Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bérelt ingatlanból a szerződés...

Bérelt ingatlanból a szerződés szerinti Bérlő kirakhatja-e a szerződés szerinti Bérlemény_használatára_jogosult_személyt unszimpátia alapon?

Figyelt kérdés

Többen laknak egy bérelt ingatlant. A szerződésen mindegyikük adatai szerepelnek: Bérlő + az "illető", a Bérlemény Használatára Jogosult Személy(ek).

A Bérlő eljárhat-e (például rendőrséget hív) az alapján hogy nem szimpatikus neki az egyik illető?

Az illető rendesen fizet, normálisan viselkedik, éppen csak unszimpatikussá vált a Bérlő számára.

A tulaj kábé az egészet lesz@rja, amíg az ingatlan állapota rendben és a Bérlő is fizet.



2021. nov. 9. 10:20
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Válasz #9-nek:


Énszerintem a szerződés alapján nincs főbérlő/albérlő. A szerződésen csak Bérlő és Bérlő_érdekkörébe_tartozó_személyek vannak. Aláírva csak Bérlő által. A többinek csak a személyes adatai.

(Elnézést hogy eddig zavaróan Bérlemény_használatára_jogosult_személyek-nek neveztem, most pontosítottam.)

2021. nov. 9. 12:45
 12/21 anonim ***** válasza:
Hát, hogy jogilag mi fér bele, azt nem tudom, de egy biztos: ha én lennék a bérbeadó, szerződnék valakivel és az együtt szeretne költözni másokkal, amibe én belemegyek, akkor bizony elküldeném azt a "mást", akinek akkor megengedtem, hogy a bérlővel együtt lakjon, de mondjuk azóta megromlott a viszonya a bérlővel. Nekem a bérlő a fontos, rá vagyok tekintettel. A másikkal nincs szerződésem, neki feltételekkel nyújtok szállást.
2021. nov. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 xswerdy ***** válasza:
100%
ez a szöveg ara utalna, hogy a bérlőn kívül családtagjai laknak még az ingatlanba. De te azt írtad, hogy az illető fizet rendesen. Kinek? A bérlőnek (akkor ő albérlő, mégha nem is kötöttetek szerződést), vagy a tulajnak? Akkor meg bérlőtárs. Mindenesetre valahol sántít ennek a dolognak a lepapírozása, merthogy mindkét esetben kellene az illetőnek bérleti szerződésének lennie.
2021. nov. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
13: gondolom, itt valami olyasmiről van szó, hogy a bérlő mellé még beköltözött valaki, aki beszáll a költségekbe (ez lehetett élettárs, barát/nő, kolléga, iskolatárs, távolabbi családtag, esetleg idegen is), és ebbe a tulaj belement. De megromlott a viszony kettejük között, az illető nem hajlandó elköltözni, ezért a bérlő a tulaj segítségét kéri, hogy ki tudja tenni a másikat.
2021. nov. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Válasz #13-nak:


Az illető Bérlőnek fizet. (Bérbeadónak pedig Bérlő utal.)

Nem családtagjai, egyébként. Csak ismerősök, és már a szerződéskötéskor mindenki számára tudott volt hogy mindenki ott fog lakni.

A lényeg: Bérlőnek úgy a kényelmes ha csak egyetlen emberrel köt szerződést. A múltban is így tett. (Na de, ezen az alapon a többi csak "másodrendű" állampolgár?)

2021. nov. 9. 15:46
 16/21 A kérdező kommentje:

Válasz #14-nek:


Nem később jöttek. Eredetileg is mindenki rajta volt a szerződésen. A lényeg: Bérbeadó/tulaj számára kényelmesebb ha csak egyetlen emberrel áll Bérbeadó <-> Bérlő viszonyban.

2021. nov. 9. 16:07
 17/21 anonim ***** válasza:
66%

En pont ezzel foglalkozom! Kuldd at legyszi a trljes berleti szerzodest privatban. A neveket kitakarhstod meg a szemelyes adatokat felolem.


Ugy tudok otleteket adni.


Tobb diaknak adok berbe ingatlanokat. Ez a szskteruletem.

2021. nov. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Ja,h ki kell uldozni a kedves masik berlot??😂

Hat odahivsz hangosan beszelgeto es hangos zenet hallgato baratokat gyakran.

Ejjel /a masik alvasidejeben mosol.

Mosogatsz,zajongsz. Porszivozni szoktal? Amig a masik alszik??


Amugy meg a hutobol is kieheted az illeto kajajat.


Vagy kedvesen is eluldozheted: beulsz a szobsjaba panaszkodni vagy csak beszelgetni. Ha sokat olelgeted puszilgstod es kerdezgeted,h hol volt egesz nap stb ,az altalaban veget szokott vetni a kapcsolatnak…


Na meg,ha indig koszt hsgyaz magad utan a furdoben konyhaban.


Sot lomtalanitasbol felvihetsz butorokat cuccokat,amitol nem fertek el.


Amugy meg ilyen be hogy mehettel bele,h te felelsz a sajat ksucioddal az o aktsluk okozott karokert is??? Vagy elkerted toluk a kaucio osszeget??

2021. nov. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Válasz #18-nak:

Semmi ilyesmiről nincs szó. Csak találgatsz.


Válasz #17-nek:

Oké, ez hasznos hozzászólás, igyekszem egy-két napon belül.

2021. nov. 9. 18:20
 20/21 anonim ***** válasza:

Kitalálom, egyetemista vagy, vaktában fogadtál be lakótársat, és nem jössz ki vele.

Helló megint itt!

2021. nov. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!