Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szükséges bejelentett állás...

Szükséges bejelentett állás albérlet vagy szoba bérléséhez?

Figyelt kérdés

Van munkám, egyszerűsített foglalkozásban alkalmaznak mint beugróst, de majdnem annyit dolgozok egy hónapban mint aki rendesen teljes munkaidős állásban van. Viszont nem vagyok bejelentve (mivel ez akkor is alkalmi munka), és a rendszerben munkanélküliként vagyok nyilvántartva. Kapom a 22800 ft-ot is, ez a szociális segély.

Kell valamilyen igazolás?



2022. máj. 19. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Sokan kérnek jövedelemigazolást.
2022. máj. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd! Én 25 éve foglalkozom lakáskiadással és azt a tapasztalatot szűrtem le, hogy a mai világban qrvára nem érdekel senki munkaviszonya, ami ma még van, aztán holnap már nincs is.

A lényeg, hogy felém rendezd a rendeznivalókat, a többi a te dolgod!

De ettől még az esetek 99%-ában szeretik tudni a bérbeadók az anyagi hátteredet, mert ez az emberi megítélésednél is fontos szempont.

Részemről viszont csak a közjegyzői "Kiköltözési nyilatkozat" az érdekes.

2022. máj. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én soha nem kértem. Mindig megkérdezem mit csinál az érdeklődő, dolgozik vagy tanul?

2 havi kaució, plusz egy havi lakbér.

2022. máj. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
44%
Általában fix 1 évet kell aláírni, tehát akkor is ki kell fizetni 1 évet, ha menet közben az anyagi helyzeted rosszabbra fordul, és ezt behajtathatja rajtad rezsivel együtt (nyilván ha menet közben elköltözöl, akkor ez az 1 évi közös költségre vonatkoztatható csak). Közjegyzői záradékot is szoktak aláiratni, ami azt jelenti, még csak bírósági eljárás sem kell a behajtás elindításához. Tehát ha te vagy ő nem látjátok biztosítottnak, hogy 1 évet ki tudsz fizetni, akkor nem érdemes leszerződnötök.
2022. máj. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
91%

Hát mi tavaly nyáron kerestünk lakást, mindenhol megkérdezték, hogy dolgozunk-e, hol, mit, mióta. Mint egy kihallgatás, pedig abszolút nem ezen fog múlni.

Amit végül kivettünk, ott akart jövedelemigazolást vagy egy bankszámlakivonatot a tulaj, mert ettől érezte volna magát biztosítva. Szerintünk ehhez semmi köze, így vissza akartunk lépni. Végül beérte egy referenciaigazolással az előző bérbeadónktól (telefont és emailt is kért tőle).

2022. máj. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!