Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem zavar, hogy őt is támogato...

Nem zavar, hogy őt is támogatod, akit nem kedvelsz?

Figyelt kérdés

Szerencsére nem vagyok érintett, de azokat az anyós/apósokat kérdezném, akik azok: nem rossz, hogy azzal, hogy a fiad/lányod támogatod (lakás, pénz, segítség), abból annak a házastársa is profitál, akit esetleg nem kedvelsz?

Van ilyen a tágabb családban: meny le se szrja az anyóst, felsőbbségeskedik vele, csak karácsonykor megy el ő is látogatóba a férjével, akkor is sértett hercegnő fejjel ül, de persze a lét, amit ajándékba kapnak, elfogadja. A lakást, ahol ő is lakik az anyósáéktól kapták. (Azt nem tudom, közös tulajdonként, vagy csak a férj.)

Mikor az anyóst megkérdeztem, őt nem zavarja-e ez, csak megrántotta a vállát, látszott, nem szívesen felel, nem faggattam.

Ha van itt hasonló helyzetben levő, válaszolna? Igazságtalannak érzem ezt a helyzetet, meg érdekelnek az emberek, a viselkedésük, azért kérdezem, még mielőtt valaki azzal jönne, mi közöm hozzá.



2019. jún. 23. 23:57
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Nyilván a gyerekét támogatja, róla nem fog lemondani a hülye párja miatt, és nyilván a gyerekének adta a lakást, még akkor is csak neki adná, ha szeretné a menyet...
2019. jún. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%
Nem tudom, én alapból kedvelem azt a lányt, aki mellett a fiam boldog tud lenni.
2019. jún. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Persze, hogy bántja őket. Főleg, amikor már unoka is van. Tesóm nője is ilyen, mindenkire és mindenre húzza a száját, ami a mi családunkkal kapcsolatos. Kivéve a pénzre, azt valahogy mindig elfogadja. Már feltételeket is szabott azzal kapcsolatban pl, hogy csak bizonyos márkájú ruhákat és játékokat hajlandó elfogadni, és a gyerekre adni. Anyu még egyszer sem vigyázhatott a kicsire, én sem természetesen, mert csak. És igen, ő is minden kötelező megjelenéskor végig sértődött, flegma hercegnőt játszik. Pont mondtam a férjemnek, hogy ezt mégegyszer eljátsza, én haza fogom zavarni a p*csába, aztán mehet az anyjához sírdogálni, mint mindig. El nem tudod képzelni, milyen irritáló tud lenni. Kérdezel valamit, és csak egy pofavágás a reakció. Adsz valamit a gyereknek, annyit nem mond, hogy kapd be.
2019. jún. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

De zavar, de mit lehet tenni?

Amit adok, azt azért adom, hogy a gyerekemnek könnyebb legyen az élete.

2019. jún. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

Senki nem úgy indul, hogy eleve utálni fogja a gyereke párját. Kolleganőm pl. szerette a lánya barátját, pont azért, mert a srác szereti az ő lányát. Aztán egy beszélgetésnél (nem vita volt, nem veszekedés, csak simán beszélgettek), a srác lehülyézte a kolleganőmet. És elrohant. Azóta sem megy hozzájuk, bocsánatot sem kért, kb. még neki áll feljebb. (És nem csak hp menyek vannak, hanem vannak hatalmas egójú p..öcsfej vejek is, egyre nagyobb arányban). Mondom ezt úgy, hogy az én vejem egy tünemény.

Na szóval, beleélni sem tudom magamat a szituba. Kolleganőm pl, akit említettem mindezek mellett küldi nekik napi szinten az általa főzött meleg kaját. Nem tudom, hogy lehet azzal a tudattal, hogy azt a bunkót is zabáltatja. (Ne is kelljen megtudnom.)

Aki anyós/leendő anyós ezt le tudja nyelni, valószínűleg nagyvonalúbb érzelmileg. Vagy nem tudom...

2019. jún. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
ezt én sem értem. én rosszban vagyok az anyóssal(nálunk a fordítottja a helyzet, ő sértődött be és vágta a pofákat),de cserébe nem is várok el semmit. Nem megyek át karácsonykor és nem is várom el hogy adjanak bármit is. Számomra megalázó lenne, ha átmennék még kunyizni is azok után, hogy leordítottam a fejét.Meg egyáltalán nem érdekel a pénzük. Viszont sógornőm teljesen kihasználja őket és az unoka miatt ki is van nyalva a popója. sokszor az unoka kártyát szokták ilyenkor kihasználni...
2019. jún. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%

Leírom a mi helyzetünket, teljesen másképp hangzik a 2 oldal... Szerintem: anyósomék addig rágták a fiuk fülét, hogy költözzünk a lakásukba (mert az albérlőkkel mindig megszívják), amíg bele nem ment. Egyáltalán nem akartunk oda menni, tudtunk volna venni magunknak lakást, rossz helyen is van, egy csomó pénz ráment a felújításra, mert betonig bontani kellett, mert jött fel darabokban a járólap és hasonlók... (a férjem fizette, mert anyósék nevén maradt a lakás). Azóta már nem lakunk ott.

Anyósom szerint ők adtak fedelet a fejünk fölé, mert mehettünk volna a híd alá (???), és a felújítást is ők fizették (tiszta hazugság).

Karácsonyra minden évben valami olcsó kozmetikumot vett, amit el se használtam, de baromi hálásnak kéne lennem ezért is. Legalább egy bögrét vett volna, azzal is többre megyek. A férjemnek meg leadta a rendelést, hogy mit kér (pl. 100 rugóért okostelót).

Na, az én anyósom is pont ezt játsza, hogy "nem szívesen felel" = így kevesebbet hazudik, és nem keveredik bele...

2019. jún. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Utolsó, nyilván nem a tiédhez hasonló helyzetre gondoltam.

És nem azokról a nőkre, akik megállapították, hogy nem bírják egymást, és egymásra köpködés nélkül, a szeretett férj és fiú érdekében néha egy-egy alkalommal elviselik egymást, de amúgy tartják a távolságot. A családunkban is van ilyen, anyós-meny annyira eltérő embertípus, hogy nem igazán bírják egymást, nem is szívesen találkoznak, de ha igen, akkor nincs szájhúzogatás, igaz jópofizás sem, váltanak egy-két szót, ennyi. Elárulom, egyiket se hallottam még a másikra köpködni. Szerintem, valamilyen szinten tisztelik is egymást, csak nem szeretik, ez van. Két nagyon normális nő.

Az, ha valaki már attól boldog, hogy a menye "boldoggá teszi a fiát", közben meg viselkedhet a meny vele olyan tahón, ahogy csak akar, az gondolom, a proli anyósát is imádja, csak azért mert megszülte neki élete szerelmét.

Köszönöm mindenkinek, aki válaszolt, felpontoztam mindenkit!

2019. jún. 24. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!