Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lehetnek jogi buktatók? Egy...

Lehetnek jogi buktatók? Egy kétszobás lakást bérelni az első hónapban egyedül, majd hirdetés útján egy fő lakótársat találni.

Figyelt kérdés

Ki mit gondol:

Vajon lehetséges úgy egy kétszobás albérletet találni Budapesten

(csak plusz infó hogy gépesítettet viszont bútorozatlant, és nem panelben, és nyugodt környéken)

hogy egyedül költöznék be,

viszont ezután (hirdetés útján) keresnék magam mellé egy fő lakótársat

így a második/harmadik hónaptól kezdve már ketten bérelnénk?


A bérbeadónak előre jelezném hogy ez a tervem.

Milyen buktatója lehet e tervnek? (Ami miatt eleve nem egyezne bele, stb.)


(Nekem túl sokba kerül egyedül bérelni.

És nincs olyan jóismerősöm aki hasonló helyzetben van.

És nem szeretnék olyan lakásba költözni a sok bútorommal, ahová valaki már "belakta" magát.)



2022. jan. 17. 16:05
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Nincs. A tulajdonos dönti el mit szeretne, nem te.
2022. jan. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem 2 buktató van alapvetően:


1. Aki egész lakást ad ki, az nem fog belemenni abba, hogy tovább bérelhessék tőled. Ezt általában kikötik a szerződésben is.


2. Aki szobát ad ki, az meg jobban szereti maga eldönteni, kinek adja ki a szobákat és nem adja át a döntés lehetőségét másnak.

2022. jan. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Amúgy ilyesmit alapvetően ott tudok elképzelni, ahol a tulajdonos ismeri a bérlőt, vagy korábbról, vagy azért mert már "belakta" magát.


Ilyennel már találkoztam is. Ugyanúgy a tulajjal lett volna szerződéskötés, viszont az egész hirdetés-keresés folyamatát a bérlőre bízta a tulajdonos. Így ő dönthette el, ki az ki szimpatikus neki.


Ez szerintem amúgy tök korrekt dolog. Sokkal kellemetlenebb amikor semmi beleszólásod.


Én albérletemben a tulaj egy büdös szót nem szólt, csak arra keltem, hogy már bent porszívózik a lakásban, mert mindjárt jönnek megnézni a másik szobát.

2022. jan. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha az én lakásomról lenne szó, akkor ez biztosan nem működne. A bérlőket én választom, nem véletlenül. Én ugyanis (vélhetően) más szempontokat veszek figyelembe, mint ők.

Javaslom, olyan lakást keress, amelyik eleve így van hirdetve, ahol te keresheted meg a bérlőtársakat. De fontos tudni, hogy akkor sem te szerződsz velük és nem neked kell rábólintani végül, hanem a lakás tulajának.

2022. jan. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Megbeszélés kérdése. Nekem volt olyan h ketten vették ki a lakást, 2 barátnő a 2 szobás lakást. Az egyik viszont kb 1 hónap után meggondolta magát. A maradék bérlővel megbeszéltem h keres mást. De mondjuk h valaki közli az elején h nincs pénze a lakásra, de majd keres mást…hát, nem biztos h belementem volna.
2022. jan. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Jogi buktató az lehet h ha az elején csak te vagy bérlő és te adod albérletbe, akkor a tulaj felé te felelsz, mert veled van szerződése. Szóval ha sikerül valami tróger lakótársat beszerezni, aki kárt csinál az ingatlanban, akkor te leszel a felelős a tulajdonos felé,
2022. jan. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy én ha szobákat adnék bérbe, akkor alapvetően olyan bérlőket választanék csak, akik szimpatikusak, leinformálhatóak.


Velem szerződnének, de bemutatnám a már ott lakó,vagy leendő ott lakóknak is, megkérdezném mit gondolnak róla.

2022. jan. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

Mondjuk az egymással szerződésnek megvan az az előnye, hogy ha nem szimpatikus az illető, akkor egyszerűbb szerződést bontani vele.


Míg én futottam többször olyanba, hogy a tulaj semmibe nem nyúlt bele, azt mondta oldjuk meg egymás között. Igaz ott a velem lakó a tulaj haverja volt, szóval mindenképpen én szívtam szerződéstől függetlenül.

2022. jan. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

6: Igen.

Tehát a Kérdező lenne a főbérlő, ő felém felelne mindenért.

Ha ő választja a 2. bérlőt.


Tehát Kérdező, ha még nem adtál ki lakást, sok ráfizetésed lehet, mert nem ismered a buktatókat.

2022. jan. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy fent is írják, ennek elsősorban nem jogi, hanem piaci oldalról lesz buktatója. A bérbeadók nagy része alapból tiltja a további bérbeadást ÉS kiköti hogy életvitelszerűen csak az lakhat ott aki a bérleti szerződés részese. Ha ez borul, akkor az máris felmondási ok. Leírták fent is az okot: a bérbeadó szereti kiválasztani a bérlőt. Csak azt nem érdekli aki lepukkant lakást ad ki, rossz környéken. Az sem egy túl jó ómen, ha előre azt érzi a bérbeadó hogy nincs zsöcid önállóan.
2022. jan. 18. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!