Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lehetséges állandó lakcím...

Lehetséges állandó lakcím helyett haszonélvezeti jog adása helyrajzi számmal?

Figyelt kérdés
Egy idős rokonunk kiadta a lakása egyik szobáját egy fiatal párnak albérletbe. Akik azzal álltak elő, hogy hadd legyen az állandó lakcímük a rokonom lakása, amíg el nem költöznek onnan. Ebbe az idős rokon beleegyezett, de utólag attól tartunk, hogy esetleg más dokumentumot írt alá, és más jogot adott az albérlőinek nem állandó lakcímet, hanem akár haszonélvezeti jogot. Ő csak aláírta a dokumentumokat meg az adatait megadta a lakása helyrajzi számával, nem olvasta el rendesen. Azt tudjuk, hogy így tulajdonjogot nem csikarhattak ki tőle, mert az bonyolultabb folyamat. De adhatott így ezekkel az adatokkal haszonélvezeti jogot az albérlőinek akaratán kívül? Köszönöm a segítséget előre is.

2022. jan. 19. 09:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Óh! Le vagyok maradva, én 4-5 éve intéztem ezeket, akkor még be kellett menni az SMS szolgáltatásért. :)
2022. jan. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Haladunk a korral szerencsére, érdemes néha feltérképezni a terepet, vannak jó dolgok :)
2022. jan. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!
2022. jan. 26. 06:34
 14/17 A kérdező kommentje:

Időközben utánajártam, és szerencsére nincs a terheknél semmi. Viszont a lakcímnél nem jelölte a hatóság, hogy ideiglenes vagy állandó lakcímre jelentették be magukat az albérlők.


Csak annyit, hogy "XY tartózkodási hely". Ebből nem lehet tudni, hogy ideiglenes vagy állandó lakcímre vannak bejelentve.


Vagy a tulaj szempontjából jogilag nincs jelentősége, hogy ideiglenes vagy állandó a lakcíme az albérlőinek?


Azt tudom, hogy az ideiglenes csak 5 évre szól.


A jóhiszemű embereket főleg ha már idősebbek könnyű megtéveszteni.

2022. jan. 28. 19:05
 15/17 anonim ***** válasza:
#14 bármelyiket azonnal ki lehet jelentenie a tulajdonosnak. A tartózkodási hely automatikisan megszűnik 5 év után, de ha állandóra vannak ott, azt is egy tollvonással meg lehet szüntetni.
2022. jan. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Kerdéző: hivatalosan nem "ideigleneses lakcímnek" nevezik, hanem tartózkodási helynek. Az az ideiglelenes. Az állandónak az a neve, hogy "lakóhely". Az utóbbi az állandó lakc a köznyelvben.
2022. jan. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 16-os válaszolónak a segítséget.
2022. febr. 12. 05:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!