okt. 18. 11:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mondhatod.
2021. okt. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
59%

"csapok csöpögtek, most cseréltettük, de azon is sirankozott hogy miért volt ilyen drága"


Hát előre kell egyeztetni, választani az árajánlatok közül, nem csak benyújtani a számlát, én is siránkoznék...

Mivel hosszútávú bérlés van, ennek a jellege miatt, és mert a költségek/bérleti díj általában a költségek javára nem nagyon vannak mostanában arányban egymással, megbeszélés dolga, de jellemzően az anyagköltség terheli a bérbeadót, és a nevére szóló számlát kell hozni erről, és a munkadíj és a szervezés a bérlőé.

2021. okt. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%

És igen, mondhatód.

De megszervezheted az illesztést novemberre még, ha az anyagköltség még belefér neki (festék, ecset, smirgli, szigetelőgumi), és a munkát te csinálod vagy te fizeted szakinak.

2021. okt. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
2. Ő küldte a szerelőt... Nyilván előre tajékoztatjuk. Nem írtam, de leszakadt pl. A redőnyzsinór is. Ezt is egyeztettük vele, hogy hívnánk szerelőt, mert így életveszély, épp az erkélyajtónál lévő, szobai. Amúgy direkt redőnyös lakast kerestünk, ki gondolta, hogy az első héten leszakad. Arra is húzta a száját, hogy nincs e ismerősünk aki ért hozzá mert drága egy ilyen szerelés vagy esetleg mi lenne ha így maradna. Kiment, beállt alá, nyomkodta, lezuhant, alig bírt visszajönni. így belátta, hogy nem maradhat.
2021. okt. 18. 11:49
 5/18 A kérdező kommentje:
4. Nem fér bele neki az anyagktg. Nem akar rá költeni. Javasolta, vegyünk ra szigetelést saját költségen.
2021. okt. 18. 11:49
 6/18 anonim ***** válasza:
57%
Miért is vettétek ki pont ezt a lakást?
2021. okt. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Ez miért is releváns? A kérdés az volt, hogy köteles vagyok-e tűrni az ablakcseréjét, vagy kénytelen beletörődni, ha azt mondom, hogy majd pár hónappal később oldja meg két bérlő között.
2021. okt. 18. 13:22
 8/18 anonim ***** válasza:
96%

Topikus szarrágó bérbeadó, rendkívüli felmondás oszt csá.

Most ugyis olcsó az alberlet, lehet válogatni

2021. okt. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az a szabály, hogy a szükséges javításokat köteles tűrni. Ha tehát betörik az ablak, csőtörés van és bontani kell vagy tönkremegy a csaptelep, akkor elviseli. Vagy ő ül otthon és várja a szakit, vagy beenged engem és várom én.

Az általad vázolt esetben rábíznám a bérlőre, hogy szenved az ablak miatt vagy megcsináltatom és akkor szenved a felújítás miatt.

2021. okt. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha akarod télen a magasabb fűtésszámlát, akkor maradjatok…
2021. okt. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!