Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha nem vagyok bejelentve,...

Ha nem vagyok bejelentve, tudom igazolni utólag hogy mióta lakok itt?

Figyelt kérdés

2022. jan. 5. 07:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha van szerződésed írásban, akkor azzal.
2022. jan. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg tanúkkal, ha nincs szerződés se. A tulaj is írhat igazolást szívességi használatról (ekkor nem üti meg a bokáját az esetleges adóelkerülés miatt)
2022. jan. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tanúkkal, pl. szomszédok.
2022. jan. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Általában a bérleti szerződés elég. Meg ha te fizeted a számlákat, azzal igazolni is tudod, hogy tartósan ott tartózkodsz.
2022. jan. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%

nem ez a bejelentett ideiglenes lakcímed? Azt ugye tudod, hogy törvénysértő így lakni? Nekem mindegy, de a yard neheztel érte.


Ha nem tartózkodsz az állandó lakcímeden, ahol be vagy jelentve, akkor egy ideiglenest be kell jelenteni. A postás hoz valamilyen levelet ide a nevedre?


Attól függ hol, és miért kell az igazolás. Mert ha olyan aki kéri, az meg tudná nézni tudtodon kívül is hol laksz. Ha nem találnak meg, akkor kezd forró lenni a leves.

2022. jan. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

Ugyan már utolsó. A legtöbb egyetemista otthoni lakcímét tartja meg, akkor is ha elköltözik. Mégse érdekel senkit soha.

Én 6 évet voltam albérletben és addig végig az otthoni lakcímem volt mindenhol leadva. Senkit nem izgat, egy ismerősöm sem jelentkezett be sehol az albérletbe.


A lényeg, hogy kedves kérdező, miért akarod bizonyítani?

Általában szerződés jó rá, tanúkat kétlem, hogy elfogadnak, mert az lefizethető. De ha van szerződés, akkor az egyértelmű.

2022. jan. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%

#6..ez addig igaz, amíg nem keveredik szarba...te jó gyerek lehettél, de nem tudni, ki mit csinál..

Amit írtam az vészhelyzetben igaz...amúgy mindenki leszarja.


Én csak szóltam.

2022. jan. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"nem ez a bejelentett ideiglenes lakcímed? Azt ugye tudod, hogy törvénysértő így lakni? Nekem mindegy, de a yard neheztel érte."


Ezt a szabályt lényegében most szűntette meg a Fidesz, előkészítve egy jó kis szavazóutaztatós választási csalást... :)


Másrészt meg sosem ellenőrizte senki, abszolút elképzelhetetlen hogy ezzel megüsd a bokádat. Mégis hogy? Becsöngetnek a jagellók minden nap 3 héten keresztül az otthoni lakcímedre és megnézik az ágyadat, hogy benne aludtál-e? És utána mi lesz, ha azt mondod, hogy nyaraltál? :D

Kb. 10 éve élek úgy, hogy jellemzően 1-2 hétig vagyok egy albérletben, utána meg 1-2 hetet saját házban, másik településen. Na akkor nekem most hová kéne bejelentenem magamat?

2022. jan. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem jön ide levelem, ez egy ideiglenes elethelyzet, ezert se jelentettem be magam, szerződés van, és egyébként arra kellene hogy pályázni tudjak önkormányzati lakásra.
2022. jan. 6. 09:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!