Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ahogy idősödik az ember úgy...

Ahogy idősödik az ember úgy bírja egyre kevésbé a lakótárssal élést, vagy az én lakótársam alapból nehezen elviselhető?

Figyelt kérdés

Először jó srácnak tűnt, már lassan 1 éve együtt lakunk, de az utóbbi pár hónapban télen vettem észre rohadt idegesítő dolgait:

-Sokszor égve hagyja a villanyt a konyhában, előszobában, fürdőszobában. Este is, de olyankor is, amikor reggel van még és elmegy itthonról.

-Felkel reggel 6-kor és berak egy mosást! Úgy, hogy tudja én otthon vagyok és aludnék még. Nyilván ha reggel megy el otthonról és készülődnie kell, azt megértjük, de berakni egy rohadt hangos mosást megint más dolog. (50 négyzetméteres lakásban élünk, a konyhában van a mosógép az én szobámhoz sokkal közelebb, mint az övéhez.)

-Állandóan kinyitja és nyitva hagyja a konyha ablakot. Télen is. Állandóan ezzel a baromsággal jön, hogy be van párásodva szerinte a lakás. (Sehol egy penész, nincs semmi baja a lakásnak.) A szagelszívót is állandóan járatja órákig a konyhában még főzés után is. Télen is nézem mitől van ilyen hideg a szobámban, pedig maxon ment a fűtés, erre látom hogy mínusz fokban már valszeg órák óta nyitva a konyha ablak, mert ő úgy hagyta.

-Bezárja a szobáját, miközben bent vannak nála közös használatú dolgaink. Oké, ha akarja zárja a szobáját ha elutazik hétvégére, de bent hagyja a vasalódeszkát, vasalót, vagy pl. a felmosót magánál, amik közös használatúak, azt már nem is mondom, hogy a vasaló és a deszka azok az enyémek, nem a lakáshoz tartoznak. Hétvégén mosás után vasalni akartam, de nem tudtam, mert nála voltak a cuccok a zárt szobában.


De vannak jó dolgai is, pl. havi 1x 2-3 óra alatt ő takarítja ki nagyban a konyhát, fürdőszobát. Én pedig ezért cserébe a pici dolgokat elmosogatom folyamatosan helyette, vagy én szoktam mindig levinni a szemetet. Ezekkel nincs is gond, csak amiket felsoroltam azzal. 28 éves vagyok, 19 éves korom óta lakom albérletben, laktam 4 lakásban és volt összesen 8-9 lakótársam, de eddig még azt lehet mondani mindegyikkel jobb volt lakni.


2022. ápr. 8. 10:32
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
70%

10-es vagyok most elolvastam amit írtál és szo nélkül költöznék. 28 évesen NEM dolgod eltűrni, hogy havonta 2 óra alatt kitakarít (én ezért nagyon összevesztem egy lakótársammal, mert nevetségesen semmi hatása nem volt az állítólagos takarításnak, és a rohadt cuccait is mindig én takarítottam el a hűtőből). És mi az, hogy bezárja a cuccaidat? Egyszer csinálna velem ilyet valaki, kijelenteném, hogy a deszkát és a vasalót NEM tarthatod a szobádban. Vagy veszel magadnak sajátot és akkor nem kell a holmim használnod.


Minden lakótársammal megbeszéltem, hogy reggel nem takarítunk addig, amíg a másik alszik. Pont. A problémás lakótársam rendszeresen hajnal 2-kor szárított hajat, odaégette reggel fél 7-kor a pirítóst, késésben csapkodva főzött tojást a konyhában ilyenek, 1 hónap után vasárnap reggel 7-kor közöltem vele, hogy nem vagyok hajlandó még egyszer bűzre és csapkodásra ébredni. Erre az volt a válasza, hogy én akkor zuhanyzom, amikor ő már elment aludni, úgyhogy egálban vagyunk. Nem tudom, szerintem 10 perc zuhanyzás emberi e

időben nem ugyanaz, mint amikor reggel felesleges zajjal felvernek, úgyhogy annyit mondtam, hogy ez egy parttalan vita, és mivel enyém a lakás, 60 napos felmondási idővel elküldtem őt. Alberletben ez tudom, nem ilyen egyszerű, van aki kauciót bukik mert nem lakja le az egy évét, de én ettől a csajtól albérletből is menekültem volna. :D


Figyelj, minimum szóvá kell tenned neki, hogy nem egyedül lakik a házban, legyen kedves tekintettel lenni rád. Ha nem képes, akkor valakinek menni. 28 évesen ezt azért beláthatod.

2022. ápr. 16. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!