Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Egyedülálló felnőttként,...

Egyedülálló felnőttként, átlagos irodai/vagy hasonló munkával fent lehet tartani egy albérletet? Bővebben leírásban

Figyelt kérdés

Szeretnék felköltözni a fővárosba és a kikötésem magam számára, hogy egyedül béreljek lakást, ne lakótársakkal. Ez fix, szeretnék a magam ura lenni és nem osztozkodni máskkal. De nincs tapasztalatom az árakkal és fizetésekkel, a családomtól, ismerősöktől nem tudok tanácsot/segítséget kérni, mert nagyon egyszerű, falusi emberek. Amivel nincs baj, de őket hiába kérdezném.


Nincsenek hatalmas igényeim, és mivel egész életemben bejárós voltam faluról, az sem okoz problémát, ha egy kicsit többet kell majd tömegközlekednem a munkahelyemre/ről.


Arra is látok jó esélyt, hogy idővel jobban fizető munkát találok felköltözés után, esetleg előre lépek. Leginkább annak a realitása érdekelne, hogy egy normál pl callcenteres, irodai adminisztrátor, árufeltöltő, pultos, stb. fizetésből fent lehet-e tartani egy albérletet egy embernek?

(Ezeket a munkákat azért soroltam fel, mert ezekre látok a legtöbb esélyt kezdésnek, utána majd helyezkednék.)


2022. máj. 20. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Sajnos azt kell mondanom, hogy szinte lehetetlen:( Egy adminisztrátor/bolti dolgozó jó esetben keres nettó 200-230 ezret. Az én lakásom (apró garzon Pesterzsébeten) bérleti díja 110E Ft, rezsi 20-30 körül van (télen a harminchoz közelít) közös költség 12 540Ft. A lakás így is 150 ezer, kaja, közlekedés, pipere, tisztítószer 75 körül van, szórakozás, ruházkodás nekem változó, de arra is számolj MINIMUM egy 10-20 ezret, és én azt javaslom, hogy maradjon pluszod a végén, spórolj vészhelyzetekre.

persze ez személy és lakásfüggő, de 200-250 ezer csak az, hogy normális körülmények közt élhess

De ha ezekkel a munkákkal is épphogy megélnél, gondolj bele mi lenne megbetegednél egy-két hétre vagy kirúgnának

Plusz ha lakást nézel magadnak, arra kapásból ki kell fizetni egy jó 3-400 000 Ft-t, kaució meg első havi lakbér miatt

Szerintem előbb keress olyan munkát, ami legalább nettó 270-et tud ígérni (bruttó órabér minimum 2250 Ft)

2022. máj. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyedülállóként szerintem kb. nettó 300ezer szükséges ahhoz havonta, hogy szerényen megélj.
2022. máj. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Budapesten a legminimálisabb önálló albérlet 100-110+rezsi, ami 130-150-re jön ki.

Gőzöm nincs, hogy az általad felsorolt munkák után mennyi a nettó bér, de főleg arról nincs, hogy te milyen igényszinten tudsz létezni, tudsz e főzni, mennyire vagy spórolós, stb.


Ezek után gondolom nem a vidéki kisebb fizetések miatt költöznél, mert ha azokhoz hozzáadod a 150 ezres plusz kiadást, máris jobban jársz anyagilag vidéken, mint Bp-en.

Feltételezem, hogy vonz a főváros, a szórakozási lehetőségek, ...de sajnos ezek viszik a pénzt.

2022. máj. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

13:18-as hosszu komment voltam

Valami pozitívum

Én is vidékről költöztem fel, hamar meg is értettem a "Pestre születni kell" mondást:D

De szerintem ha körültekintően keresel egy jó állást akkor nem lesz semmi gondod

Nem tudom milyen végzettséged van, de ahogy én értelmeztem a leírásod, egy komolyabb munkát keresnél, csak előtte dolgoznál ilyen helyeken

Az én tanácsom, hogy találj előbb komolyabb munkát, lehetőleg ami bruttó 400-450 000 felett van, vagy kapsz albérletre támogatást

Ha 25 felett vagy, simán kiszámolhatod a nettót, ha a megszorzod a bruttót 0,665-tel (szja, TB)

meg szerintem legyen félretéve 7-800 ezred minimum, ugye a kaució miatt, illetve ha elveszted a munkád/beteg leszel, legyen mihez hozzányúlni

Szomorú, de ilyen hamar el tud menni a pénz:( Budapest sajnos nem magyar fizetésekhez méri az árait, de a bérek mégis csak kicsivel magasabbak vidékhez képest

Én is dolgoztam egy évig egyetem előtt, minden fillért félretettem szinte, illetve a szüleim támogattak

Remélem sikerülni fog, nehéz, de nem lehetetlen, csak sok ember beleugrik egyből

Ha bármi kérédsed lenne, nyugodtan írhatsz is:) vagy bárki más

2022. máj. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, különösen #1 válaszolónak. Így már jobban látom, hogy sajnos nem olyan jó a helyzet, de az a lényeg, hogy reálisan lássam a lehetőségeimet és ne a "kolbász kerítéssel" számoljak :)
2022. máj. 20. 16:12
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Szívesen^^ Nem lelombozni szerettelek volna, de mindenképpen fontos hogy tervezz előre

Tudom hogy így lehetetlennek hangzik, de hidd el nem az:)

Az albérlet viszi el a legtöbb pénzt, sajnos a régebbi kádárvillákat, vagy kicsi lakásokat is majdnem annyiért árulják mint a luxuslakásokat, ezért lehetetlen olcsót találni, de ha mégis akad 1-2, azt azonnal kiveszik (vidékiként meg nyilván nem 20 perc átugrani gyorsan megnézni és lefoglalózni egy lakást:D)

2022. máj. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy esetleg egy megyei jogú városban könnyebben kijössz a pénzből. Ezt is vedd szerintem figyelembe.
2022. máj. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jelenleg megyei jogú városban élek (még a szüleimnél) és mindenképp Budapest a cél, de köszönöm a javaslatot.
2022. máj. 24. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!