Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Elbukom a kaukciót ha a...

Elbukom a kaukciót ha a lakótársak miatt nem tudok maradni az albérletben?

Figyelt kérdés

A szobáknál írják a minimum 12 hónap bérlési időt, és a két havi kaukciót.


Mi van akkor ha nem jövök ki a lakótársakkal és két hónapnál nem bírom tovább?



2021. okt. 27. 19:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
10-es Akkor nem értetted meg amit írtam.
2021. nov. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
8-as én most a 10-esnek adok igazat, rövid idő alatt is lehet próbálkozni egy kicsit jobban, bármennyire lehetetlennek tűnik is. Persze ha olyan elvárásai vannak az embernek, hogy csak más egyetemistákkal, csak azonos neművel szeretne az ember összeköltözni, akkor valóban nem lehet 2 hét alatt találni valamit. A kollégiumi felvételt meg sajnos sokan készpénznek veszik, pedig már előtte el kell gondolkodni azon, hogy mi van, ha nem jön össze és számításba venni az opciókat, keresni hely/elvárások alapján, hogy mi az, ami szóba jöhet. Ez alatt nem arra gondolok, hogy fel kell hívni a tulajokat, csak arra, hogy elgondolkodni azon, mik az elvárásaid egy albérlettel kapcsolatban, és amikor fel kell hívni valakit tényleg, akkor már konkrétabb lesz a terv. Költözés előtt 2 héttel találtam határozatlan idejű albit, 20 percre az egyetemtől, előtte 3 hétig keresgéltem, mert egyik sem volt elég jó. :) Persze én nem az utolsó percben gondoltam át és amikor nem voltam biztos a dolgomban, akkor csak megnéztem a lakásokat és annyit mondtam, "még eldöntöm". Aztán korrektül visszahívtam őket a nemleges válasszal is. De volt, hogy a tulaj hívott vissza, hogy kiadták a szobát. Úgyhogy nekem csak pozitív tapasztalatom volt a 3 albiban, ahol az egyetem alatt laktam. Költöznöm pedig lakótárs probléma és párkapcsolat miatt kellett, 4 hónapot és 2 évet is laktam egy helyen határozatlan szerződéssel.
2021. nov. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

8-as vagyok

Én sem az utolsó percben kezdtem el gondolkozni rajta, már rég mentegettem a hirdetéseket stb. arra az esetre, ha esetleg nem kapok kollégiumot és albérlet után kell nézni. Viszont mindenképpen meg akartam várni a kollégiumi eredményeket, amik csak augusztus végén jöttek ki (és ugye szeptemberben kezdődött az egyetem). Egyrészt azért, mert az összes korábbi évemben kaptam kollégiumot és arra számítottam idén is fogok, illetve elég nagy különbség van a kollégium és az albérletek árai között, így értelemszerűen nem akartam volna előre kibérelni valamit, ha később még kiderülhet, hogy kapok kollégiumot sokkal olcsóbban. Én sem azt mondom, hogy csak negatív tapasztalatom van a bérbeadókkal vagy úgy egyáltalán az albérletekkel. Viszont szerintem egyáltalán nem is egyszerű ez a történet… Én azt tapasztaltam, hogy nem nagyon van idő gondolkodni, mert ebben az időszakban minden egyetemista rászabadul az albérlethirdetésekre és pillanatok alatt töltődnek fel a helyek. Volt olyan, hogy megbeszéltem a tulajjal este 6-kor, hogy másnap 9-re megyek megnézni a lakást és reggel 7-kor telefonált, hogy el se induljak, már kivette más. Olyan is volt, hogy pl. többen mentünk megnézni egy szobát és nem engem választottak a már ott lakók, hanem egy másik lányt, hogy vele akarnak együtt lakni. Nekem nem lett volna probléma, ha ellenkező nemű vagy nem korombeli lakótársam lett volna, de sokszor a hirdetésekben is megszabják kit várnak és nem mindig illik bele az ember (bár egyetemista lányként szerintem még könnyebb). Úgyhogy kifejezetten nehéz volt így albérletet találnom és tartom, hogy nem voltam olyan helyzetben, hogy várjak és válogassak.

2021. nov. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Azt is hozzátenném, hogy vidéki városról van szó és nem Budapestről, szerintem ez is egy fontos tényező.
2021. nov. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én sem Budapesti vagyok, mindent megtapasztaltam, amit te is, aztán mindig megoldottuk valahogyan. Én is volt, akinek azt mondtam, nem őt szeretném. Ez nem sértés, csak egyesek nem tudom, hogy mit gondolnak, tök kiakasztó esetek voltak. Sajnos ez is benne van a pakliban. :/ De nem minden vidéki városban van elég hely, ezt meg mondjuk meg tudom érteni.
2021. nov. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
kauKció
2021. nov. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!