Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Feltétlenül meg kell elötte...

Feltétlenül meg kell elötte nézni az albérletet költözés előtt?Az a baj hogy elég sokat kell utaznom és nem igazán tudok Pesten ingáznia egésznap vidékről költöznek.Ki hogy oldotta meg?

Figyelt kérdés
2022. márc. 17. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Saját érdeked, hogy lásd. Próbáld valahogy megoldani!
2022. márc. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Saját érdeked, hogy ne látatlanba vedd ki. Esetleg ha kérsz a külső terekről is fotót és van helyismereted, és nem érhet meglepetés... de hát így, hogy nem vagy ott járatos... sok meglepetés érhet. Olvasd itt a kérdéseket, van, aki 2x is megnézte, de nem kérdezgették körbe a szomszédokat, közös képviseletet, és ott lakva derültek ki nemszeretem dolgok és gondban vannak, hogyan mondják fel idő előtt...

most ha pl. 120 000 Ft a bérleti díj, akkor megér + 60 000 Ft-ot, hogy Pesten körülnézz, több házban, több lakásban, 2x is, stb., 3-4 nap hotel + vonat ára ez... Sokan 5-25 évig maradnak bérlőként egy lakásban... Egy költözés ára is 60-90 000 Ft, szóval nem babra megy a választás.

2022. márc. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kiveszel egy hotel szobát, és két nap alatt még tudsz nézni több albérletet ha előre leegyezteted.

Semmiképpen sem vegyél ki látatlanba semmit, sok a csaló, vagy nem úgy néz ki mint a képeken, esetleg a házban lakik a 100 tagú cigányzenekar...

2022. márc. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp nézd meg, és jó alaposan. Minket millió meglepetés ért, hiába néztük meg a lakást. És én a szomszédokkal is beszélgetnék kicsit. Pl az egyik lakás olyan házban volt, ahol a lift random rossz volt hetente minimum egyszer, de inkább sűrűbben. Ha ezt előre tudom, biztos nem veszem ki a lakást a 8-on úgy, hogy babakocsival közlekedtem.
2022. márc. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 xswerdy ***** válasza:
belföldi viszonylatban az a szokás, hogy megnézzük. Valószínűleg a tulaj is csodálkozna, ha látatlanban fixre mondanád, hogy kiveszed. Külföldi diákok esetében pl. megszokott, hogy otthonról lekötik már a szobát/lakást, de az sem ritka, aki pár hónappal előbb külön ideutazik ezért.
2022. márc. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindenképp nézd meg, nem is kérdés.


Én alapból azt mondom "első benyomás".


Ha vagy a tulaj vagy a lakás nem szimpatikus elsőre, akkor ott később is lesz valami, én ezt látom.


Egyszer hirdettek szobát, gyanúsan olcsó is volt. Aztán mutatja a tulaj, hogy akkor ez lenne a szoba, 15 m2. Én meg nézem, hogy ez jó ha 7-8 m2 megvan.


Vagy alapból szopás mikor úgy nézel szobát, hogy az előző lakó még be van lakva oda.


Láttam a gyerek laptopja az ablaknál és onnan netezik.


DIREKT megkérdeztem a tulajt, hogy ugye van netkábel a szobában, mert asztali gépen van. Azt mondta persze. Majd beköltözés után kiderült, hogy marhára nincs.


Innentől ugye felejthettem el az 1000-es DIGI-t. +15 ezrembe került egy WIFI-s hálózati kártya a gépembe, +10 ezerbe fájt egy jel erősítő.


Grátiszban a Router a másik lakó szobájában volt aki nyilván a legleárnyékoltabb sarokba dobta azt be, hiába kértem, hogy helyezze át, hogy ne 2 egység jel legyen már nekem.


Vagy volt lakás, ahol szintén a lakótársam mondta, hogy a sütőt nem nagyon használja, mert gázszag jön belőle. A tulaj fia aki időnként ott töltött pár napot simán használta. Volt, hogy mentem haza és már a folyosón éreztem a masszív gázszagot. Panelban...

2022. márc. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi a legtobb ugyfelunknek megnezes nelkul adjuk ki.
2022. márc. 26. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!