Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Elbukom a kaukciót ha a...

Elbukom a kaukciót ha a lakótársak miatt nem tudok maradni az albérletben?

Figyelt kérdés

A szobáknál írják a minimum 12 hónap bérlési időt, és a két havi kaukciót.


Mi van akkor ha nem jövök ki a lakótársakkal és két hónapnál nem bírom tovább?



2021. okt. 27. 19:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%

Ezt most jelezd a tulaj felé!

Meg fogja érteni!

2021. okt. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%

Beszelhetsz a tulajjal, de nagy esellyel nem tud ezzel a helyzettel mit kezdeni. Ha emberseges es talalsz a magad helyere valakit gyorsan, akkor elenged es a kauciot is visszakapod.

De mivel egy evre irtal ala, valoszinuleg szerzodes szerint nem jarna vissza, ha 2 honap utan lelepsz.

2021. okt. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%

Ezek az 1 éves kauciók annyira szánalmasak. Nincs az az ember, aki meg tudja mondani, hogy 3 vadidegen ember el tudja-e viselni egymást 1 évig, ez egyszerűen annyira szánalmas. :/ Meg bárkivel történhet bármi, ami miatt lépni kell.


Nekem is 1 évesem van most, nem volt más választásom, és hát én sem bírom a lakótársam. De nem tudok mit tenni. :(

2021. okt. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ezert kell hatarozatlan szerzodest kotni.
2021. okt. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

4# a tulajok nem mennek bele, mert sok az olyan aki lop rongál stb.



Meg ezzel az egy évvel nyernek is

2021. okt. 30. 04:11
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem 4-es vagyok, de akkor nem érdemes olyan albiba menni, ahol határozott idejű a szerződés. A kaució rongálás esetén meg nem kötött semmiféle időhöz, aki rongál az alapból nem kapja vissza a kauciót, senkit nem érdekel, h 1 éve vagy 3 hónapja él-e ott. Nálunk 60 nap a felmondási idő, ha bejelentem hogy elmennék, akkor 60 napot még maradni kell és fizetni, de ennyi. Addig talál új bérlőt. Szerintem ez a korrekt. :)
2021. okt. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%

3. De ne abból indulj ki, hogy a világon mindenki idegenekkel költözik össze, mert nincsen neki egy barátja, haverja, ismerőse vagy rokona sem.


Én 4 évet éltem albérletben egyetemistaként 2 gyerekkori jó barátommal és egyben volt középiskolai osztálytársammal. Egy jó haverom jelenleg is az öccsével lakik 2-en albérletben 5 éve. Nem jöhet ez mindig össze, de amikor albérletet keresek, mindig az az első, hogy megkérdezem az összes barátom, haverom, ismerősöm, rokonom, hogy nem-e keres épp ő is albérletet vagy gondolkodik váltáson.

2021. nov. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Könnyű azt mondani, hogy nem érdemes olyan albérletbe költözni, ahol határozott idejű szerződés van stb. Sajnos általában nem a bérlők diktálják a feltételeket és nem mindenkinek van annyi ideje, pénze stb., hogy válogasson. Ettől viszont még ezeknek az embereknek is okozhatnak problémát vagy nehézséget ezek a feltételek, hiszen csak belekényszerülnek abba, hogy igent mondjanak. Én pl. egyetemistaként nem nyertem felvételt a kollégiumba, az ingázást nem tudtam volna megoldani, egy ismerős/barát stb. sem volt akivel összeköltözhettem volna és egy-két hét leforgása alatt kellett albérletet találnom, olyat ami megfizethető, nem egy gettóban van stb.... rohadt sokat telefonálgattam és küldözgettem az üzeneteket mire egyáltalán eljutottunk oda pár tulajjal, hogy csak meg tudjam tekinteni a lakást vagy meg tudjuk beszélni a részleteket. Egyetlen egy kivétel nélkül mindegyikük ragaszkodott a határozott idejű egy éves szerződéshez, pláne amiatt, hogy egyetemista vagyok (és tudták, hogy ugye alapvetően csak az egyetem idején lenne szükségem az albérletre, nyáron viszont már nem) és az elmúlt időszak vírushelyzete miatt (mert féltek, hogy online oktatás esetén fel is mondanám az albérletet és kiköltöznék onnan). Esélyem nem volt olyat találni, ahol számomra előnyösebb szerződést is köthettünk volna. Örültem, hogy egyáltalán lesz hol laknom és járhatok egyetemre. Úgyhogy most én is ilyen helyzetben vagyok, egy évig együtt lakunk a lakótársammal úgy, hogy szerintem mindketten azt várjuk mikor költözhetünk már végre külön :(
2021. nov. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem meg soha nem volt problema hatarozatlan szerzodeses albit talalni, par nap alatt mindig megvolt, ha epp koltoznom kellett. Bar ez Budapesten volt, lehet, hogy ott konnyebb.

Persze a telefonalgatasrol (es idiota ingatlanosokrol, tulajokrol) en is tudnek meselni, nyilvan nem volt eleg csak par hivas, mondjuk ugy, hogy elegge megdobta a telefonszamlamat (is) a koltozes :D

2021. nov. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

8. "nem mindenkinek van annyi ideje, pénze stb., hogy válogasson"


Ez full csak kamu mellébeszélés. Semmi pénz nem kell a válogatáshoz. Idő pedig annyi, hogy ne olyan legyél, aki rábólint az első ajánlatra. Ott van fent folyamatosan a többszáz, többezer albérlet hirdetés. Egészen egyszerűen annyi, hogy addig keresel, amíg nem találsz határozatlan idejűst. És elviseled, ha csak a 10. lesz olyan fajta. Meg persze nem akkor kell keresni, amikor már jövő héten tennének ki az albérletből és ha ezt nem fogadod el hajléktalan leszel.

2021. nov. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!