Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogy oldjam meg, hogy a...

Hogy oldjam meg, hogy a bérbeadó hajlandó legyen időpontot egyeztetni havi találkozóhoz?

Figyelt kérdés

Nagyon összevesztünk.

Szerinte rendben van, hogy ránk csörög amikor arra jár, hogy jó-e nekünk. Nyilván engem zavar ha mosatlan tányerokkal, kócos hajjal, stb kéne fogadnom de ezt így nem mondhatom el. Mindig legalább egy picit kéne takarítani és nem mondhatom, hogy most is program van, amikor az asszony a gyerekkel folyton otthon van.

Hajthatatlan, szerinte én vagyok rugalmatlan, meg a postás is váratlan időpontban jön (Ja, csak ő megáll a küszöbön).

Úgy tudom, jogilag van rögzítve, hogy a látogatás csak időpontra történhet.

Nem tudom erre a pár hónapra amíg ott vagyunk, érdemes-e jogi dolog után nézni, egyáltalán mivel lehet hatni erre az idiótára.

Amikor kiderült, hogy életveszélyes az elektromos rendszer, akkor is mi voltunk hibásak, hogy a zsebébe kellett nyúlnia.

Mit tanácsoltok?



2022. ápr. 15. 12:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Nem kőtelező elérhetőnek lennetek.
2022. ápr. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
13%
muszáj minden szarért kötekedni? Hagyd a francba, éld az életed...persze ha a veszekedés okoz örömöt, az más..
2022. ápr. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el. Ha meg szükséged van rá, hogy ott lakj, akkor beszéld meg vele. Nem tudom, mit nem lehet azon megmondani, hogy neked kellemetlen, ha mondjuk otthoni ruhában kell ajtót nyitni és a feleséged meg éppen fürdik.
2022. ápr. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
37%
Vita elkerülése végett, meg, hogy mondtad csak pár hónapig maradtok. Miért nem csinálod azt, hogy amikor felhív, hogy éppen arra jár, menne a bérleti díjért, akkor te már eleve a bejárati ajtó előtt várod, és nem hívod be a lakásba. Kint az ajtó előtt lerendezed amiért ment, majd elköszönsz, és bemész a lakásba az orra előtt becsukva az ajtót. Nem vagy köteles a lakásba beengedni.
2022. ápr. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
41%
Zárcsere. Nem kell kulcsot adni a tulajnak és ha bemegy feljelentheted a rendőrségen magánlaksértésért, ami bűncselekmény. Erre érdemes felhívni a figyelmét! Meg kell mondani neki, hogy csak akkor engeded be, ha legalább egy héttel előtte szól.
2022. ápr. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Hajthatatlan, szerinte én vagyok rugalmatlan2

Jogodban áll rugalmatlannak lenni, nem számít szerződésszeglsnek.

"Ne haragudjon, elfoglaltak vagyunk, jó lenne holnapután 4 óra itt és itt?"


A szerződésben nincsen rögzítve a fizetés napja?

Te is tudod, mikor aktuális a fizetés, felhívhatod 3 nappal előbb is hogy mikor, hányra jöjjön és hova...

2022. ápr. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg egy hülye. Mi belementünk, hogy a tulaj havonta egyszer eljöjjön megnézni a lakást, de mindig tudjuk, hogy az minden hónap 10-e után következő első szombat reggel szokott lenni. (Vagy ha 10-e szombat akkor aznap.) Így csináljuk már évek óta. Ezt nem tudom hogy képzeli a tiétek, hogy ő akkor állít be, amikor kedve van. Mi a fenéért nem tudja megmondani előre, hogy neki mikor jó?
2022. ápr. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Mivel felmerült, leírnám, hogy nem pénzezés miatt jön föl, mert azt utalom. Körbenézni jön.

És úgy állítja be, mintha ő neki kéne alkalmazkodni, hogy időpontot kell beszélnie a saját lakásához. Nem is ment bele, és még én vagyok rugalmatlan, hogy kikérem magamnak.

Mondom neki, jól van, akkor hívja a feleségemet, ő sokkal türelmesebb mint én. Majd a sokadikra esetleg pont alkalmas lesz.

2022. ápr. 15. 13:52
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
ez ilyen, vannak kekeckedő bérbeadók és bérlők is. Nem korrekt a te bérbeadód...
2022. ápr. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha már úgyis csak pár hónapig maradsz, arra fölösleges elköltözni. Addig oldjátok meg úgy hogy mindig azt mondod hogy nem vagytok otthon, de x időpontban jó. 10dik alkalom utan megunja.
2022. ápr. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!