Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogy oldjam meg, hogy a...

Hogy oldjam meg, hogy a bérbeadó hajlandó legyen időpontot egyeztetni havi találkozóhoz?

Figyelt kérdés

Nagyon összevesztünk.

Szerinte rendben van, hogy ránk csörög amikor arra jár, hogy jó-e nekünk. Nyilván engem zavar ha mosatlan tányerokkal, kócos hajjal, stb kéne fogadnom de ezt így nem mondhatom el. Mindig legalább egy picit kéne takarítani és nem mondhatom, hogy most is program van, amikor az asszony a gyerekkel folyton otthon van.

Hajthatatlan, szerinte én vagyok rugalmatlan, meg a postás is váratlan időpontban jön (Ja, csak ő megáll a küszöbön).

Úgy tudom, jogilag van rögzítve, hogy a látogatás csak időpontra történhet.

Nem tudom erre a pár hónapra amíg ott vagyunk, érdemes-e jogi dolog után nézni, egyáltalán mivel lehet hatni erre az idiótára.

Amikor kiderült, hogy életveszélyes az elektromos rendszer, akkor is mi voltunk hibásak, hogy a zsebébe kellett nyúlnia.

Mit tanácsoltok?



2022. ápr. 15. 12:15
1 2
 11/13 kovpet ***** válasza:
100%

"de ezt így nem mondhatom el"


Már miért nem?


"meg a postás is váratlan időpontban jön"


A postásnak nem is fizetsz havi száz+ rugót...

2022. ápr. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
82%

Csak akkor engedd be, ha legalább egy héttel előre egyeztet időpontot. Amúgy: Magánlaksértés Btk. 221. §

Btk. 221. § (1) Aki más lakásába, egyéb helyiségébe vagy ezekhez tartozó bekerített helyre erőszakkal, fenyegetéssel vagy hivatalos eljárás színlelésével bemegy, illetve ott bent marad, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2022. ápr. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha ellenőrizni jön, direkt azért váratlanul, hogy ne legyen idő kinyalni a lakást, gondolom.

Ettől függetlenül nincs igaza, igenis időpontot kell egyeztetni, attól, hogy a saját lakása, még te élsz ott. Viszont kérdés, mennyire érdemes kekeckedni, nehogy elkezdjen szerződésbontással fenyegetőzni...

Ha tényleg csak pár hónap, nyelj egy nagyot és bírd ki.

Ha a feleséged is benne van a játszmában, akkor ha hív, bocsi, most nem jó. Most se jó. Majd holnapután jó lesz.


Nálunk pl. úgy van, hogy én írok a tulajnak utaláskor egy mailt, hogy jövő héten melyik nap jó neki, vagy hogy nekünk most a szerda-csüt-péntek jó, melyik nap akar jönni. Így van benne rugalmasság, de mégis én "irányítok".

2022. ápr. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!