Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ahogy idősödik az ember úgy...

Ahogy idősödik az ember úgy bírja egyre kevésbé a lakótárssal élést, vagy az én lakótársam alapból nehezen elviselhető?

Figyelt kérdés

Először jó srácnak tűnt, már lassan 1 éve együtt lakunk, de az utóbbi pár hónapban télen vettem észre rohadt idegesítő dolgait:

-Sokszor égve hagyja a villanyt a konyhában, előszobában, fürdőszobában. Este is, de olyankor is, amikor reggel van még és elmegy itthonról.

-Felkel reggel 6-kor és berak egy mosást! Úgy, hogy tudja én otthon vagyok és aludnék még. Nyilván ha reggel megy el otthonról és készülődnie kell, azt megértjük, de berakni egy rohadt hangos mosást megint más dolog. (50 négyzetméteres lakásban élünk, a konyhában van a mosógép az én szobámhoz sokkal közelebb, mint az övéhez.)

-Állandóan kinyitja és nyitva hagyja a konyha ablakot. Télen is. Állandóan ezzel a baromsággal jön, hogy be van párásodva szerinte a lakás. (Sehol egy penész, nincs semmi baja a lakásnak.) A szagelszívót is állandóan járatja órákig a konyhában még főzés után is. Télen is nézem mitől van ilyen hideg a szobámban, pedig maxon ment a fűtés, erre látom hogy mínusz fokban már valszeg órák óta nyitva a konyha ablak, mert ő úgy hagyta.

-Bezárja a szobáját, miközben bent vannak nála közös használatú dolgaink. Oké, ha akarja zárja a szobáját ha elutazik hétvégére, de bent hagyja a vasalódeszkát, vasalót, vagy pl. a felmosót magánál, amik közös használatúak, azt már nem is mondom, hogy a vasaló és a deszka azok az enyémek, nem a lakáshoz tartoznak. Hétvégén mosás után vasalni akartam, de nem tudtam, mert nála voltak a cuccok a zárt szobában.


De vannak jó dolgai is, pl. havi 1x 2-3 óra alatt ő takarítja ki nagyban a konyhát, fürdőszobát. Én pedig ezért cserébe a pici dolgokat elmosogatom folyamatosan helyette, vagy én szoktam mindig levinni a szemetet. Ezekkel nincs is gond, csak amiket felsoroltam azzal. 28 éves vagyok, 19 éves korom óta lakom albérletben, laktam 4 lakásban és volt összesen 8-9 lakótársam, de eddig még azt lehet mondani mindegyikkel jobb volt lakni.


2022. ápr. 8. 10:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Olyan ez, mint egy házasság. Az ember vagy elviseli a másik hibáit, gyengeségeit, vagy elmenekül.
2022. ápr. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Én csak 20 vagyok, de hamar rájöttem h senkit nem fogok megtűrni a környezetemben. Az ilyen és ehhez hasonlók miatt.

Hamar külön is költöztem. Havi 118at megér nekem az, hogy normális kereteken belül nem kell másokhoz alkalmazni. Nyilván a többi lakásban élőkre tekintettel vagyok.

2022. ápr. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Küld el, keress másik lakótársat. Felesleges megkeserítened az életedet, úgy , hogy a lehetőséged adott a változtatásra.
2022. ápr. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Azért nem olyan, mint a házasság, tekintve hogy te nem vagy kapcsolatban a lakótársaddal, nem vagytok semmilyen jogi/érzelmi viszonyban, hanem kvázi két különálló ember lakik együtt kényszerből, anyagi okokból.


Amúgy igen ez ilyen, idővel felnő az ember, kialakul a maga életritmusa, életstílusa, és ebbe nem fér bele egy idegen.

2022. ápr. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
2. Amikor egyetemre mentem, akkor 3 évig két gyerekkori jó barátommal és egyben volt gimis osztálytársammal laktam együtt. Na velük pl. imádtam lakni, olyan volt, mint egy hosszú osztálykirándulás. Szokások tekintetében persze ők sem voltak tökéletesek, de emberileg annyira jól kijöttünk, hogy ez bőven kárpótolt.
2022. ápr. 8. 16:14
 6/11 anonim ***** válasza:
58%

Ahogy idősödik az ember... többnyire összeházasodik a lakótársával.

Oké, ez most tűnhet trollkodásnak, de tényleg nem általános, hogy valaki még 30 évesen is ilyen-olyan "idegenekkel" lakjon együtt. A megszokott az, hogy az aktuális párjával lakik valaki.

2022. ápr. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Ahogy idősödsz, úgy növekszik a territóriumigény, igen.
2022. ápr. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%

Is-is.

Idősödve igen vágyunk már arra, hogy ne kelljen annyit alkalmazkodni, de a lakótársad se piskóta.

2022. ápr. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%

Ez nagyon függ szocializációtól, a lakótásétól és a tiédtől.


Én 32 vagyok, laktam már sokféle emberrel.

Akik tesókkal nőttek fel, fényévekkel előbb tartanak az ilyesmiben.

Pl volt lakótársam bezárkózott reggelente 2 órára fürdeni, és nem tudtam tőle elmenni pisilni...neki nem tűnt ez fel.


Nekem evidens, hogy minden filmet meg zenét csak fülhallgatón át rakok be, kivéve, ha ez valami egész házas mozi délután vagy buli.


Eleve mindig alacsonyan hagyom a zuhanyrózsát, mert hozzá vagyok szokva, hogy tőlem alacsonyabb emberek is használják, és én le tudok hajolni, de másik nem éri el.



Általában az idegenekkel kellemetlen lakni, mert más az ember bioritmusa, szokásai, mások pl a takarítási vagy rendrakási normái.


Haverokkal, partnerrel, családdal viszont nem feltétlen, nekem pl hiányzik az élet a házból, zavar ha full csend van és nincs kihez szólni, vagy az a tudat, hogy ha én nem vagyok ott, üres a ház.

Ennek nincs köze az életkorhoz, inkább megszokás kérdése.


Persze, a privát tér fontos, de ha ez megvan, én igénylem a minőségi társoságot.

2022. ápr. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
29%
Hát, nekem kijutott rosszból is jóból is. 25 vagyok jelenleg és a mostani lakótársammal barátnők lettünk. :) A 3. Lakótársammal anno 20 évesen majdnem megtéptük egymást. Nem mindenki elviselhetetlen, én jobb szeretem, ha van kihez szólni.
2022. ápr. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!