Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha kiadnám a lakásomat,...

Ha kiadnám a lakásomat, megéri megbízni egy céget az ügyintézéssel?

Figyelt kérdés

Olyanokhoz szól a kérdés, akinek van ezzel tapasztalata, esetleg próbálta már így is, úgy is.

Szóval a cég keresné az albérlőt, intézné a szerződést, a fizetést, és figyelné, hogy ne lakja le a lakást, ne maradjon el a számlákkal. Legalábbis, kb. ezt vettem le a hirdetésekből. Azt nem tudom, hogy mennyibe kerül, és azt sem, hogy ez konnyebbé teszi-e az egészet, és biztonságosabbá teszi e a lakáskiadást. Várom a véleményeteket, tapasztalataitokat.



2022. márc. 30. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Arról függ mennyire érsz rá saját magad foglalkozni a kiadott lakásoddal.

Gondolkoztam rajta én is, de végül intézem egyedül.


Ingatlanosok egy havi lakbérnek megfelelő összeget kérnek közvetítésért, és az albérlet felügyelet sem olcsó.

13 éve adok ki két lakást, összesen 5 bérlőnek. Eddig felújítás kivételével soha nem álltak üresen a lakások, 1-2 nap alatt mindig találtam bérlőt.


Egyik lakás szobánként van kiadva, a rezsi fix, benne van a lakbérben.

2022. márc. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
27%
Te add ki,ne egy ceg. A ceg roman meg ukran vendegmunkasokat fog hozni es szetverik lelakjak a lakast. Kulturalatlan nepseg.
2022. márc. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha akkora elfoglalt milliókat kereső üzletember vagy, hogy nem tudsz hosszú távon átlagban erre havi pár órát szánni, mert neked többet ér az időd, akkor add ki a munkát egy cégnek. De ha mégsem, akkor nem éri meg kiadnod ezt egy cégnek.
2022. márc. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!