Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Holnap felszeretném hívni a...

Holnap felszeretném hívni a tulajt hogy kiakarok költözni. Kikoltözhetek? Ez a mondat mit jelent? Termeszetesen nem fizettem be a januárit még

Figyelt kérdés
Szerzodo felek megallapodnak abban hogy a jelen berleti szerzodest barmelyikuk jogosult a masik felhez intezett irasbeli nyilatkozattal felmondani a a felmondast koveto honap utolso napjaval.
2022. jan. 4. 22:30
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
Ezt írta: tehat magyarul?... A szerződés úgy szól hogy felmondani a felmondást követő hónap utolsó napjával lehet, ami azt jelenti, hogy február végéig még terhelnek a fizetési kötelezettségek. Tehát januárra még a bérleti díjat és a péntekig elhasznált rezsit ki kell fizetned. A februárt pedig a kauciódból írjuk jóvá.
2022. jan. 5. 08:59
 12/36 anonim ***** válasza:
100%
#11: ez igy teljesen rendben van.
2022. jan. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
Szval 40et megint ki kell fizetni a janarit? Meg az 5ig elhasznalt rezsit? De ugye ha jol ertem 40et ugyanugy visszakapok. Szinte adok kapok akk nem?
2022. jan. 5. 09:59
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
még a maradek rezsi, es a februári berleti dij fognlemenni a kaucióbol, tehát kb semmit nem kapsz majd vissza, ezért kell még befizetned most egy hónapot
2022. jan. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
Azért nyugtass meg hogy nem egyetemre jársz.
2022. jan. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom csak a rezsit kell kifizetni
2022. jan. 5. 10:29
 17/36 A kérdező kommentje:
De ha januar 15ig kellett mindig fizetni a havi kaukciót most nemkelk ha elmegyek nem?
2022. jan. 5. 10:30
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

Kauciót szerződéskötéskor már kifizetted, az ott van letétben a főbérlőnél.

Most ki kell fizetned a januári bérleti díjat és azt írta a főbérlőd, hogy a péntekig terjedő rezsit.

Kaucióból lejön a februári lakbér akkor is ha kiköltözöl és a maradékot(ha van) visszakapod.

2022. jan. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan ez úgy szól hogy felmondani írásban és bizonyíthatóan tárgyhó 15-ig lehet a következő hó végével. Tehát január 15-ig tértivevényes levélben kézhez kell kapja a bérbeadód a felmondásodat, és akkor február végén megszűnik a szerződésed.

Fizetned kell addig mind a bérleti díjat, mind a rezsit.

Kaució törvényileg nem arra van kitalálva, azt csak a bérbeadó beleegyezésével használhatod fel lakbér fizetésére. Azt az okozott károk és elmaradt közüzemi számlák rendezésére találták ki, az meg kiköltözésedkor fog napvilágra kerülni, mind ahogy a közben elhasznált víz-villany-fűtés összegét is akkor tudja lezárni.

2022. jan. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%

#19 vagyok. Neked sem esne jól ha pénteken szólna a bérbeadód hogy hétfőre költözz ki mert csak.


Hogy írtad alá ezt a szerződést ha a felét sem érted?

2022. jan. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!